Відбулося чергове засідання сесії Закарпатської облради

Сьогодні, 16 травня, відбулося перше пленарне засідання 15-ї сесії облради.

Відбулося чергове засідання сесії Закарпатської облради

Перед розглядом питань порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання, на вимогу депутатського корпусу облради, президії облради та на виконання депутатського звернення Олександра Ледиди планувалось заслухати інформацію обласного військового комісара «Про стан дотримання в області та виконання вимог Указу Президента України № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», а ще на виконання депутатського запиту Василя Губаля ‒ «Про використання у 2018 році коштів з усіх джерел фінансування держбюджету, спрямованих на розвиток мережі та утримання автодоріг загального користування місцевого та державного значення, а також надання переліку доріг загального користування місцевого та державного значення, на яких будуть виконуватися роботи у 2019 році», з якого мав інформувати керівник Служби автодоріг у Закарпатській області Михайло Попович. Та, оскільки обидва з поважних причин не прийшли на засідання, вирішено ці питання розглянути на наступному пленарному засіданні 15-ї сесії. Як і звіт щодо здійснення облдержадміністрацією делегованих повноважень за 2018 рік.

Після цього депутати виступали із заявами та повідомленнями. І доручили Михайлу Рівісу від імені облради за погодженням із постійною профільною комісією укладати та підписувати договори, повʼязані із покращенням умов функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Звучали й інші цікаві ініціативи.

Відтак головуючий озвучив депутатські запити. Чимало їх було подано з голосу.

Далі обласні обранці, впоравшись з організаційними питаннями, ухвалювали рішення про внесення змін до діючих програм, зокрема, у сфері економіки, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та житлово-комунального господарства. У т.ч і до напрямків діяльності та заходів на 2019 рік із виконання Програми підвищення ефективності функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017 – 2020 роки, аби підтримати прямі авіарейси з аеропорту «Ужгород» за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород, виділивши з обласного бюджету на ці цілі 2 млн грн.

Чимала увага була привернута до проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Як підкреслив головуючий, усі зауваження та пропозиції, висловлені на засідання профільних комісій, опрацьовані і відображені в цьому документі. Оскільки депутати прагнуть достеменно знати рух коштів обласного бюджету, то вони гаряче обговорили кожну фінансову позицію. Вислухавши директора департаменту фінансів облдержадміністрації Петра Лазаря, схвалили відповідне рішення.

Обговорили депутати і питання «Про створення тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд, повʼязаних із утилізацією та ліквідацією відвалів золоторудника». За словами М. Рівіса, це питання порушено на президії головою профільної постійної комісії Пейтер Чаба. Мова про те, що у селі Мужієво американські компанії-інвестора Avellana Gold ведуть перемовини із місцевою громадою щодо утилізації та ліквідації відвалів золоторудника. І тому є потреба комплексно вивчити цю проблему з виїздом на місце. Депутати підтримали колегу, відтак затвердили статути у новій редакції, зокрема Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» та Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, а також Положення про комунальну установу «Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька»» Закарпатської облради.

На звершення схвалили низку звернень до вищих органів державної влади з актуальних питання життєзабезпечення краю, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

Прес-служба облради

16 травня 2019р.

Теги: сесія, облрада

НОВИНИ: Соціо

17:58
ФОТОФАКТ. В Ужгород їде зірковий Dan Balan
16:13
/ 1
Перший Карпатський репродуктологічний конгрес-2019 відбувся в Ужгороді
14:09
Ситуація на Закарпатті покращується, однак про закінчення паводка говорити зарано
10:26
/ 1
До Дня міста в Берегові вручили нагороди та відзнаки
09:44
Сьогодні у Воловці поховають школяра, чиє життя під час паводку забрала бурхлива ріка
09:19
На Закарпатті понад 8 тисяч людей страждають на епілепсію
08:34
/ 1
У Мукачеві відкрили барельєф Томашу Масарику
17:32
/ 3
Громадськість звернулася до керівництва закарпатського ДАБІ із закликом відмовити у дозволі на забудову Боржави
17:02
/ 3
Закарпатські митники навчалися протидії контрабандній діяльності
16:40
/ 4
При щорічній потребі у 160 млн грн для захисту від великої води Закарпаттю з держбюджету виділяють близько 20-ти
16:35
На Закарпатті продовжуються роботи з ліквідації наслідків повені
16:30
Збитки, завдані негодою на Закарпатті, підрахують лише за кілька тижнів
16:26
З початку року молочний кошик на Закарпатті подешевшав на 2,1%
15:54
Ужгород отримав відзнаку Національного демократичного інституту міжнародних відносин
15:10
Закарпаттю на вечір п'ятниці та вночі проти суботи знову прогнозують зливи
13:55
На Закарпатті відбулася міжвідомча нарада з документування осіб під ризиком без громадянства
13:46
/ 1
В Ужгороді не всі інтернет-провайдери блокують mail.ru – дослідження
13:03
/ 1
Про психотерапію сьогодення говорять на конференції в Ужгороді
12:48
/ 6
В Ужгороді проходить міжнародна конференція "Слов’янський світ: минуле і сучасність. 100-річчя Сен-Жерменського мирного договору"
12:13
/ 2
У Берегові стартували святкування з нагоди Дня міста
12:02
/ 1
У Мукачеві передбачили фінансування на будівництво скверів, майданчиків і ремонт дитсадків
10:46
На Закарпатті за добу виявили 4 п’яних водіїв, 2 з яких скоїли ДТП
10:33
Бюджет Мукачева отримає додаткові кошти від підприємців за користування комунальною землею
10:24
65 млн грн передбачили в Мукачеві на програму розвитку житлово-комунального господарства
09:48
Територіальні громади Закарпаття отримають 14,8 млн грн субвенції з держбюджету на формування інфраструктури
» Всі новини