У Кремлі розглядають сценарії збереження Путіна при владі – Bloomberg

В адміністрації президента Росії розглядають варіанти, які дозволять Володимиру Путіну зберегти владу і після нинішнього президентського терміну.

Про це розповіли американському агентству Bloomberg три джерела, близькі до Кремля.

Деякі представники правлячої еліти наполягають на тому, щоб російський лідер залишався президентом якомога довше, сказали троє близьких до Кремля осіб.

"Варіанти, що розглядаються, включають у себе примус сусідньої Білорусі до об'єднання з Росією для створення нової держави, щоб Путін міг обійти конституційні обмеження", – йдеться в статті.

Однак узгодженого сценарію переходу не існує, кажуть джерела.

Казахський сценарій також обговорюють у Москві, визнав колишній співробітник Адміністрації президента Андрій Колядін, який зараз працює політичним консультантом у Кремлі.

"Сценарій Назарбаєва може задовольнити політичну еліту, яка хоче мати арбітра, який може вплинути на процес після вступу на посаду наступника" ,– сказав він.

78-річний Нурсултан Назарбаєв передав президентство довіреному союзнику, зберігши за собою ключові повноваження голови Ради безпеки Казахстану і статус лідера нації.

Однак в оточенні 66-річного Путіна не впевнені, що така передача влади в РФ не спровокує дестабілізуючу боротьбу між конкуруючими таборами Кремля.

Політконсультант Кремля Сергій Марков сумнівається, що ворожі еліти продовжать поважати владу Путіна, якщо він передасть президентство комусь іншому.

Соціолог Ольга Криштановська, яка вивчає правлячу еліту Росії, вважає, що якщо Путін не підготує ґрунт для наступності, "це погано скінчиться".

Але стратегія Назарбаєва для Росія не застосовна, вважають багато експертів.

Путін поступався президентським постом Дмитру Медведєву у 2008-2012 роках і продовжував керувати країною як прем'єр-міністр, щоб потім знову бути обраним президентом.

Цього разу, на думку московських політологів, Путін може передати ключові повноваження Раді безпеки чи Державній раді, які він зараз очолює, а потім використовувати їх для впливу, коли піде з Кремля.

Нинішній термін повноважень Путіна завершиться у 2024 році. Він обіцяв не змінювати Конституцію РФ заради продовження свого правління – однак голова Держдуми В'ячеслав Володін пропонував змінити Конституцію.

Нагадаємо:

  • У грудні 2018 року голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив про завершення підготовки проекту концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.

  • У січні 2019 року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що про об'єднання з РФ і мови бути не може, а союз Білорусі і Росії може розвиватися лише на рівноправній основі. Він нагадав, що раніше Росія відмовилася від ухвалення Конституції Союзної держави.

  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що створити органи влади Союзної держави поки навряд вдасться, але в питаннях єдиної грошової одиниці, єдиної грошової, кредитної і податкової політики керівники країн розбіжностей не мали.

  • Натомість міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що в жодному разі не можна "торгувати" суверенітетом.

  • Наприкінці січня повідомлялося, що Білорусь виділила з бюджету на об'єднавчі програми Союзної держави з РФ понад 920 мільйонів рублів, а Росія – понад 1,5 мільярда рублів.

  • У лютому Лукашенко заявив, що Білорусь і Росія готові рухатися до об'єднання настільки, наскільки до цього готові народи обох країн. А в березні він заявив, що, як і раніше, підтримує створення союзної держави з РФ, однак вимагає рівних умов.

  • Між тим, 19 березня Нурсултан Назарбаєв заявив про складання повноважень президента Казахстану після майже 30 років правління. Володимир Путін владарює в РФ 15 років як президент, а ще 4 роки в проміжку між другою і третьою каденцією він був прем’єром.  

22 березня 2019р.

Теги: Путін, влада

НОВИНИ: Різне

01:39
Україна виконає 11 вимог угорщини стосовно захисту прав національних меншин у межах вступу в ЄС
21:26
Для чого потрібні сертифікати відповідності
21:21
Використання фрилансу як кроку до постійної роботи
21:17
Робота в Бельгії: Перспективи та як знайти роботу
14:28
Де обрати найкращий тент з ПВХ онлайн
10:01
Нардепу Тищенку повідомили про підозру за позбавлення волі ексвійськового
06:01
Зеленський замінив командувача Об’єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля на Андрія Гнатова
05:51
сійярто заявив, що угорщина оскаржить рішення ЄС про €1,4 млрд з росактивів на зброю Україні
16:12
ЄС схвалив виділення до €1,4 млрд з активів рф на зброю для України, угорщина не могла блокувати і розлючена
14:30
Начштабу "Азова" подав заяву в ДБР на командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерала Содоля: просить розслідувати великі втрати
12:39
ЄС наступного тижня виділить на підтримку України першу частину із 2,5 млрд євро від росактивів
12:25
ЄС знайшов спосіб обійти вето угорщини на закупівлю зброї для України за рахунок заморожених російських активів
21:17
Огляд Volvo EX30: Компактний розмір, велика ефективність
15:15
У зіткненні Renault і Volkswagen-а біля Середнього загинув водій першого авто, а водій і пасажирка VW потрапили до лікарні
22:47
Як підготуватись до НМТ-2025
22:42
Місія: стиль для літньої вечірки
14:15
Рада ЄС офіційно підтвердила початок переговорів про вступ з Україною і Молдовою 25 червня
19:14
Альтернативні методи буріння свердловини: гідроударні та лазерні технології
13:44
Опозиційний до орбана Мадяр проти надання зброї Україні, хоча називає путіна агресором
22:49
Найбільшу групу Європарламенту поповнили опозиційні до орбана угорці
22:34
Чому проєктування та монтаж інженерних систем варто довірити компанії "Майстерно"
22:29
Металопластикові вікна – сучасне рішення для сучасних квартир
22:24
Переваги встановлення сонячної станції для дому
20:38
Рада дозволила фінансувати підрозділи Сил оборони з місцевих бюджетів
20:45
ProIT – нове українське медіа, яке буде корисне айтівцям, і ось чому
» Всі новини