Більшість ужгородців не хочуть змінювати місце пам'ятника жертвам Голодомору

В Ужгороді тривають консультації про вибір місця для розміщення пам'ятника жертвам Голодомору

Більшість ужгородців не хочуть змінювати місце пам'ятника жертвам Голодомору

Нещодавно Ужгородська міська рада поцікавилась думкою ужгородців щодо можливої зміни місця розташування пам'ятника жертвам Голодомору. За результатами консультацій міська рада врахує побажання ужгородців при прийнятті рішень.

Нагадаємо, що 24 листопада 2018 року до Дня вшанування жертв Голодоморів на набережній Незалежності поблизу медичного факультету УжНУ було встановлено пам'ятник "Свіча пам'яті". Монумент має художнє вираження, яке навіює шок та негативне ставлення до подій 1932-33 рр. - масштабної трагедії українського народу. Встановлення цього монументу спровокувало жваву дискусію серед ужгородців щодо художнього вираження ідеї та відповідності обраного місця для належного вшанування жертв Голодоморів. 

Станом на 11.03.2019 року участь у консультації взяли 301 унікальний користувач, а їх думки розділилися таким чином:

134 голоси - наб. Незалежності (Медичний факультет УжНУ)

62 голоси - вул. Тиха (підніжжя Кальварії)

47 голосів - вул. Капушанська (цвинтар)

5 голосів - пл. Дружби Народів (Ротарі-парк)

8 голосів - вул. Шевченка (Парк святої Тетяни)

45 голосів - вул. Героїв (Пагорб Слави)

Консультація триває до 17 березня включно.

Ужгородська міська рада запрошує зробити вибір на офіційному сайті у рубриці «Публічні консультації» (http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/), або ж на сайті vdmk.org/9211 або SMS "9211 (пробіл) номер відповіді" на номер 093-177-0035.

Довідка

Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Ужгородської міської ради.

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

12 березня 2019р.

Теги: Голодомор, пам'ятник, Свіча пам'яті

Коментарі

Вуву 2019-03-13 / 09:33:59
П чому цвинтар не місце для памятників ?
Тим більше померлим .
Цеж не парково садова скульптура для прикраси міста .
І ніякого прояву НЕповаги тут взагалі
нема.
Миж живемо не по шаблону як колись в ссср .
В кошіце в центрі . А в нас може бути і на цвинтарі ... І з повагою .
В кожного свойі думки і бачення і світосприйняття .
І той хто прийде із словаччини не буде казати що вуву сволоч а от стьопа просто душа ...... Споглядаючи саму скульптуру .

сорри 2019-03-13 / 08:52:30
Не знаю, може вам тут і впирається в бабло, а мені - ні. Це СИМВОЛ. Однієї з НАЙБІЛЬШИХ ТРАГЕДІЙ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСТВА. Десь на загумінках він не виконуватиме свою СУСПІЛЬНУ функцію. Тому це не питання грошей.

Взагалі, сам пам'ятник мене не коробить. Це, справді, символ ТРАГЕДІЇ. І він має бути відповідним.

Питання лише в співрозмірності. Але це вже хай вирішують фахівці - залишати, чи відливати новий, менший, співрозмірніший.

Степан Крук - сорри 2019-03-13 / 08:15:52
В центрі м. Кошіце, стоїть, як на мене, жахливий памятник: це споруда у вигляді стовпа, на котрому барельєфи страждаючих, переляканих, зморених облич . І цих облич з півсотні! Моторошно стояти біля цього памятника. Ця монументальна скульптура встановлена в память померлим від епідеміїї чуми, її ще називають "чумовим стовпом". І ні одному словаку не прийшла в голову думка, що скульптура навіює на негатив, вона асоціюється із смертю, а поряд вирує життя, дітки гуляють...і її потрібно перенести на цвинтар. Бо це Європа, це ментальність, це культура, це виховання, це повага, це память! А де наші ці духовні надбання? Не скажу, бо соромно...

Вуву 2019-03-13 / 05:57:36
Все впирається в бабло .
Тому щоб його переробити ... Я за ... Але навряд чи то так буде.
То тоді вже краще перенести.
Хочете знаю мо думку ... Читайте архів.

сорри 2019-03-13 / 05:54:09
Вуву, у вас хибить з логікою; якщо вам не подобається те, що ви "побачили на власні очі ... Шо то є", а не саме місце, то чого ви, вслід за зграєю українофобів, вимагаєте змінити місце і запхати символ однієї з найбільших трагедій в історії українців кудись у закутки, а не поставити питання про те, щоби видозмінити те, що вам не подобається, тобто сам монумент?

сорри 2019-03-13 / 05:39:13
Ага, Magyar-Hun, і все, що ви назвали, завжди і дивним чином стосується виключно всього українського. Все мадярське може бути найтупішим, найшовіністичнішим, але ви цього бачити і обговорювати не будете.

Тим більше, у випадку себе улюбленого.

