Керівництво УжНУ ще раз публічно висловилося проти забудови Боржави вітряками

Керівництво Ужгородського національного університету публічним листом ще раз відмежувалося від одіозного проекту побудови на Боржавських полонинах вітрової електростанції.

Керівництво УжНУ ще раз публічно висловилося проти забудови Боржави вітряками

Позиція керівництва УжНУ щодо проекту забудови вітряками Боржавських полонин

 
 
 
 
 

 

Керівництво  Ужгородського національного університету цим публічним листом роз’яснює і підтверджує свою позицію щодо природоохоронної проблеми, яка викликала гостру суспільну дискусію і великий резонанс серед екологів та науковців України і, зокрема, Закарпаття.

Йдеться про планомірне просування сумнівного проекту забудови гірського масиву Боржавських полонин масштабною вітроелектростанцією (ВЕС) з 34-х вітряків заввишки 150 м загальною потужністю 120 МВт. За планами, вони мали б зайняти території полонинського хребта протяжністю 10 км на межі Воловецького і Свалявського районів. І це – без урахування будівництва гірської дороги та підземних високовольтних кабелів.

Вже майже рік тому керівництво Ужгородського національного університету підтримало принципову і науково обґрунтовану позицію профільних науковців біологічного факультету УжНУ (ключового в контексті цієї проблеми) та екологічної громадськості краю і України, яка відображена у ґрунтовному листі-зверненні до Мінприроди від 14.05.2018 р. (з 6-ма додатками на 37 сторінках).

Ця позиція незмінна – для будівництва ВЕС неприпустимо обирати місце саме на гірському хребті Боржавських полонин. Це спричинить виникнення гострих викликів і загроз природній, ландшафтно-рекреаційній і туристичній цінностям центрального полонинського масиву, а також проходженню через нього транскордонного екологічного коридору. Слід враховувати також безпосередню близькість 4-х природних заказників, загрози багатьом червонокнижним видам рослин і тварин високогір’я, приналежність особливо цінної природної території планованої забудови до європейської Смарагдової мережі тощо.

Саме тому керівництво УжНУ ще у 2018 р. відмовилося від  пропозиції виступити експертною організацією з розроблення для проекту ВЕС звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для обраної території Боржавських полонин. Сотні гострих і критичних зауважень науковців і екологів Закарпаття й України, які надійшли на різних етапах розроблення і обговорення звіту з ОВД у 2018-2019 рр., підтвердили правильність нашої позиції щодо проекту ВЕС.

Водночас усе це не завадило Департаменту екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА нещодавно надати фактично позитивний висновок по неякісному звіту з ОВД на проект ВЕС, що викликало справедливе, на наш погляд, обурення громадськості. Адже критичні і обґрунтовані зауваження до звіту з ОВД були проігноровані в головному – у виборі саме території Боржавських полонин для забудови ВЕС.

Враховуючи, що у підготовці висновків звіту Національного університету біоресурсів та природокористування України з ОВД по проекту ВЕС брали  участь науковці УжНУ, реагуючи на запит коаліційного об’єднання ГО і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття», керівництво університету заявляє:

1. УжНУ незмінно дотримується принципу демократичного розвитку Закладу вищої освіти, який зокрема передбачає право на викладення різних наукових думок та позицій. В той же час науковці повинні дотримуватися принципів, закладених у «Етичному кодексі ученого України».

2. Ми повторно підтверджуємо незмінну підтримку обґрунтованих позицій науковців біологічного факультету та університету щодо переносу вибору місця для ВЕС на більш урбанізовані території передгір’я або рівнини.

19 березня 2019р.

Теги: Боржава, Боржавські полонини, ВЕС, вітряки

Коментарі

закарпатець 19.03.2019 / 17:12:34

У перекладі на нормальну мову, це означає, що керівництво УжНУ "ПРОТИ" вітряків нв Боржавах, а окремі вчені УжНУ брали участь у підготовці висновків звіту Національного університету біоресурсів та природокористування України з ОВД по проекту ВЕС, і, звичайно, "ЗА".

Звідси питання: куди вставили (чи де бачили!) ці окремі вчені УжНУ принципи, закладені у «Етичному кодексі ученого України», яких їм керівництво УжНУ ПРОПОНУЄ дотримуватись?

Чому з цього приводу не призначені збори "принципового" трудового колективу УжНУ, який нещодавно ГЕРОЇЧНО (ЧЕРЕЗ ДВА РОКИ!) ЗМІГ звільнити хабарницю Дуло... за закінченням трудового контракту?

А простішою мовою: цей трудовий колектив УжНУ разом із своїми черговими "окремими вченими" взагалі про совість забули? Чи у виборчий рік просто страх втратили?(((

НОВИНИ: Соціо

16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
18:18
/ 1
На війні з росією поліг Андрій Слищенко з Горбка Мукачівської громади Фото новина
11:37
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 6
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
» Всі новини