Ситуація на водоочисних спорудах Ужгорода може перерости в НС техногенного та природного характеру (ФОТО)

Ситуацію, що склалася на очисних спорудах Ужгорода, сьогодні розглянули на позаплановому виїзному засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Ситуація на водоочисних спорудах Ужгорода може перерости в НС техногенного та природного характеру (ФОТО)

Члени комісії оглянули розподільчу камеру голови очисних споруд, де виявлено зсув та обвал залізобетонних опор і руйнування лотків розподілу прийнятих стоків на основні технологічні споруди. Докладно про ситуацію розповіли директор КП «Водоканал м.Ужгород» Станіслав Карташов та головний інженер підприємства Михайло Брежнєв.

Очисні міста, які зводилися всередині 80-х років минулого століття, були розраховані приблизно на 70-75 тисяч населення, а відтак – на 50 тисяч метрів кубічних стоків на добу. Однак зараз населення міста майже вдвічі більше, і об’єм стоків іноді сягає 100 куб. м на добу в період тривалих опадів. 

Члени комісії одноголосно підтримали висновок за результатами огляду: необхідно негайно вжити заходи для відновлення залізобетонних конструкцій опор та лотків із збільшенням їхньої пропускної спроможності. Інакше нинішня ситуація може перерости у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру – скидання неочищених чи недостатньо очищених стічних вод на території населеного пункту або у водні об’єкти в обсязі понад 100 куб. м за годину (класифікується наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.08.2018 № 658). Відтак це може призвести до відключення водопостачання та водовідведення в Ужгороді, повної зупинки роботи каналізаційних очисних споруд, паралізувати життєдіяльність міста, спровокувати захворюваність на небезпечні інфекційні недуги.

Згідно з протоколом комісії, роботи розпочнуться з 10 травня. За рекомендаціями виїзного засідання одночасно проблемне питання буде винесено на найближче засідання сесії Ужгородської міськради.

08 травня 2019р.

Теги: ситуація, споруди

Коментарі

Артур 08.05.2019 / 23:16:25
це халатність та бездіяння водоканалу призвела до цього. тарифи піднімають вчасно, а свою роботу не роблять. Якщо розрахунок на 75 тис населення, то якого милого підключати новобудови без реконструкції очисних споруд? це перший дзвіночок... потім буде садочки, школи....

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини