Перші наукові дослідження по галотерапії в Україні розпочалися ще в 1968 році на Солотвинському солеруднику на Закарпатті

Сучасна медицина не стоїть на місці. Кожного дня наукові працівники у цій галузі віднаходять щось нове, намагаються удосконалювати медичне обладнання, препарати, засоби лікуванняю. Із усіх новинок приживаються не всі. Але деякі винаходи стають досить популярними і затребуваними.

Перші наукові дослідження по галотерапії в Україні розпочалися ще в 1968 році на Солотвинському солеруднику на Закарпатті

Одним із нових напрямків сучасної медицини є галотерапія (спелеотерапія). Це один із методів немедикаментозної реабілітації та лікування органів дихання з використанням мікроклімату підземних соляних шахт і карстових печер. Словосполученням „соляна камера" сьогодні уже нікого не здивуєш. Багато хворих спробували цілющі властивості печер на собі та на своїх дітях. За результатами багаточисельних тестів учені з Австрії, Болгарії, Німеччини, Польщі та країн СНГ виявили, що лікування парами солі дуже активно допомагає у боротьбі з такими захворюваннями, як бронхіальна астма, пневмонія, хронічний бронхіт, респіраторні алергози, хронічні неспецифічні захворювання легень та багато інших.
Історична довідка
Ще з давніх-давен монахи намагалися поміщати хворих з дихальними проблемами у соляні печери. Там же вони подрібнювали ударами сталактити, результатом чого був соляний пил, яким хворі дихали і відчували при цьому значне полегшення. У Європі „соляне" лікування почали вперше застосовувати в Польщі, де в середині 19 століття промисловий терапевт Фелікс Бочковський помітив, що шахтарі соляної шахти „Величко" біля Кракова зовсім не хворіють на астму. Пізніше у цій шахті було відкрито першу „легеневу соляну лікарню". В Україні розвиток спелеології почався в 1968 році відкриттям обласної алергологічної лікарні в селищі Солотвино Тячівського району на Закарпатті на базі місцевого солерудника. Там же і почалися перші наукові дослідження по галотерапії.
Механізм дії галокамери
Механізм ґрунтується на лікувальних властивостях негативно заряджених аероіонів NaCl . Негативні іони, потрапивши у дихальні органи людини, подразнюють нервові рецептори у легенях, частково проникають через стінки легеневих альвеол у кров і таким чином впливають на весь організм. У повітрі соляної камери утримується 5мг/м часток солей, розміри яких на 80-90% складають 0,5 мкм, тобто є оптимальними для проникнення в усі відділи дихальних шляхів.
„Мікроклімат соляної камери дуже схожий з кліматом справжньої соляної печери. Дихати соленим повітрям дуже корисно не тільки з лікувальною метою, але й у профілактичних цілях, - сказав заступник головного лікаря міської поліклініки № 4 Володимир Іванов. -Ми призначаємо курс галотерапії навіть тим, хто кидає курити. У цих людей наявний синдром відміни тютюнопаління. Ми полегшуємо їм процес очищення органів дихання." Пари солі дуже позитивно впливають на загальний стан організму, підвищують опірність людини багатьом хворобам, зміцнюють імунітет. Крім того, що сіль корисна для легень, вона ще й благотворно впливає на шкіру. Саме тому лікарі рекомендують пацієнтам не просто дихати парами солі, але й бути при цьому оголеними, щоб випаровування впливали також на організм і через пори у шкірі.
Області застосування
Курс галотерапії призначається, згідно показників, лікарем-терапевтом, пульмонологом, алергологом, ЛОРом, фізіотерапевтом. "Цей метод застосовується для профілактики і лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання: бронхіальної астми, патології верхніх дихальних шляхів, респіраторних алергій у дітей і дорослих, а також з метою попередження  розвитку захворювань органів дихання тих, хто працює в умовах сильної загазованості, " - додав Володимир Олександрович. Також обґрунтована можливість застосування галотерапії з високим лікувальним ефектом в області отоларингології: лікування алергійного риніту, хронічного фарингіту, тонзиліту, гаймориту, а також реабілітації хворих у післяопераційному періоді.
"Для того, щоб сіль дійсно допомогла, потрібно пройти повний курс лікування. Це означає, що протягом одного тижня, а краще - двох, пацієнт кожного дня по 40-60 хвилин повинен дихати сіллю. В умовах нашої поліклініки це можливо абсолютно безкоштовно. Одночасно у кімнаті спелеотерапії можуть перебувати десять пацієнтів," - продовжив Володимир Іванов. Спочатку, правда, лікування може супроводжуватися виділенням великої кількості слизу, і деякі хворі думають, що почалося загострення. Але це не так. Просто пари солі активно діють на слизові оболонки і очищують організм. Погіршення самопочуття ( посилення нападів кашлю, поява утрудненого дихання, напади задухи) є природнім для пацієнтів з хронічною патологією, це цілком очікуване явище, яке грає позитивну роль в процесі руйнування сталого патологічного стану. Ці реакції свідчать про зміни загальної реактивності організму  у відповідь на дію даного лікувального фактора. Клінічні загострення захворювання зберігаються протягом 5-7 днів, після чого поступово починається позитивна динаміка.
"Соляні камери врятували втрачене здоров'я"
Вплив парів солі на органи дихання для деяких хворих стають єдиним способом порятунку від задухи. " Я довгі роки страждала від запалення органів дихання. Дуже часто хворіла і навіть вимушена була покинути роботу. Але одного разу дізналася про соляні камери, які багато років тому уже працювали у Севастополі. Саме у цьому місті проходив строкову службу мій син. І коли я поїхала до нього на прийняття присяги, вперше відвідала соляну печеру. Потім постійно приїздила туди на лікування. Добре, що така можливість з'явилася тепер і у хмельничан," - поділилася своїми враженнями колишня вчителька однієї з місцевих шкіл Олена Іванівна.     

"20 хвилин"
28 лютого 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини