Перспективи запровадження єдиного соціального внеску в Україні обговорено в Ужгороді

27 лютого в Ужгороді відбулося засідання Громадської ради при ДПА у Закарпатській області. Основні питання, що були порушені в ході зустрічі, стосувалися перспективи запровадження єдиного соціального внеску в Україні, актуальних питань щодо відшкодування ПДВ, зокрема, щодо удосконалення самої процедури відшкодування.

Перспективи запровадження єдиного соціального внеску в Україні обговорено в Ужгороді

Начальник управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек ознайомила присутніх з основними проектом Закону “Про єдиний соціальний внесок”. За її словами, прийняття цього законопроекту створить умови для уникнення дублювання страховими фондами функцій, пов’язаних із формуванням страхових коштів. Прийняття акта, на думку Анастасії Пентек, дозволить зменшити розмір загальної ставки страхових внесків та вивести заробітну плату з тіньового сектору за рахунок кращого контролю; надасть можливість застрахованим особам у будь-який час отримувати інформацію, які страхові внески та в які фонди робить за них роботодавець; суб’єкти підприємницької діяльності подаватимуть єдину звітність замість 4 звітів, які подають сьогодні.
Члени Громадської ради жваво обговорювали законопроект і підтримали якнайшвидше прийняття цього Закону, що призведе до зменшення навантаження на фонд зарплати.
З інформацією про стан відшкодування податку на додану вартість та щодо напрямів удосконалення системи адміністрування ПДВ виступила голова обласної ДПА Тетяна Шаповалова. Тетяна Михайлівна відзначила, що Законом про Держбюджет на 2008 рік внесено одну з пропозицій Громадської ради при облДПА, а саме зміни до Закону України “Про ПДВ” щодо визначення суми відшкодування ПДВ, виходячи зі сплаченої суми податку у попередніх податкових періодах. На думку Т.Шаповалової, з метою належного адміністрування та відшкодування ПДВ необхідно вдосконалити податкове законодавство. Зокрема, внести зміни, які б, з одного боку, виключили можливість зловживати недобросовісним платникам з відшкодуванням ПДВ, а з іншого – унеможливлювали безпідставну затримку бюджетного відшкодування податку на додану вартість сумлінним платникам. Тож урядом запропоновано внести зміни до податкової звітності, передбачивши обов’язковий додаток до декларації з ПДВ з розшифровкою суми податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів. ДПА України вже оприлюднено проект наказу про внесення змін до податкової декларації з ПДВ. Передбачається, що такі зміни дозволять зменшити кількість зустрічних перевірок та своєчасно відшкодовувати ПДВ.
Зі змінами в оподаткуванні, які набули чинності з 1 січня 2008 року, членів Громадської ради ознайомила начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області Єва Мойшевич. Вона також окреслила напрями реформування податкової системи, передбачені Програмою діяльності уряду.

Сайт ДПА в Закарпатській області
28 лютого 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини