На початку травня в Польщу можна буде потрапити безпосередньо із Закарпаття

Протягом п’яти днів працюватиме пішохідний перехідний пункт пропуску «Лубня – Волосате».

На початку травня в Польщу можна буде потрапити безпосередньо із Закарпаття

Відновлені минулого року Дні добросусідства України та Польщі в межах Закарпатської області та Підкарпатського воєводства дали потужний поштовх для подальшого розвитку транскордонного співробітництва між двома регіонами. На початку травня до 15-ї річниці вступу Польщі в Євросоюз Підкарпатське воєводство та Закарпатська ОДА організовують тимчасовий запуск пішохідного контрольно-пропускного пункту «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні. Саме ця локація вже тривалий час розглядається як найбільш перспективна точка для функціонування повноцінного КПП, який має стати першим на українсько-польському кордоні в межах Закарпатської області.

У відкритті тимчасового КПП із польського боку планують взяти участь маршалок сейму Марек Кухчинський та міністр інвестицій і розвитку Єжи Квічінський. Захід має на меті вивчити потенціал туристичного потоку між двома прикордонними регіонами.

Пішохідний перехід працюватиме з 1 по 5 травня з 8.00 до 20.00 за київським часом. Перетин кордону – за біометричним паспортом або Шенгенською візою.

12 квітня 2019р.

Теги: пункт пропуску, Польща

Коментарі

Кутик Лемковини 2019-04-13 / 11:57:12
Трансєвропейський пішохіднй туристичнй великодистанційний маршрут (шлях) Е8 (один iз 11-ти европейських маршрутiв на великi вiдстанi, який єдиний перетинає Украiну)(European walking route E8) починається в Ірландії, проходить через Англію, Нідерланди, Німеччину, Чехію, Словаччину, Польщу, Україну, Румунію і Болгарію та закінчується в Стамбулі (Туреччина) . Як відомо він помаркований в Ірландії, Великобританії, Нідерландах, Німеччині, Австрії, Словаччині, Польщі та частково в Румунії, остання частина щляху промаркована в Болгарії , де досягає свого закінчення на узбережжі Чорного моря. Невизначений остаточно Е8 та не промаркований цей маршрут тільки у нас Україні (на території Закарпатської області). Промаркований шлях E8 закінчується в Волосатому (PL), де перегороджений кордоном Євросоюзу та України, за декілька кілометрів від нашого села Лубня (UA).
Однією із головних задач для ефективного використання природних та антропогенних рекреаційних ресурсів українських Карпат є проектування та маркування європейського пішохідного туристичного маршруту (шляху) Е8 (European walking route E8) від села Лубня (яке знаходиться біля кордону з PL) до містечка Солотвино (яке знаходиться біля кордону з RO). Європейський пішохідний шлях в праліси Е8 забезпечить сталий регіональний розвиток та об'єднає екологічно прихильних і культурно вільнодумних людей в Європі (http://carpatroute.com/default_en.aspx).
Спiльними зусиллями Дитячоi органiзацii Фенiкс Снинна (Detská organizácia Fénix Snina, SK), регiональної органiзацii Клубу Словацьких Туристiв Гуменне (Regionálne združenie KST Humenné, SK), географiчним факультетом Клу́зького унiверсите́ту iменi Ба́беша-Бо́йяi (Babes-Bolyai University in Cluj-Napoca, RO) та Великоберезнянською громадською органiзацiею “Кутик Лемковини” в рамках програми ENPI, написаний та поданий проект HUSKROUA/1001/162, "Karpaty - tourism without borders" в якого одна iз основних цiлей розробка та прокладення Трансєвропейського туристичного шляху Е8 по пралісах та хребту українських Карпат. Проходження маршруту заплановано вiд майбутнього переходу Волосате (PL) – Лубня (UA) до г.Черемха – Стужиця (можливо i через Загорб) – хр.Стiнка – Княгиня – Сiль – хр.Явiрник – полонина Рiвна – г.Пiкуй – Воловець (ця частина мае бути прокладена та промаркована). Дальше до румунського кордону (Солотвино) так як i перед цим маршрут в основному проходить по Закарпатському туристичному шляху (ЗТП)( http://www.mappery.com/Transcarpathia-Hiking-Trail-Map) iз обов’язковим врахуванням Ювiлейноi Карпатськоi стежки Клубу Чехословацьких туристів (Jubilejní karpatské stezka 343 km (1925-1935).

НОВИНИ: Соціо

17:47
В Ужгороді провели щорічний ярмарок вакансій
15:52
У лютому на Закарпатті нараховувалося 156,7 тисяч штатних працівників
15:15
У Мукачеві шпиталізували непритомного чоловіка, що лежав на землі
14:43
/ 1
Близько 70 парафіян Московського патріархату у Вилоку на Виноградівщині перейшли до єпархії ПЦУ та створили нову парафію
14:11
/ 1
В Ужгороді обговорили Перспективний план об’єднання громад на Закарпатті
12:47
/ 1
На Закарпатті відбулося відродження гусениці самшитової вогнівки першого покоління
12:12
За перший квартал у Мукачеві муніципальним транспортом перевезено майже 1 млн пасажирів
10:20
На Закарпатті починає "поодиноко" зацвітати Долина нарцисів
10:09
Дослідження студента фізфаку УжНУ високо оцінили закордонні вчені
09:33
Одеський академічний театр музичної комедії покаже в Ужгороді оперету "Сільва"
09:12
На Закарпатті лікуватимуть аритмії за євростандартами
09:09
Понад 1 300 гектарів землі для учасників АТО зарезервували на Закарпатті
08:02
В Ужгороді зацвіло екзотичне юдине дерево
17:48
Переможця глядацьких симпатій визначають на виставці нано-акваріумів в Ужгороді
17:43
Уночі у зв'язку з ремонтом буде частково обмежено рух на проспекті Свободи в Ужгороді
17:15
В Ужгороді проходить громадське обговорення щодо перейменування кількох вулиць
16:53
На Закарпатті виборці зіпсували 2,5% бюлетенів
16:37
/ 1
Суд щодо повернення громаді території на пл. Хмельницького в Ужгороді перенесено через неявку забудовника
15:33
24 квітня виконком Ужгородської міськради збереться на засідання
12:17
/ 1
UA:Закарпаття готується до збільшення мовлення угорською
11:07
/ 1
Сьогодні в Ужгороді суд розглядатиме можливість повернення громаді зеленої зони біля транспортного мосту
10:09
Надходження від плати за землю до місцевих бюджетів Закарпаття збільшились на 51,3%
05:52
/ 1
Сьогодні в Ужгороді відбудеться судове засідання по одній із ділянок біля драмтеатру
22:02
В Ужгороді відбулося офіційне відкриття виставки нано-акваріумів Закарпаття "Ужгородська сакура"
18:01
На Мукачівщині явка виборців становить майже 30%
» Всі новини