Епіфаній допустив можливість об'єднання ПЦУ з греко-католиками

Предстоятель Праволславної церкви України (ПЦУ) Епіфаній допускає, що православні східного і західного обрядів в майбутньому можуть об'єднатися в одну церкву.

Про це митрополит Епіфаній розповів в інтерв'ю на телеканалі Еспрессо.

"Загалом багато хто прагне і говорить проте, що ці церкви повинні в майбутньому об’єднатися. Але для того, щоб об’єднатися, треба прийти до діалогу. Зараз ми тісно співпрацюємо. Ми спільно втілюємо певні проекти, беремо участь у спільних заходах", - заявив Епіфаній. 

"На зустрічі з Блаженнійшим Святославом ми говорили про подальше поглиблення нашої співпраці. У  цій співпраці ми прийдемо до діалогу, а вже діалог визначить, чи зможемо ми об’єднатися. Теоретично це в майбутньому можливо. Але це залежить від того, як ми будемо співпрацювати, підтримувати ці дружні стосунки, прагнути цієї єдності. У майбутньому всі православні повинні об’єднатися в єдиній Церкві", - наголосив глава ПЦУ.

Нагадаємо, 

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

  • 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписано Томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

  • На початку травня Філарет заявляв, що УПЦ КП не ліквідована, та направив майже усім єпископам ПЦУ запрошення на зустріч на бланках неіснуючого Київського патріархату.

  • На сайті колишньої УПЦ КП було оприлюднено різке звернення Філарета до Епіфанія та запрошення його на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, також на бланку Київського патріархату.

  • У відповідь на заяву Філарета у Міністерстві культури заявили, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування й увійшла до Православної церкви України.

  • 12 травня Філарет заявив, що допускає поділ Православної церкви України. Але при цьому наголосив, що "ми створимо єдину церкву".

13 травня 2019р.

Теги: ПЦУ, УГКЦ, Епіфаній

Коментарі

Ruthen 2019-05-16 / 01:48:59


З рекламою політичного русинства - на інші, марґінальні ресурси. Коментар видалено. Адмін


Вуву до ссорі 2019-05-15 / 07:17:33
Як це що ?
Найголовніше ! ... БАБЛО.
ГРОШІ це влада ... А влада це політика ... (А далі можеш знайти те що шукаєш).
Ps. Але поділяю думку що для обєднавчого процесу всі перешкоди можна і усунути і подолати.

сорри 2019-05-13 / 15:22:10
Ніхто й не плутає. Просто з логікою у вас таки хибить. І саме тому ви уникли відповіді на запитання, чого це раптом різне минуле має бути перешкодою для спільного майбутнього. Це одна віра і один народ, який раніше був розділений між сусідніми державами. Тепер і народ один, і держава одна. То чого мають бути різні церковні структури? Що стоїть на перешкоді об'єднанню окрім постаті самого Шашіка і бажань сусідніх держав

Горожанин 2019-05-13 / 13:56:27
А мене з логікою все добре .Я не плутаю державу з релігійними конфесіями , і вам не раджу .

сорри 2019-05-13 / 13:38:33
Горожанине, за вашою логікою Закарпаття теж має відійти від України, бо воно раніше мало іншу історію?
Не розумію, чому різне минуле має бути перешкодою для спільного майбутнього?
Якась чисто сепаратистська логіка.

Горожанин 2019-05-13 / 13:22:05
Ужгородцю , я про це і говорю .... Це різні церкви, кожна зі своєю історією .

Горожанин 2019-05-13 / 13:19:45
Про " русинську церкву " перший раз чую .
А якщо тебе цікавить його позиція можеш сам піднятися до Кафедрального собору і запитати , когось із очільників МГКЄ .
Дивно що тебе не цікавить позиція глави УКГЦ Шевчука .
А тепер по серйозному . Історія МГКЄ і УГКЦ є різною, навчися цю данність поважати , і не настроюй своєю упоротістю греко - католиків проти держави Україна .В 45 - му одні уже приєднували МГКЄ ...У нас ще є римо- католики , їх теж хочеш приєднати до єдиної помісної ? Не ? То яке маєш право вимагати цього від МГКЄ ? Хто дав тобі таке право ? Хто дав тобі право на такі нападки ?!!!



ужгородець 2019-05-13 / 13:13:55
Горожанину

Жодного відношення УГКЦ до грекокатоликів Закарпаття (МГКЄ) немає. Тому Єпіфанію з цією пропозицією треба ОКРЕМО звертатись до М.Шашіка.
Проте треба чітко розуміти, що без дозволу Риму ці пропозиції так і залишаться побажаннями ні про що.

