Найменше земель у минулому році повернули державі на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)

Наразі у державній та комунальній власності перебуває  близько 10,5 млн га угідь.  Це - площа, співставна з площею Ісландії або Куби, та більша, ніж площа Угорщини чи Австрії.

Найменше земель у минулому році повернули державі на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)

Ця земля продовжує залишатись одним з об’єктів корупційних схем та джерелом збитків для Державного і місцевих бюджетів. Недосконалість законодавства у сфері земельних відносин, надзвичайно низький відсоток реєстрації земель в Державному кадастрі (лише  20%  всіх державних земель), відсутність цивілізованого ринку землі не тільки не сприяють їх  ефективному використанню , а й створюють сприятливий ґрунт для корупції та зловживань.

Дані, отримані від обласних прокуратур, свідчать про колосальні масштаби збитків від «управління» державними землями чиновників, що не гребують хабарами (за незаконне переведення земель з державної власності у приватну, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за передавання ділянок у користування тощо).

Кількість позовів прокурорів, які задовольнили суди за 2018 рік, у різних регіонах коливається від десятків до понад сотню. У регіонах-лідерах суди фактично кожні 3-4 дні задовольняли позови прокурорів щодо порушень в земельній сфері. Так у Хмельницькій області суд задовольнив 111 позовів за рік, у Черкаській – 107, у Харківській –105, у Львівській – 100. Найменше задоволених позовів у Рівненській (20), Івано-Франківській (25) та Закарпатській (27) областях.

Суми втрат державного та місцевих бюджетів за рік обчислюються мільйонами/мільярдами гривень.

Найбільше коштів повернули у Дніпропетровській (2 млрд. 745 млн грн), Львівській (540,6 млн грн) та Одеській (459,2 млн грн) областях. Найменше – Луганській (11,3 млн грн), Хмельницькій (40,3 млн грн.), Івано-Франківській (48,8 млн грн).

Найбільше земель повернули у державну та комунальну власність у Львівській (13439 га), Чернігівській (8037 га) областях та м. Києві (4960 га). Найменше – у Закарпатській (68 га), Івано-Франківській (374 га), Волинській (459 га) областях.

Прогалини діючого законодавства, схеми, що виникли внаслідок дії мораторію, який не дозволяє купувати/продавати землю законним шляхом, створюють безліч можливостей окремим чиновникам розпоряджатися державними та комунальним землями «на власний розсуд». НАБУ не раз  ловило на хабарництві  сільських голів, голів РДА, посадовців різних рангів за сприяння у здійсненні тих чи інших дій.

Якщо не усунути причину, - роботи у правоохоронних органів не поменшає…

Лише за минулий рік  судами різних інстанцій було задоволено 1270 позовів про порушення у сфері земельних відносин на загальну суму 4,5 млрд. гривень.

Фактично державі повернули 53,2 тис. га земель.

Натомість реалізація земельної реформи та впровадження вільного ринку (про наміри зробити це заявили  обидва кандидати  в президенти) можуть позбавити посадовців джерела незаконного збагачення та сприяти виведенню операцій з землею з «тіні» і збільшенню доходів громад, повідомили Закарпаття онлайн у Land Proekt.

[body id="cke_pastebin" style="position: absolute; top: 755px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; left: -1000px;">

Land Project

19 квітня 2019р.

Теги: земля, зловживання

НОВИНИ: Кримінал

22:17
/ 6
Поліція розшукала водіїв бетоновозів, що вилили залишки бетону поблизу озера Синевир Фото новина
16:45
/ 1
В Ужгороді взяли під варту підозрюваного у стрілянині по правоохоронцях Фото новина
13:06
/ 1
На Закарпатті винесли вирок водійці, яка в ДТП забрала життя матері та її 13-річного сина Фото новина
14:40
/ 2
На Хустщині викрили незаконне вирощування конопель Фото новина
11:01
Стали відомі нові подробиці про затриманого стрілка в Ужгороді Фото новина
17:45
На Мукачівщині затримали чоловіка, підозрюваного у зґвалтуванні 14-річної дівчини та інших тяжких злочинах
16:22
На Закарпатті судитимуть чоловіка, який кілька годин силоміць утримував і бив водія вантажівки Фото новина
17:22
/ 2
На Закарпатті судитимуть організаторів схеми з фіктивним працевлаштуванням за $25 тисяч Фото новина
17:00
На Закарпатті наркодилера засудили до 9 років ув'язнення за 148 кг канабісу Фото новина
12:21
В Ужгороді судитимуть водія, який напідпитку збив пенсіонерку та втік з місця ДТП Фото новина
15:45
/ 3
На Закарпатті викрили підпільну майстерню з виготовлення фальшивих документів Фото новина
12:59
/ 3
В Ужгороді безхатько проник до дитячого центру та обікрав працівниць Фото новина
15:25
/ 7
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
11:24
/ 1
На Закарпатті за добу викрили три спроби підкупу прикордонників Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
16:12
/ 4
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
11:10
Суд у Берегові оштрафував фермера за масштабний продаж тютюну на Закарпатті
09:53
/ 2
Ветерану, що влаштував стрілянину з "пневмата" по облмуздрамтеатру в Ужгороді, присудили умовний термін
10:30
/ 6
Поліція встановила всіх джиперів, які їздили руслом річки на Рахівщині Фото новина
» Всі новини