В УжНУ обурені передачею у власність університетських приміщень по вул. Капітульній

Відкрите звернення до Ужгородської міськради та міського голови щодо ситуації, яка склалася довкола університетських приміщень по вул. Капітульна, 18, оприлюднено на офіційному сайті вишу.

В УжНУ обурені передачею у власність університетських приміщень по вул. Капітульній

Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет» є найбільшим колективом і основною бюджетоутворюючою структурою міста Ужгород, сталий розвиток якої традиційно забезпечує стабільність розвитку усієї громади. Тільки у 2018 році УжНУ сплатив 43 мільйони 751 тисячу 528 гривень податку з доходів фізичних осіб, що створює можливість для розвитку міської інфраструктури та господарства. Окрім того, біля 15 тисяч студентів та 3 тисяч співробітників університету – постійні мешканці міста чи ті, що тимчасово працюють і вчаться в Ужгороді, – формують найбільшу спільноту споживачів послуг та товарів, які пропонуються іншими установами та підприємствами Ужгорода. Не менш важливим є внесок ужнівців в громадське, культурне життя громади міста, його позиціонування як найзахіднішого в Україні освітянського та наукового центру.

Враховуючи всі ці обставини, колектив УжНУ з великим здивуванням ознайомився з рішенням Ужгородської міської ради від 30 травня поточного року щодо передачі у власність будівлі за адресою м. Ужгород, вул. Капітульна, 18, в якій розташовано видавництво «Говерла» та лекційні аудиторії юридичного факультету. Це приміщення використовується університетом понад півстоліття і впродовж цього періоду жодна влада міста – ані у соціалістичний період, ані впродовж каденцій різних за політичною конфігурацією рад у період незалежності України –  не  наважувалася відбирати майно у своєї найбільш потужної установи. На жаль, цей випадок не є першим прецедентом в «університетській» політиці діючого керівництва міста: минулого року Ужгородська міськрада намагалася вилучити з оперативного управління університету будівлі на вулиці М. Заньковецької, 89. Тоді Вчена рада УжНУ запропонувала міській раді переглянути та скасувати це рішення, а також надалі проводити консультації з університетом щодо будь яких рішень, які стосуються його нерухомого майна, - зазначається у зверненні.

Однак, останні кроки влади міста свідчать, що тимчасові кон’юнктурні інтереси є більш важливими, аніж турбота про майбутнє громади Ужгорода, яке неможливо уявити без сучасного європейського університету, яким вже тепер є Ужгородський національний університет. Для цього його колектив не просить від керівництва міста інвестиції у розвиток освіти та науки – як, до речі, ніколи й не просив.

"Наша вимога дуже проста – усі рішення щодо майна університету, яке розташоване на території міста, повинні прийматися після юридичних та організаційних консультацій з його керівництвом, відкрито, прозоро і на засадах доброчесності. Ці принципи вже були донесені міській владі і вони залишаться незмінними за будь-яких політичних обставин. В іншому випадку будь-які заяви влади Ужгорода про співробітництво з університетом є лише голослівними деклараціями, які не потрібні ні УжНУ, ні всій громаді міста", - зазначається у зверненні, підписаному ректоратом УжНУ.

11 червня 2019р.

Теги: передача, приміщення, УжНУ, Капітульна

Коментарі

Студент 13.06.2019 / 09:40:12
А звідки інформація, що там знаходяться аудиторії юридичного факультету? 5 років провчився на юрфаці і ніколи там не викладали

вук 12.06.2019 / 12:59:11
дуже дивною є така активність міської ради саме тепер. Андріїв хоче в парламент і стелеться перед церквою. Опоблок і Шашик - форевер))

0303 12.06.2019 / 12:45:24
Правильно зробили, приміщення повернули справжньому власнику - Мукачівській греко-католицькій єпархії. Надіюсь що на цьому це не закінчиться, і всі приміщення в т.ч. і храми, які були насильно відібрані від греко- католицьких громад і передані московському патріархату повернуть справжнім власникам.

щурь вася 11.06.2019 / 22:16:03
а ще забули написати що УжНУ це найбільший корумповани ВУЗ, в ньому працює найбільше в Україні хабарників викладачів

111 11.06.2019 / 20:46:35
Просто, накінець приміщення повернули справжньому власнику - Мукачівській греко-католицькій єпархії. Раніше в них був гуртожиток для дітей-сиріт, які навчалися в духовній семінарії.

тютка 11.06.2019 / 20:30:00
свінство у віконанні міскої владі

Петро для ЖОРИ 11.06.2019 / 16:39:55
ДУЖЕ НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ

Ужгород 11.06.2019 / 16:30:15
Подивіться, в яку конюшню перетворив УжНу згадані приміщення. І вони університету ніколи й не належали, а тільки були надані для використання. Цілком правильне рішення міської ради.

ЖОРА 11.06.2019 / 15:50:47
БУДУТЬ ГОЛОСУВАТИ

Дорн 11.06.2019 / 15:23:08
Жоден мер не намагався забрати майно від університетів . Що робить сьогоднішня влада ? Коли вже нажереться? Богдан Андріів ще і в депутати парламенту намагаються пролізти за списком Кернеса. Не знаю чи буде хтось голосувати за партії цих олігархів Новинський, Мураев ,Кернес,Труханів,Андріів.

НОВИНИ: Соціо

18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
15:20
/ 1
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Тіберієм Полянським Фото новина
14:20
Мукачево запрошує на шаховий турнір — Кубок Святого Михаїла
13:23
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину із Запорізької області Фото новина
12:09
/ 1
На Закарпатті зафіксували дві спроби незаконного вивезення дітей за кордон Фото новина
11:04
/ 2
На Закарпатті переправники облаштували «власний» пункт пропуску біля КПП «Вилок» Фото новина
10:09
На високогір’ї Карпат фіксують мороз до -4°C і північний вітер Фото новина
09:05
Закарпаттяобленерго повідомило графік відключень електроенергії на 5 листопада
08:52
/ 1
АРМА передало в управління "Ведмежу діброву" Медведчука на Закарпатті
18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 2
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 2
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
/ 2
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
» Всі новини