Управління ДАБІ відмовило забудовнику вітряків на Боржавських полонинах у видачі дозволу (ДОКУМЕНТ)

15 травня 2019 року товариство з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» звернулося до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції  у Закарпатській області за видачею дозволу на виконання будівельних робіт щодо будівництва вітрових електростанцій в кількості 34 установки. Назва проектної документації «Будівництво вітрової електростанції 120 МВт на території Воловецької селищної ради Воловецького району та на території Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сільських рад (за межами населених пунктів) Свалявського району Закарпатської області».

Управління ДАБІ відмовило забудовнику вітряків на Боржавських полонинах у видачі дозволу (ДОКУМЕНТ)

Треба зазначити, що в мережі Інтернет неодноразово висвітлювалась проблематика розміщення таких об’єктів (висотою до 180 м при вертикальному положенні лопаті вітряка) саме на Боржавському хребті. В основному в дискусію були залучені експерти та навколо наукові кола, оскільки поряд з промоцією переваг енерговідновлювальних видів енергетики такий проект ніс цілу низку загроз місцевій екосистемі, червоникнижним видам карпатської фауни, та загалом локацією та геопросторовим особливостям унікального гірського хребта, що використовувалися не лише науковцями та спеціалістами у своїх дослідженнях, але й туристами  та спортсменами.

Громадськість, яка розуміла реальність загроз і можливу втрату неповторного географічного та рекреаційного об’єкта, а відтак – позбавлення місцевих мешканців та туристів можливості насолоджуватися природними перевагами гірсько-рекреаційного комплексу Боржавського хребта та полонини Боржава, звернулася до Управління ДАБІ з проханням відмовити забудовник у видачі дозволу. Таке будівництво загрожує знищенням у цій місцевості альпійських лук, окремим видам хижих птахів, шляхи міграції яких пролягають саме над Боржавою, наслідком матиме ерозію ґрунтів та відповідно нищівних паводків.

Поза тим, у судах на розгляді перебуває декілька справ, що стосуються порушення процедури затвердження детальних планів територій в Воловецькому та Свалявському районах, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під будівництво, наказів Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області щодо затвердження проектів та договорів оренди земельних ділянок, висновку з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності.

Своїм рішенням від 28 травня 2019 року Управління ДАБІ, вивчивши надані замовником документи та, очевидно, врахувавши звернення громадськості, що рішуче стала на сторону захисту полонини та Боржавського хребта від ймовірного непрогнозованого втручання в екосистему об’єкту Карпатської  екологічної мережі,  відмовило забудовнику у видачі дозволу на виконання будівельних робіт.

Варто було б зауважити, що на такий об’єктивний і рішучий крок наразі не спромігся адміністративний суд.

 

 

29 травня 2019р.

Теги: Боржава, вітряки, ВЕС, ДАБІ

Коментарі

Турист Доброзичливець 05.06.2019 / 22:00:27
Не даймо підставним турецьким конторкам знищити свою землю!

НОВИНИ: Соціо

18:29
На війні з рф поліг прикордонник із Солотвина Віктор Рубльовський Фото новина
16:19
У Мукачеві дві родини перевірили через факти психологічного насильства щодо дітей
14:33
У селі Нижнє Солотвино на Ужгородщині попрощалися з полеглим на війні Олексієм Романенком Фото новина
10:33
Подорож на початок річки Чорна Тиса: програма туристично-пізнавального туру Фото новина
18:11
/ 1
Підтвердили загибель Героя із Клячанова на Мукачівщині Василя Савчинця Фото новина
16:15
У Мукачеві поліція викрила нетверезого водія Фото новина
14:20
Війна забрала життя сержанта із Виноградова Василя Секлейді Фото новина
12:57
Дерево-гігант з Північної Америки на Закарпатті: дугласія зелена Фото новина
12:45
На Закарпатті стартувала серія тренінгів з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію в Ужгороді
12:30
/ 1
На Закарпатті викрили ввезення брендового одягу на 2 млн грн Фото новина
11:14
На Закарпатті стартували тренінги з природничої педагогіки у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
09:41
/ 1
На Закарпатті оптимізували пошук донорів через Viber
15:47
«Пригоди на висоті!»: програма пізнавального туру на Сімерську скелю Фото новина
14:26
В Ужгороді з 2 по 8 березня дозволили торгівлю квітами на шести локаціях
13:34
На Закарпаття евакуювали матір з трьома дітьми із прифронтової території Фото новина
12:12
/ 10
Офіс Президента не публікує петицію до Зеленського з вимогою захистити Карпати
11:29
/ 1
У пункті пропуску «Ужгород» викрили спробу виїзду за підробленими документами Фото новина
10:57
/ 3
В Ужгороді вшанували Героїв Небесної Сотні Фото новина
16:53
Велоподорож до лісу: одноденна екоосвітня мандрівка для підлітків Фото новина
13:15
На Закарпатті розквітли перші весняні квіти Фото новина
11:43
У Довгому на Хустщині попрощаються з полеглим на війні Героєм Віктором Шевченком Фото новина
11:02
/ 1
Презентація видання «Січові стрільці на Закарпатті» відбудеться в Мукачеві Фото новина
19:46
Дендропарк в санаторії "Карпати" Фото новина
18:11
На Закарпаття евакуювали 85-річну жінку із прифронтової території Фото новина
17:24
У Нацпарку "Синевир" ведмеді почали виходити із зимової сплячки Фото новина
» Всі новини