В УжНУ відкрили високотехнологічний науковий Центр (ФОТО)

У вівторок, 15 травня, у Центрі колективного користування науковим обладнанням УжНУ відкрили високотехнологічну фізичну лабораторію.

В УжНУ відкрили високотехнологічний науковий Центр (ФОТО)

Безпосередньо науковий Центр створили у травні 2018 року за наказом Міністерства освіти і науки України у рамках пілотного проекту, до якого було включено всього 8 університетів, серед них - УжНУ. На відкритті лабораторії були присутні ректор УжНУ Володимир Смоланка, перший проректор Олександр Сливка, проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, проректори з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач, Ігор Король та проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро  Сойма, науковці, працівники університету, які долучилися до створення центру. 

Минулого року Міністерство освіти та науки виділило для обладнання Центру 3,5 мільйони гривень, університет вклав ще 1,5 мільйони. Таким чином, 5 мільйонів гривень пішло на наукове обладнання, проведення ремонтних та підготовчих робіт.

Основний напрямок роботи Центру – оптичне матеріалознавство. Для наукової лабораторії придбали унікальні прилади, зокрема спектральний еліпсометр, японської фірми Horiba, який на даний час є єдиним в Україні. Також було закуплено інші прилади, зокрема ряд спектрометрів, імпедансметр, кульовий млин для подрібнення матеріалів до нанометричного розміру. Працівниками Центру стали  науковці  кафедри прикладної фізики фізичного факультету УжНУ та науково-дослідної частини університету, повідомляє офіційний сайт УжНУ.

16 травня 2019р.

Теги: центр, УжНУ

НОВИНИ: Соціо

22:47
Європарламент у своїй резолюції розкритикував побудову вітряків на високогір’ї Карпат
15:17
/ 1
На Закарпатті 13-річний хлопець отримав важкі травми, впавши з електросамоката Фото новина
14:11
На Мукачівщині медики надали допомогу постраждалому в ДТП, випадково ставши свідками аварії Фото новина
12:57
На Закарпатті зросла кількість випадків сказу серед тварин
10:20
У Сваляві попрощалися зі Станіславом Клочковським, що загинув у 2024-му на російській Курщині Фото новина
16:12
Ужгород провів в останню путь воїна Василя Мартина Фото новина
15:29
У Хусті прощаються із полеглим на війні з рф захисником Ярославом Коцаком Фото новина
14:57
Рятувальники евакуювали туристку, якій стало зле біля водоспаду Шипіт Фото новина
11:38
На Закарпатті облаштовують тимчасовий об'їзд через зруйновану дорогу поблизу Липецької Поляни Фото новина
16:51
На Рахівщині рятувальники допомогли травмованій туристці з Київщини Фото новина
11:27
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Мартином Фото новина
14:49
Через негоду туристи заблукали на маршруті до Говерли Фото новина
12:26
В Ужгороді через карантинного шкідника вирубають ясени на одній із вулиць Фото новина
11:39
На Мукачівщині знайшовся 73-річний грибник, якого три доби шукали в лісі Фото новина
09:02
/ 2
На Мукачівщині двоє підлітків постраждали в аварії на електросамокаті
15:18
Таксист на Рахівщині помітив пожежу та допоміг вчасно викликати рятувальників Фото новина
10:00
В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Легезою, який більше року був безвісти зниклим Фото новина
09:10
У Карпатах рятувальники евакуювали двох туристів Фото новина
17:42
/ 5
На Закарпатті екслісничому повідомили нову підозру через декларацію Фото новина
16:32
/ 1
У Сваляві гойдалка вдарила по голові дворічну дівчинку
16:03
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні 34-річним Василем Митровкою Фото новина
15:39
/ 7
Журналістка-розслідувачка Олена Мудра очолила "Суспільне Ужгород"
15:20
У Мукачеві затримали п'яного водія, який намагався втекти від патрульних Фото новина
09:55
На війні з росією поліг Віктор Попович з Розтоків на Рахівщині Фото новина
09:04
Через нічну атаку рф поїзди до Закарпаття курсують із затримками
» Всі новини