сорри 2019-05-13 / 12:58:24
Повторюю: позиція Шашіка як очільника МККЄ цікавить мене, ацентовано як закарпатця.
Хочу знати його ставлення до творення єдиної помісної церкви в єдиній Українській державі. Бо досі знаю його лише як одного з невдалих і притихлих організаторів окремої Русинської церкви на базі МГКЄ.

Горожанин 2019-05-13 / 12:36:41
До сорри : у статті єдеться про УКГЦ , і жодним словом про МГКЄ ....

Горожанин 2019-05-13 / 12:34:01
Дописувач ІВАН , є старим агентом КГБ, та залишків комуністичних спецслужб України , які до тепер працюють на Москву .І поки такі агенти як ІВАН , мета яких міжрелігійна ворожнеча , не відійдуть , перепрошую в інший світ , доти будем мати такі дописи ....

ІВАН 2019-05-13 / 12:17:04
Та про що ви говорите? Мілан є старим агентом КГБ та комуністичних спецслужб ЧССР та нині має завдання із Москви боротися проти України. Нічого при ньому - поки він єпископ з того не буде. Вірогідніше за все, треба чекати, поки він відійде, перепрошую, в інший світ...

сорри 2019-05-13 / 12:10:41
Шашік до того, що ми на Закарпатті і про УГКЦ тут, на жаль, не йдеться, а лише про МГКЄ. Тому мене, як закарпатця, цікавить передусім Шашік

Горожанин 2019-05-13 / 11:46:50
Єпіфаній це висловив (допустив) як упереджуючий крок , щоб завадити розколу у самій ПЦУ , який реально намітився .
До сорри : до чого тут Шашік ?
Шевчук ,глава УКГЦ, словом не прокоментува заяву Єпіфанія , бо розуміє чому зявилась ця заява ....

сорри 2019-05-13 / 09:19:08
У цьому контексті дужеважливо, як відреагує на це владика Мілан (Шашік)- очільник однієї з частинок розділеної церкви України

НОВИНИ: Різне

03:06
Продаж землі підтримує лише третина українців
01:26
Уперше в Україні: суд заборонив стаціонарному цирку експлуатувати тварин
15:00
/ 6
Зеленський і Коломойський шукають "компроміс" щодо Приватбанку — FT
13:54
Київстар та Microsoft пропонують бізнес-клієнтам спільне хмарне рішення Azure Stack with Kyivstar
01:33
/ 6
У ЄС відбулось перше слухання за санкційною процедурою проти Угорщини
14:13
Київстар відкриває першу онлайн-школу мобільної грамотності "Смартфон для батьків"
23:41
/ 44
Києву поки не варто розраховувати на поступки Угорщини за лінією НАТО - Кулеба
23:31
/ 1
Зеленський ветував Виборчий кодекс з відкритими списками
15:40
/ 1
Рада відтермінувала на 3 місяці штрафи за нерозмитнені "євробляхи"
15:36
/ 8
"Слуги народу" скаржаться, що Офіс президента хоче зробити з них "абсолютно ручих тваринок"
16:01
/ 15
"Слуги народу" у ВР поспіхом прийняли свій закон про імпічмент президента
17:57
/ 3
З часу вступу в дію штрафів, складено 243 протоколи на "євробляхи"
17:11
При вивезенні Цемаха з Донецька загинув розвідник, інший втратив ногу
16:59
Стало відомо, кого Україна віддала в контексті обміну Росії
22:38
/ 31
ОБМІН ВІДБУВСЯ: Літак із бранцями Кремля прилетів до "Борисполя"
01:03
/ 3
Зеленський вслід за Порошенком не підтримав петицію про легалізацію зброї
01:34
/ 6
Кузьміна, який 5 років ховався від влади, зняли з розшуку
01:16
/ 4
Суд звільнив бойовика Цемаха, причетного до збиття MH17
01:10
Вищий антикорупційний суд починає свою роботу
09:51
/ 1
"Київстар" навчив школярів Берегівської гімназії підприємництву та діджитал-грамотності
01:09
/ 5
МЗС України висловило протест угорському дипломату
00:58
/ 3
Зеленський повернув Раді закон про підтримку "Пласту"
00:55
/ 1
Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію педофілів
00:39
Як у Росії: "Слуга народу" хотіла заборонити вільний продаж SIM-карт
11:55
/ 3
IDM Group: сучасному місту - сучасний забудовник
» Всі новини