Реклама B3

Закарпаття – друге в Україні щодо перешкоджання журналістській діяльності (ФОТО)

У 2018 році слідчі Національної поліції України розпочали досудові розслідування у 258 кримінальних провадженнях, пов'язаних з перешкоджанням законній журналістській діяльності. У попередньому, 2017 році, таких було 255. Про це розповів директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко під час дискусії з питань фізичної безпеки журналістів, яку 1 березня провела Національна спілка журналістів України.

Закарпаття – друге в Україні щодо перешкоджання журналістській діяльності (ФОТО)

Із 258 кримінальних проваджень (КП), відкритих у 2018 році, 176 порушено за статтею 171 «Перешкоджання професійній журналістській діяльності». Відповідно за статтею 345-1 «Погрози життю журналіста» – 72 КП, за статтею 347-1 «Умисне знищення або пошкодження майна» – 9 КП та за статтею 348-1 «Посягання на життя журналіста» – 1 КП.

– Щодо регіонів, то найбільше кримінальних проваджень відкрито в Києві – 47, на другому місці – Закарпатська область із 30 КП, далі – Чернівецька із 25 КП, Одеська – 24 КП та Дніпропетровська – 14 КП, – поінформував Артем Шевченко. – Додам, що за 2018 рік до суду надіслано 26 кримінальних проваджень за 33 кримінальними правопорушеннями. З них за 171-ю статтею – 14 справ, за 345-1 – 18 справ у суді, за 347-1 – 1 справа.

У Національній спілці журналістів України наголошують, що високий рівень фізичної агресії щодо працівників ЗМІ в Україні потребує надзвичайної уваги правоохоронців, влади та журналістів.

Нам потрібно домогтися проведення спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів та свободи слова аби на найвищому в країні майданчику шукати способів ефективного захисту журналістів і робити нашу професію безпечнішою, – впевнений голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Водночас реально хвилю фізичної агресії проти журналістів може зупинити припинення публічної риторики ворожнечі щодо ЗМІ та поява прецедентів вагомого судового покарання нападників на працівників медіа.

01 березня 2019р.

Теги: журналіст, перешкоджання

Реклама B4

Коментарі

1937 02.03.2019 / 06:31:12
Кстати о птичках. Вчера лада Соколова выиграла суд у Закарпатской областной прокуратуры, которая открыла против неё аж ДВА криминальных провадження по ст345 -1 ( пятак натёрла ПСЕВДОжурналистке сТупак) и теперь закарпатскую Прокуратуру ждёт иск Соколовой размером в 1.000.ооо гривен. Ибо как гласит закон за месяц НЕЗАКОННОГО пребывания под "ПИДОЗРОЙ" Держава обязана заплатить пострадавшему от НЕПРАВОМИРНЫХ действий правоохранительных органов ДЕСЯТЬ МИНИМАЛЬНЫХ ОКЛАДОВ. А Соколова находилась пол "ПИДОЗРОЙ" по сфальсифмцированному сТупак, Гаврилюком и Стефанишиным делу с НОЯБРЯ 2017 года по март 2019 года.Да ещё её трижды объявляли в розычк, даже не предъявив обвинительного акта. Вот и посчитайте во что обходится Державе " бурная журналистская"деятельность сТупак и её покровителей.

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:33
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
/ 1
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 2
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
13:27
/ 1
На Закарпатті серед гуманітарної допомоги виявили 470 пар кросівок PUMA майже на мільйон грн Фото новина
12:24
Підтвердили загибель на війні захисника із Хуста Сергія Андьола, який майже рік був зниклим безвістиФото новина
09:03
/ 21
Лубінець заявив про переслідування свого представника на Закарпатті через викриття порушень у ТЦК
15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
» Всі новини