Експерти з децентралізації консультували сільських голів на Берегівщині щодо створення Батівської ОТГ (ФОТО)

Незважаючи на штучні бюрократичні перепони, спричинені спротивом чиновників реформуванню суспільства, прогресивна сутність децентралізаційних процесів стає очевидною і зрозумілою чимраз більшій кількості органів місцевого самоврядування Закарпаття.

Експерти з децентралізації консультували сільських голів на Берегівщині щодо створення Батівської ОТГ (ФОТО)

Цими днями у с. Косонь Берегівського району відбулася зустріч консультантів Закарпатського РВ Асоціації міст України з сільськими головами сіл Батрадь, Велика Бігань, Запсонь, Косонь, Попово, Рафайлово, Свобода, Шом, Серне та селищним головою Батєва, які, згідно з проектом Перспективного плану, можуть скласти Батівську селищну об’єднану територіальну громаду. 

Потенційні можливості такої ОТГ під час обговорення напрочуд влучно і повно охарактеризував Батівський селищний голова Дмитро Тараненко. На його думку об’єднана територіальна громада у такому складі матиме чотири потужні компоненти, які гарантовано забезпечать їй економічний і соціальний розвиток на тривалу перспективу. Це - промислово-транспортний потенціал селища Батєво і села Свобода, сільськогосподарський потенціал чи не найкращих земель області села Попово, рекреаційні можливості унікальних термальних мінеральних вод села Косонь та прикордонна інфраструктура для поглиблення міжнародного та транскордонного співробітництва сіл Косонь і Горонглаб. З цією думкою погодилися та розвинули її у своїх роздумах виконавчий директор ЗРВ АМУ Іван Ревтій, сільські голови Косоні Олександр Товт, Попова Пал Кіш, Великої Бийгані Дезідер Ганко, Батраді Іван Марков та інші учасники зустрічі.

Згідно розрахунків, проведених консультом з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлією Траньович, потенційна Батівська ОТГ у форматі, запропонованому представниками місцевих рад, об’єднає 19 населених пунктів трьох нинішніх районів, у яких проживає 24,5 тис. осіб, а її площа складе 26,794 га. Завдяки своєму територіальному розміщенню та наявним природнім ресурсам така громада має весь необхідний потенціал для гармонійного розвитку. Дохідна частина бюджету громади, включаючи такі нові надходження, як ПДФО та міжбюджетні трансферти (базова дотація, освітня субвенція), складе близько 130 млн грн. Врахувавши обсяги видатків, які наразі витрачаються з бюджетів селищної, сільських рад та районного бюджету на фінансування установ бюджетної сфери, що розміщені на їхній території, видно, що у громади буде значний фінансовий ресурс для розвитку їх інфраструктури, підвищення рівня життя жителів громади та залучення інвестицій. 

До цього слід додати, шо минулого року році Батівська селищна рада втратила суттєву частину бюджету у зв’язку з прийняттям ВРУ пільгової ставки плати за землю для земельних ділянок Укрзалізниці. При активній участі Асоціації міст України у підготовці змін до Податкового кодексу зазначену податкову пільгу з 2019 року скасовано.

Консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша розповів присутнім про якісно нові можливості об’єднаних громад, які надає їм цей статус. Мова йде не тільки про нову формулу бюджетних розрахунків, пряме отримання 60% від ПДФО, освітньої та медичної субвенцій! ОТГ мають можливість самостійно заробляти, надаючи через власний ЦНАП широке коло якісних адміністративних послуг мешканцям своїх населених пунктів. Об’єднана громада  отримає нову інфраструктурну спроможність: самостійно планувати і розвивати мережі доріг, водогонів і водовідведення, структуру соціальних об’єктів, здійснювати територіально-просторове планування, розпоряджатися землями за межами населених пунктів, дбати про екологічну безпеку, здійснювати кадрову політику в освітніх і медичних закладах громади, розвивати її людський потенціал, безпосередньо залучати інвесторів для розвитку бізнесу та територій.

Учасники зустрічі погодилися з тим, що часу для добровільного створення ОТГ залишилося дуже мало, тому слід невідкладно розпочати інтенсивні консультації, приймати відповідні рішення сесій рад та проводити громадські обговорення по погодженню конфігурації потенційної Батівської селищної ОТГ, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ АМУ.

 
11 березня 2019р.

Теги: експерти, децентралізація

НОВИНИ: Соціо

16:24
Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків
14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
» Всі новини