Частина ягід померзла, інша – через різку зміну погоди може почати гнити. Зараз полуниця на полях дозріває повільно через постійні дощі та відсутність сонця.
Михайло Габель вирощує полуницю вже 5 років, на трьох з половиною гектарах росте 4 сорти. Першою дозріває Альба — ягоди цього сорту великі та соковиті, пізніше Азія — менші та солодші.
Полуницю висаджують наприкінці літа, ранньою весною її вкривають агроплівкою і вже на початку травня збирають перший урожай. Триває сезон до середини червня. ягода примхлива, каже фермер, дуже залежить від погоди. потребує сонця та постійного поливу, щоб була соковита та дозрівала. Для того щоб полуниця не бруднилась, між рядами вистилають сіно.
За півтора місяці з поля площею 3,5 гектарів збирають більше восьми тонн полуниці. В активний сезон – 500 і більше кілограмів за день. Реалізовують ягоду на ринках Закарпаття, а також місцевим кондитерам.
Перша ягода на прилавках з’явилась два тижні тому. Більшість полуниці на ринках поки теплична: з Виноградівського та Берегівського району. Ціна за кілограм стартує від 70-ти гривень. Ціна за ягоду з відкритого ґрунту вища — 100 гривень.
Саме через дорожнечу, покупців поки небагато. Проте охочі спробувати першу полуницю все ж є.
Уже за тиждень за сприятливої погоди ранні сорти полуниці на полях достигнуть, а ціна знизяться вдвічі.