Бо я не сказав, що в центрі Ужгорода є лише пам'ятник Петефі. Я сказав, що Колодко зафінансування і підтримки мадярського консульства, понатикував в нашому центрі ще купу потворних подобенок карликових мадярських "особистостей" - Ліста, який до Ужгорода жодного стосунку не має, якогось ковзаняра, якого ніхто не знає, і т.д. і т.п. Аби мадярське.

Але нічо, заробив собі чувак юдині срібляники і мадярське громадяство, і тепер живе в Будапешті.

Magyar-Hun 2019-03-13 / 00:40:53
Sory, із якого хрена висосали, що я українофоб? Так, я тупофоб, шовинистофоб, націфоб тд. Топто я проти всйого того, що ви дуже часто рекламуєте, підтримуєте. Живій приклад: хіба тільки Petőfi має свій пам'ятник у центрі Ужгорода/Ungvár-a?!

До ссорі 2019-03-12 / 22:22:25
Якщо ви хочете виступати проти памятника петефі ... Це ваша справа.
Маєте поважні аргументи . Виступайте. Хто вам забороняє.

Вуву 2019-03-12 / 22:18:41
Ніхто особливо і непротивився ... Поки не побачили на власні очі ... Шо то є.
Нажаль ...
чомусь ніхто не виказує велике ФЕ маскалю чи андрійіву ... Які більше всього причетні до цієйі справи .
Люди мають різні погляди ... Інколи вони співпадають ... деколи ні.
І це нормально.
А суті справи ... "Цей чи ця" .... Повинно бути на кальварійі.

сорри 2019-03-12 / 20:56:14
Радійте, ви тепер в компанії українофобів "Тараса" та Magyar-Hun

сорри 2019-03-12 / 20:54:48
Вуву, ви теж приєдналися до хору тих українообів, що раніше опиралися розміщенню пам'ятника Голодомору в центральній частині Ужгорода, а тепер мріють запхати його на задвірки? Щоби в центрі міста залишилися одні петефі і мадярські скульптурки громадянина Угорщини Колодка?
А на завершення ще й притягти на знищену "Корону" мадярську імперську корону?

Вуву 2019-03-12 / 20:22:07
Дякую за розуміння.
Перенесення цього "шедевру" на кальварію буде найкращим рішенням ... А головне логічним і розумним .

Magyar-Hun 2019-03-12 / 14:54:19
Підтримую му му на 100%

Тарас 2019-03-12 / 13:00:46
ВУВУ - підтримую! Свічу треба ставити на Калваріі де ужгородці покланяються померлим у будь який час. Кожного дня на Калваріі паніхіди від 3 до 10 померлих читаються молитви різними конфесіями. А на набці діти--школа, медфак-студенти.,навколо радість життя,про які роздуми може йти мова? Коли Ви ,молитеся- шукаете усамітнення чи натовп слухачив ?

Вуву 2019-03-12 / 10:38:37
Ну якщо порівнювати х&й з пальцем ...
А Париж з Ужгородом .
Тоді ......

Степан Крук 2019-03-12 / 09:54:03
Колись Ейфелева вежа в Парижі була предметом невдоволення та критики французів. Її навіть хотіли демонтувати. Зараз це візитівка Франції

До ужгородки 2019-03-12 / 09:44:02
Так . обрали.
А знав що там буде стояти от такенне
"Господи прости і помилуй".
Всі хотіли бачити шедевр ... Але там де бабло то там завжди шахер - махер.
От і маєм .

ДО СК. ВУВУ 2019-03-12 / 09:39:30
Скульптура велика ... потворна ... жахлива ...
Не відповідає ескізному проекту ...
Навіює на дирибан грошей в області і контрабандний рух під орудою (читай правлінням) маскаля.
Поритвані дороги і тротуари ...
Погіршений і обнижений рівень життя і
доходів .
Хаос в управлінні областю і кришуванням з гори від самого педраса.
Бандитизм і бєспрєдєл в крайіні .
Дирявий цуравий монстр на який огидно дивитись як символ на даром втрачені роки ... Час ... І саме життя.
Про смаки не сперечаються.

Іван 2019-03-12 / 09:35:48
Набережна для відпочинку, розвантажити думки та любуватися пейзажем.
Там цьому страхіттю не місце! Нашо його туда клали набережна мидичний факультет, дочого він там. І тому скульптору потрібно рукі поламати, бо в проекті він не це чудо затвердив коли отрімав кошти від неньки.

Вуву 2019-03-12 / 09:30:11
Перенести на кальварію однозначно.
Там всі померлі ... Рівні перед всевишнім.
Не треба памятника який навіює про трагедію і смерть в центрі міста.
Якщо галагов будуть заносити в реєстр ЮНЕСКО ... То очевидно щоб зберегти ту історичну автентику ... Памятник все одно прийдеться переносити ...
Бо інакше і в ЮНЕСКО НЕ ПРИЙМУТЬ.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му