Відбулося чергове засідання сесії Закарпатської облради

Сьогодні, 16 травня, відбулося перше пленарне засідання 15-ї сесії облради.

Відбулося чергове засідання сесії Закарпатської облради

Перед розглядом питань порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання, на вимогу депутатського корпусу облради, президії облради та на виконання депутатського звернення Олександра Ледиди планувалось заслухати інформацію обласного військового комісара «Про стан дотримання в області та виконання вимог Указу Президента України № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», а ще на виконання депутатського запиту Василя Губаля ‒ «Про використання у 2018 році коштів з усіх джерел фінансування держбюджету, спрямованих на розвиток мережі та утримання автодоріг загального користування місцевого та державного значення, а також надання переліку доріг загального користування місцевого та державного значення, на яких будуть виконуватися роботи у 2019 році», з якого мав інформувати керівник Служби автодоріг у Закарпатській області Михайло Попович. Та, оскільки обидва з поважних причин не прийшли на засідання, вирішено ці питання розглянути на наступному пленарному засіданні 15-ї сесії. Як і звіт щодо здійснення облдержадміністрацією делегованих повноважень за 2018 рік.

Після цього депутати виступали із заявами та повідомленнями. І доручили Михайлу Рівісу від імені облради за погодженням із постійною профільною комісією укладати та підписувати договори, повʼязані із покращенням умов функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Звучали й інші цікаві ініціативи.

Відтак головуючий озвучив депутатські запити. Чимало їх було подано з голосу.

Далі обласні обранці, впоравшись з організаційними питаннями, ухвалювали рішення про внесення змін до діючих програм, зокрема, у сфері економіки, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та житлово-комунального господарства. У т.ч і до напрямків діяльності та заходів на 2019 рік із виконання Програми підвищення ефективності функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017 – 2020 роки, аби підтримати прямі авіарейси з аеропорту «Ужгород» за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород, виділивши з обласного бюджету на ці цілі 2 млн грн.

Чимала увага була привернута до проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Як підкреслив головуючий, усі зауваження та пропозиції, висловлені на засідання профільних комісій, опрацьовані і відображені в цьому документі. Оскільки депутати прагнуть достеменно знати рух коштів обласного бюджету, то вони гаряче обговорили кожну фінансову позицію. Вислухавши директора департаменту фінансів облдержадміністрації Петра Лазаря, схвалили відповідне рішення.

Обговорили депутати і питання «Про створення тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд, повʼязаних із утилізацією та ліквідацією відвалів золоторудника». За словами М. Рівіса, це питання порушено на президії головою профільної постійної комісії Пейтер Чаба. Мова про те, що у селі Мужієво американські компанії-інвестора Avellana Gold ведуть перемовини із місцевою громадою щодо утилізації та ліквідації відвалів золоторудника. І тому є потреба комплексно вивчити цю проблему з виїздом на місце. Депутати підтримали колегу, відтак затвердили статути у новій редакції, зокрема Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» та Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, а також Положення про комунальну установу «Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька»» Закарпатської облради.

На звершення схвалили низку звернень до вищих органів державної влади з актуальних питання життєзабезпечення краю, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

Прес-служба облради

16 травня 2019р.

Теги: сесія, облрада

НОВИНИ: Соціо

02:18
10-кілометрові черги вантажівок утворилися на українсько-словацькому кордоні
01:50
Кількість відмов від щеплень на Закарпатті за рік зросла на 20%
17:43
Ужгородських освітян нагородили в Києві трьома золотими медалями міжнародної виставки “Інноватика в освіті - 2019”
16:11
/ 2
В Ужгороді відзначили річницю революції в Угорщині
16:02
"Дорогу життя" в Ужгороді відвідав експерт із Німеччини
15:53
У січні-вересні за субсидіями на Закарпатті звернулося на 24,8% менше домогосподарств, ніж торік за цей же період
15:04
/ 1
У Великоберенянській РДА відбувся "круглий стіл" з проблем циганської меншини
13:30
/ 1
На Закарпатті служба зайнятості за 9 місяців працевлаштувала 15,8 тисяч осіб
12:43
Історична школа ім. Липинського, що віднедавна функціонує в Ужгороді, провела черговий освітній захід
12:25
/ 2
В історичній будівлі театру ляльок в Ужгороді хочуть незаконно облаштувати громадську вбиральню
12:12
В Ужгороді під час обстеження студентів виявлено ще 12 носіїв токсигенного штаму збудника дифтерії
12:06
На Закарпатті нині є 11 пасторок, які служать у різних громадах реформатської церкви
11:28
За спеціальне використання води платники Закарпаття сплатили понад 10 млн грн
10:26
На Закарпатті з початку року проведено понад 1160 заходів з дотримання вимог земельного законодавства
10:25
Щеплення від дифтерії мають більшість мукачівців
09:31
/ 2
Затверджено новий склад делегатів Конференції трудового колективу та виборних представників Вченої ради УжНУ
09:23
42 юнаки із Закарпаття відправились цього тижня на строкову службу
01:09
/ 3
В Ужгороді проводитиме консультації та оперативні втручання спеціаліст з захворювань сітківки ока з Інституту ім. Філатова
17:37
/ 1
Молодих закарпатських новаторів та винахідних запрошують подавати бізнес-ідеї
17:35
/ 1
В Ужгороді зафіксували ще 2 випадки дифтерії
14:58
/ 1
Дерцен приєднується до Мукачівської ОТГ
14:53
/ 2
В Ужгороді розповіли про реалізацію проекту з реставрації Невицького замку
14:27
На Закарпатті українець, приховавши справжню вартість атівки при в'їзді в країну, залишив її на кордоні
13:38
Понад 130 млн грн на виплату лікарняних спрямовано на Закарпатті за 9 місяців
13:10
Із запронованим Держбюджетом України-2020 місцеві бюджети Закарпаття зазнають змін
» Всі новини