В Ужгороді погодили 2 проекти, запланованих в рамках реалізації програми "Партнерські проекти для сталого місцевого розвитку"

Проект щодо сталого управління побутовими відходами має на меті покращення загальноміської стратегії поводження з твердими побутовими відходами та запровадження його сортування за типами. Інший проект спрямований на модернізацію системи очищення питної води та оснащення сучасним обладнанням КП «Водоканал м. Ужгород».

В Ужгороді погодили 2 проекти, запланованих в рамках реалізації програми "Партнерські проекти для сталого місцевого розвитку"

Погодження деталей двох проектів, які заплановано реалізувати в Ужгороді у рамках програми «Партнерські проекти для сталого місцевого розвитку» (NAKOPA), провели днями заступник міського голови Олександр Білак і працівники управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради з колегами із департаменту міжкультурних та міжнародних зв’язків нашого міста-побратима в Німеччині – Дармштадта та представниками муніципальних компаній Darmstadt EAD, Hessenwasser, Entega та Eigenbetrieb.

Під час робочого візиту ужгородської делегації у Дармштадт визначили ключові питання і завдання проектних пропозицій «На шляху до сталого управління твердими побутовими відходами у місті Ужгороді» та «Стале управління водними ресурсами у місті Ужгород», очікувані результати їх реалізації.

Зокрема, проект щодо сталого управління побутовими відходами має на меті покращення загальноміської стратегії поводження з твердими побутовими відходами та запровадження його сортування за типами. Він передбачає облаштування підземних пунктів селективного збору побутового сміття в історичній частині Ужгорода, розробку концептуально нових підходів до поводження зі сміттям, проведення інформаційної кампанії для населення, зокрема школярів щодо важливості сортування сміття тощо.

Інший проект спрямований на модернізацію системи очищення питної води та оснащення сучасним обладнанням КП «Водоканал м. Ужгород». Передбачає модернізацію фільтраційних станцій міста та встановлення сучасного обладнання для дезінфекції та підготовки питної води, що, серед іншого, зменшить використання хлору, так само проведення інформаційної кампанії щодо важливості бережливого ставлення до водних ресурсів та попередження їх забруднення,ознайомлення працівників лабораторії КП «Водоканал м.Ужгород» та студентів УжНУ із сучасними методами та технічними засобами аналізу якості води.

У разі схвалення проектних пропозицій вони реалізовуватимуться вже з наступного, 2020 року, передбачається загальне фінансування у понад 300 тисяч євро кожен, із них 90% надасть уряд Німеччини, решта – співфінансування Ужгорода.

Також у рамках візиту ужгородська делегація взяла участь у воркшопі на тему можливих змін у співпраці між муніципалітетами у зв'язку з Брекзіт. У дискусії взяли участь представники майже десятка міст-побратимів Дармштадта, які щороку збираються на традиційний європейський вікенд. Зазначалося, що історія співпраці цього німецького міста з містами-побратимами – це вже понад 300 сторінковий документ.

Як зазначив у своєму виступі міський голова Дармштадта Йохан Парч, уже 44 роки, з 1975-го, їхнє місто є лауреатом Премії Європи і взаємини з містами-побратимами мають для Дармштадта дуже велике значення, адже спираються насамперед на контакти людей, колективів, громадських організацій. Тому дуже важливо, як надалі будуть будуватися стосунки, чи не зашкодить Брекзіт цьому та загалом економічним, політичним і стосунках у багатьох інших сферах.

07 травня 2019р.

Теги: проекти

НОВИНИ: Соціо

16:11
/ 1
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:04
В Ужгороді попрощалися з 37-річним полеглим воїном Володимиром Малєвим Фото новина
16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
11:25
Стало відомо про загибель військового із Буштина на Тячівщині Миколи Лозана Фото новина
09:02
Енергетики оприлюднили графік відключень світла на Закарпатті 16 січня
18:25
Підтвердили загибель захисника із Тячева Олександра Томишинця Фото новина
16:46
/ 1
У Мукачеві зустріли евакуаційний потяг із Запорізької області Фото новина
15:15
В Ужгороді зупинили п’яного водія, позбавленого права керування Фото новина
14:13
Рятувальники визволили сноубордиста із снігових заметів у горах Рахівщини Фото новина
09:49
/ 1
В Ужгороді попрощаються з Героєм Володимиром Малєвим Фото новина
09:05
/ 1
Гірські рятувальники Рахівщини оновили маркування та попереджувальні знаки на лижних трасах Фото новина
18:20
У Мукачеві затримали водія, який у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП Фото новина
17:27
У пункті пропуску «Ужгород» відкрили пішохідну смугу руху Фото новина
16:13
/ 1
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
/ 5
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
13:04
/ 1
На війні з росією поліг Герой із села Нанково на Хустщині Василь Марчишинець Фото новина
11:00
У селі Собатин з родини вилучили чотирьох дітей через неналежні умови Фото новина
10:02
/ 1
Стало відомо про смерть захисника із Косівської Поляни на Рахівщині Івана Бердара Фото новина
» Всі новини