Тамара ПОЖЕГА, завуч Ужгородської ЗОШ №8:
- Кажуть так все в житті буває не спроста, знайшли нам людину в Чернівцях, яка вишила мені цю вишиванку за 5-ть днів, матерію передали мені із Закарпаття, просто так, ми людей не знали зовсім, передали з Закарпаття, автобусом, я забрала пошила, і ви знаєте все життя згадую, живу і згадую тих людей, які мені в цьому допомогли.
Її називають генетичним кодом нації, в її візерунках і кольорах закладений зміст українця, його минуле і майбутнє. Цей, колись повсякденний одяг, нині зведений до культу. Стрічки соціальних мереж вибухнули розмаїттям вишиванок.
Закарпатські школи радісно підхопили всесвітній вишиваний флешмоб.
Наталія СІЯНИЦЯ, вчитель Ужгородської ЗОШ №8:
- Улюблена вишиванка, я її дуже рідко одягаю, лиш на такі свята, як день вишиванки, тому що вважаю, що у кожної жінки має бути декілька вишиванок, має бути одна улюблена, хоча я вважаю, що можна навіть в будні одягати вишиванки.
Володимир СУХАН, учень Ужгородської ЗОШ №8:
- Я цю вишиванку сам вибирав, мені її купили рік тому, вона мені сподобалась своїми узорами, я її одягаю на якісь урочисті свята, я її не завжди одягаю, щоб не замастити, щоб вона була завжди в усій красі.
Дарина ХУДИНЕЦЬ, учениця Ужгородської ЗОШ №8:
- Ми її купили, коли я була десь в 3-му класі, я вибирала, тому я хотіла таку незвичайну, щоб не була як у всіх червона і тому я вибрала з голубими маками.
У блакитному нині і пані Марія. На вишиванці вчительки математики зацвіли дивні троянди.
Марія МАН, вчитель математики Ужгородської ЗОШ №8:
- Я дуже люблю геометрію і насправді я сама вишиваю, чоловіку вишила таку вишиванку, геометричні усякі фігури, на себе часу не вистачило, тому коли прийшла до магазину вибирати мені дуже сподобались сині квіти і однотонність така, не яскраві, я не дуже люблю яскравий колір, тому саме така однотонність і саме квіти.
Український національний колорит нині в тренді. Відомі кутюр’є в основу своїх колекції беруть нашу журбу і любов, нашу славу і прагнення волі. А в Ужгороді багато закладів громадського харчування людей у національному строї пригощають кавою.
УжІнформ
*** 2019-05-17 / 12:56:56
І,пішли молодиці,сіяти мак,щоб приготувати діточкам смачненькі макові варенички! Дівчата,Ви помагаєте ,рідним бабусям,сіяти мак,для тістечок?Чи тільки маки вишиваєте і все?