Збитки Приватбанку від кредитів колишнім власникам перевищили 210 мільярдів

Кредитний портфель Приватбанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми акціонерами, на кінець 2018 року досяг 212,8 мільярда гривень в порівнянні з 185,58 мільярда на кінець 2017 року.

Про це йдеться у річній аудованої звітності, опублікованій на офіційному сайті банку.

"Станом на 31 грудня 2018 року група визнала збитки 209,453 млрд грн резерву під очікувані кредитні збитки за цими кредитами (31 грудня 2017 року: резерв під знецінення - 181,887 млрд грн, 31 грудня 2016 року ... - 180,114 млрд грн)", - зазначається в документі.

Цей кредитний портфель проходить як "Кредити, керовані як окремий портфель", і займає 73% від загального клієнтського кредитного портфеля банку, 87% - від знецінених кредитів.

У звіті уточнюється, що непрострочені знецінені кредити, пов'язані з колишніми акціонерами, на кінець 2018 року становили 13,82 млрд грн, прострочені менш ніж 30 днів - 4,44 млрд грн, прострочені від 31 до 180 днів - 0,36 млрд грн, прострочені від 181 до 360 днів - 5,25 млрд грн, прострочені більш ніж 361 день - 188,9 млрд грн.

Аудитор банку E&Y зазначив, що на кінець 2017 року банк визнавав заставне майно в сумі 5,61 млрд грн в складі майна, що перейшло банку у власність як заставодержателю, проте в 2018 році скасував визнання заставного майна і визнав кредит клієнту на цю суму і його знецінення на всю балансову вартість кредиту.

Це частково пояснює зростання кредитного портфеля, пов'язаного з екс-акціонерами.

E&Y уточнив, що не зміг отримати прийнятні аудиторські докази в достатньому обсязі про справедливу вартість цього майна на кінець 2016 і 2017 років, а також щодо періоду, коли відбулося знецінення цього кредиту.

У звіті банк також нагадує, що при його націоналізації в грудні 2016 року в капітал були конвертовані зобов'язання на 10,93 млрд грн перед клієнтами і на 10,72 млрд грн - за випущеними єврооблігаціями, а також 7,78 млрд грн субординованого боргу.

На дату складання консолідованої фінансової звітності проти банку були подані позови до суду на суму 21,82 млрд грн (на 31 грудня 2017 року - 21,22 млрд грн).

"Кінцевий результат неможливо визначити, за винятком сум, які вже визнані в консолідованій фінансовій звітності. Отже, група не визнала додаткового резерву за цими позовами", - наголошується в документі.

Нагадуємо:

До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd - 16,5748% акцій.

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,3 мільярда гривень.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.

19 квітня стало відомо про ще одне рішення суду на користь Коломойського у справі Приватбанку.

Суд повністю задовольнив позов підконтрольної Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації.

20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, отриманими до входження держави в капітал.

03 травня 2019р.

Теги: Приватбанк, націоналізація, кредити

НОВИНИ: Різне

12:15
Правоохоронці розслідують обставини резонансного вбивства Андрія Парубія у Львові Фото новина
23:05
Держетнополітики визнала зв'язок УПЦ МП з Російською православною церквою
22:50
/ 1
Міністр закордонних справ Польщі запросив Бровді "Мадяра" до своєї країни, проігнорувавши санкції угорщини
19:59
/ 18
"Ваші кінцівки – по лікоть в українській крові": закарпатець Бровді "Мадяр" порадив орбану "запхати в дупу" його санкції Фото новина
18:35
В орбана підтвердили, що заборонили в'їзд етнічному угорцю Бровді "Мадяру" за удари по "Дружбі"
18:12
Жіночі піжами від Kasta: затишок і стиль для солодких снів
17:25
Як сонячні електростанції рятують готельний бізнес в Карпатах
17:13
Чи потрібні Україні міські ярмарки: плюси, мінуси, європейський досвід
10:27
Від сьогодні чоловікам до 23 років дозволили виїзд за кордон Фото новина
17:17
Як знайти роботу в агросфері?
17:07
Готуємо басейн до сезону: як правильно доглядати воду в каркасній чаші
22:50
Трамп пообіцяв "рішучі заходи" і "наслідки" для рф, якщо не буде мирної угоди за два тижні
23:03
сійярто обурився через заяву Зеленського щодо "Дружби"
22:38
Зеленський натякнув, що доля нафтопроводу "Дружба" залежить від угорського вето на вступ України в ЄС
16:37
/ 2
Трамп "дуже незадоволений" ракетним ударом росії по американському заводу в Мукачеві
08:29
Пластівці на сніданок для дитини: хороша чи погана ідея
08:43
Порівняння цін на YouTube-канали на популярних платформах
08:38
Тренди гель-лаків 2025: модні кольори та дизайни манікюру
18:12
/ 1
УПЦ МП закликають відхреститися від РПЦ: інакше – позов про припинення митрополії
08:44
/ 1
Трамп вимагав від орбана пояснень, чому той блокує євроінтеграцію України – Bloomberg
09:11
Європейські лідери поїдуть у США разом із Зеленським, щоб зміцнити його позиції – Politico
11:19
/ 2
В Угорщині розгорівся скандал через "дачу" Орбана з пальмами та зебрами – "як у Януковича"
20:31
Якісне насіння томатів: купити швидко та вигідно в садовому центрі WestGard
18:54
Особливості вибору тактичного підсумку
14:57
В Україну повернули 84 полонених — військових та цивільних Фото новина
» Всі новини