Шпажисти та шпажистки цього року змагаються у 4 вікових категоріях. Залучили як найменших – 9-річних, так і старшу категорію фехтувальників (кадети). У перший день участь взяли 180 хлопців, кількість дівчат-учасниць турніру – до 160.
Сергій ГОРЕЦЬКИЙ, головний суддя змагань
Ми цього року поміняли формат змагань, додали кілька вікових категорій, так тут беруть участь фехтувальники 2004-2005 р.н., а також залучаємо найменших діток (2010 р.н.). Ми вийшли на європейську систему проведення змагань. Збільшилася кількість учасників, представлені усі регіони України, де розвивають фехтування. Зокрема представлені школи Ужгорода, Мукачева, Львова, Тернополя, Хмельницького, Києва, Запоріжжя, Дніпра, Харкова тощо. Кругом, де є фехтування, всі виставили команди.
До організації змагань долучилися і спортсмени Закарпатської федерації фехтування. Так, один із братів Гуменів – Павло – на «Горці» працює суддею турніру. У майбутньому хлопець хоче отримати міжнародну суддівську категорію. А наразі є спортсменом національної кадетської збірної України (чоловіча рапіра) та увійшов до списку тих, хто поїде представляти нашу державу на Чемпіонат світу.
Павло ГУМЕН, рапірист, учасник збірної України
Рік я розпочав 11 номером, але успішно виступав на усіх змаганнях і потрапив до 4 найсильніших рапіристів України по кадетам та поїду на Чемпіонат світу у м. Вроцлав у Польщі. Очікую від себе найкращого результату, достойного світового рівня. Нікого не треба боятися, і нічого теж. Потрібно бути впевненим у собі та не боятися.
Дніпровська школа фехтування вважається однією із найсильніших в Україні. Так, саме тут виховали одного із лідерів світового фехтування – лідера чоловічої шпажної збірної Богдана Нікішина. Команда Дніпра (під керівництвом Сергія Комарова — одного із перших тренерів Нікішина) бере участь в ужгородському турнірі перед важливими міжнародними змаганнями у Польщі.
Сергій КОМАРОВ, заслужений тренер України (м. Дніпро)
Хочу подякувати Ужгороду та тутешнім тренерам за організацію такого турніру, серйозного, хорошого рівня. Такі змагання безумовно потрібні для реклами нашого виду спорту, залучення дітей до занять спортом, інформації для батьків та усіх небайдужих. Беремо участь у цих змаганнях і далі беремо курс на Польщу – будемо там змагатися на міжнародному турнірі у м. Вроцлав.
Вісімки найсильніших турніру «Горець-2019» нагороджують пам’ятними сувенірами та грамотами, переможці та призери (окрім медалей та кубків) отримують ще і оригінальні подарунки. Наступний Всеукраїнський турнір, який прийматиме Ужгород, — це залікові змагання пам’яті Василя Герея – відбудуться на початку травня.