Закарпатський облкардіодиспансер отримав нову систему холтерівського моніторування (ФОТО)

Сотні закарпатців, що мають хвороби серця, відтепер зможуть абсолютно безкоштовно пройти сучасне діагностичне обстеження – холтерівське моніторування.

Закарпатський облкардіодиспансер отримав нову систему холтерівського моніторування (ФОТО)

Донедавна пацієнтам доводилось тижнями чекати на цю процедуру. Чотири старенькі реєстратори постійно виходили з ладу і не витримували навантаження. Якщо у 2017 році пройшли обстеження 229 пацієнтів закладу, то у 2018 – тільки 195. Тому нова сучасна  система холтерівського моніторування та сім реєстраторів, які днями отримав Закарпатський обласний клінічний кардіологічний диспансер, дозволить обстежувати більшу кількість пацієнтів та виявляти небезпечні приховані патології серцево-судинної системи.  

Нагадаємо, що обстеження триває протягом доби. На тілі пацієнта закріплюється датчики, які підключені до портативного реєстратора. Людина йде додому (або знаходиться в лікарні), веде звичайний спосіб життя, а маленький розумний прилад записує кардіограму. Якщо під час звичайної ЕКГ проводиться запис 40-50 ударів серця, то холтерівський метод моніторингу дозволяє реєструвати до ста тисяч ударів серця за добу! Така 24-годинна тривала безперервна реєстрація ЕКГ дозволяє більш ретельно і точно проаналізувати роботу серця, причини і час виникнення порушень та збоїв в його роботі. Після запису ЕКГ вся робота серця аналізується на комп’ютерному обладнання за допомоги спеціального програмного забезпечення. Причому показово, що до імпортного холтерівського устаткування програмне забезпечення розробляли саме українські фахівці.

Закупка обладнання для обласного клінічного кардіологічного диспансеру  відбулася рамках реалізації ї субпроекту МОЗ України та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Всі фахівці-медики, що працюватимуть з холтером вже пройшли навчання, а   перші пацієнти – обстеження.

Довідка

Холтерівське моніторування – дає можливість діагностувати ті порушення, що неможливо виявити звичайною ЕКГ – порушення ритму, періоди зниження трофіки міокарду; виявити нічну гіпертензію, що є дуже небезпечною та сприяє розвиткові порушень коронарного кровообігу; виявити причину періодичного запаморочення та втрати свідомості.

 

05 травня 2019р.

Теги: кардіодиспансер, серце, моніторування

Коментарі

Довбушу 06.05.2019 / 00:34:40
Що за народ у нас дивний? Щоб не було зроблено - обов'язково треба гімном облити ...Напевно, бруд та заздрість таки в когось головне в серці. Довбуш, багато розуму не треба щоб повісити на тиждень чи місяць той холтер. А от скільки людей буде тоді обстежено? Зараз черги довжелезні. Звісно, що є і більш круті діагностичні речі, але чи "потягне" їх бюджетна медицина? Маєш гроші - можеш хоч цілий діагностичний скафандр купувати. Це як з автомобілем: всі мають чотири колеси, але один шкода, а другий - ламборджині. Класи різні, але ж обидва непогано їдуть .

loci 05.05.2019 / 22:18:39
tak budutj prodavatu jak RATOCHKA stantu

Довбуш 05.05.2019 / 18:27:29
Заради об’єктивності авторові статті слід було додати, що 24-годинний холтерівський моніторинг ЕКГ є вчорашній день аритмології. Стандартами сучасної діагностики порушень серцевого ритму є тижневий/двотижневий моніторинг ЕКГ, а при потребі підшкірна імплантація ILR (Implantable Loop Recorder), котрий дає змогу спостерігати за ритмом серця пацієнта протягом місяців!

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
» Всі новини