На початку травня в Польщу можна буде потрапити безпосередньо із Закарпаття

Протягом п’яти днів працюватиме пішохідний перехідний пункт пропуску «Лубня – Волосате».

На початку травня в Польщу можна буде потрапити безпосередньо із Закарпаття

Відновлені минулого року Дні добросусідства України та Польщі в межах Закарпатської області та Підкарпатського воєводства дали потужний поштовх для подальшого розвитку транскордонного співробітництва між двома регіонами. На початку травня до 15-ї річниці вступу Польщі в Євросоюз Підкарпатське воєводство та Закарпатська ОДА організовують тимчасовий запуск пішохідного контрольно-пропускного пункту «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні. Саме ця локація вже тривалий час розглядається як найбільш перспективна точка для функціонування повноцінного КПП, який має стати першим на українсько-польському кордоні в межах Закарпатської області.

У відкритті тимчасового КПП із польського боку планують взяти участь маршалок сейму Марек Кухчинський та міністр інвестицій і розвитку Єжи Квічінський. Захід має на меті вивчити потенціал туристичного потоку між двома прикордонними регіонами.

Пішохідний перехід працюватиме з 1 по 5 травня з 8.00 до 20.00 за київським часом. Перетин кордону – за біометричним паспортом або Шенгенською візою.

12 квітня 2019р.

Теги: пункт пропуску, Польща

Коментарі

Кутик Лемковини 2019-04-13 / 11:57:12
Трансєвропейський пішохіднй туристичнй великодистанційний маршрут (шлях) Е8 (один iз 11-ти европейських маршрутiв на великi вiдстанi, який єдиний перетинає Украiну)(European walking route E8) починається в Ірландії, проходить через Англію, Нідерланди, Німеччину, Чехію, Словаччину, Польщу, Україну, Румунію і Болгарію та закінчується в Стамбулі (Туреччина) . Як відомо він помаркований в Ірландії, Великобританії, Нідерландах, Німеччині, Австрії, Словаччині, Польщі та частково в Румунії, остання частина щляху промаркована в Болгарії , де досягає свого закінчення на узбережжі Чорного моря. Невизначений остаточно Е8 та не промаркований цей маршрут тільки у нас Україні (на території Закарпатської області). Промаркований шлях E8 закінчується в Волосатому (PL), де перегороджений кордоном Євросоюзу та України, за декілька кілометрів від нашого села Лубня (UA).
Однією із головних задач для ефективного використання природних та антропогенних рекреаційних ресурсів українських Карпат є проектування та маркування європейського пішохідного туристичного маршруту (шляху) Е8 (European walking route E8) від села Лубня (яке знаходиться біля кордону з PL) до містечка Солотвино (яке знаходиться біля кордону з RO). Європейський пішохідний шлях в праліси Е8 забезпечить сталий регіональний розвиток та об'єднає екологічно прихильних і культурно вільнодумних людей в Європі (http://carpatroute.com/default_en.aspx).
Спiльними зусиллями Дитячоi органiзацii Фенiкс Снинна (Detská organizácia Fénix Snina, SK), регiональної органiзацii Клубу Словацьких Туристiв Гуменне (Regionálne združenie KST Humenné, SK), географiчним факультетом Клу́зького унiверсите́ту iменi Ба́беша-Бо́йяi (Babes-Bolyai University in Cluj-Napoca, RO) та Великоберезнянською громадською органiзацiею “Кутик Лемковини” в рамках програми ENPI, написаний та поданий проект HUSKROUA/1001/162, "Karpaty - tourism without borders" в якого одна iз основних цiлей розробка та прокладення Трансєвропейського туристичного шляху Е8 по пралісах та хребту українських Карпат. Проходження маршруту заплановано вiд майбутнього переходу Волосате (PL) – Лубня (UA) до г.Черемха – Стужиця (можливо i через Загорб) – хр.Стiнка – Княгиня – Сiль – хр.Явiрник – полонина Рiвна – г.Пiкуй – Воловець (ця частина мае бути прокладена та промаркована). Дальше до румунського кордону (Солотвино) так як i перед цим маршрут в основному проходить по Закарпатському туристичному шляху (ЗТП)( http://www.mappery.com/Transcarpathia-Hiking-Trail-Map) iз обов’язковим врахуванням Ювiлейноi Карпатськоi стежки Клубу Чехословацьких туристів (Jubilejní karpatské stezka 343 km (1925-1935).

НОВИНИ: Соціо

17:42
1600 закарпатців замовили газ на зиму за літньою ціною
17:00
На Закарпатті природні ресурси поповнили бюджет на понад 86 млн грн
13:12
/ 4
В Ужгородському міськрайонному суді провели нараду щодо рішень двох суддів випустити під заставу наркоторговців
12:21
/ 3
Від Ужгорода, Чопа, Ужгородщини й Баранинської ОТГ цієї осені мають призвати 100-120 військовозобов’язаних
11:40
/ 7
Перед будівлею суду у Львові, де слухається справа по закарпатській Боржаві, захисники полонини розгорнули мітинг
10:34
/ 1
У багатьох сільських школах на Закарпатті туалети не мінялися з минулого століття
10:31
/ 1
В Ужгороді за рік стали мамами більше ста неповнолітніх дівчат
10:01
У Мукачеві п’ятеро дітей сиріт отримають кошти на придбання житла
23:08
/ 4
Закарпатка з Free Svydovets на Молодіжному кліматичному саміті ООН говорила про безпеку екоактивістів
19:37
/ 1
У Мукачеві втретє відзначили День рудих – "Red Hair Day"
16:45
/ 2
Михайло Сирохман, дослідник старовинних церков
16:08
/ 1
У Липецькій Поляні на Хустщині відбувся фестиваль "Полянський салаш"
16:46
ФОТОФАКТ. Свято закарпатського меду триває у Мукачеві
10:02
/ 7
Великий Березний створює ОТГ, в яку увійде 4 навколишніх села
10:00
/ 2
86% медичних закладів на Закарпатті не готові до наступного етапу медреформи
09:29
Із півсотні пакетів сміття зібрали в Ужгороді в рамках акції до всесвітнього дня прибирання
17:13
/ 1
В ужгородській класичній гімназії почали ремонтувати басейн
16:31
В Ужгороді презентували книги для дітей
16:27
На міжнародній конференції на Закарпатті говорили про реалізацію екологічних грантових проектів
16:24
/ 7
На Закарпатті розпочалися масштабні військові навчальні збори резервістів
14:01
В Ужгороді проходить освітній фестиваль Uzhhorod EdFest 2019
13:03
Європейський тиждень мобільності стартував в Ужгороді
12:38
В Ужгороді організації, які захищають права інвалідів, підписали меморандум про співпрацю
11:53
/ 5
22 вересня в Ужгороді обмежать рух автівок на вул. Станційній
11:18
Додаткові системи відеоспостереження в Міжгірському лісгоспі допомагають в охороні лісів
» Всі новини