З початку року на Закарпатті за отриманням притулку звернулося 8 іноземців

В Ужгороді відбулося засідання, головною темою якого стане початок співпраці МФОЗНС «Регіон Карпат», що є виконавчим партнером Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні, та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

З початку року на Закарпатті за отриманням притулку звернулося 8 іноземців

Йшлося про допомогу вразливим верствам населення - шукачів притулку та біженців, осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб.

Альберт Пірчак, директор Фонду Охорони Навколишнього Середовища «Регіон Карпат» повідомив про підписання Меморандуму про співпрацю між ФОНС «Регіон Карпат» та  Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області. 

З червня 2017 року на Закарпатті розпочато з УВКБ ООН пілотний проект по наданню правової допомоги особам без громадянства і тим, що в групі ризику, зокрема, ромам. Їх за різними підрахунками в області до 80 тис. Десь 10% з цієї кількості не мають документів, ми стикалися з випадками, коли цілі покоління жили без жодних документів. 

Магдалина Бобяк, начальник  Ужгородського міського відділу ДМС в Закарпатській області нагадала, що особи, які досягли 14-річного віку повинні мати паспорти України громадянина. Якщо особа до 18-річного віку своєчасно не звернулася за паспортом, виникає проблема документування. У разі особа неграмотна-- допомагають юристи. 

Василь Попадинець, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області зауважив, що підписання Меморандуму сприятиме поглибленню співпраці та можливість пошуку додаткових механізмів, що наближуватимуть доступ до правосуддя для цих осіб. «

Микола Товт, начальник відділу з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУДМС України в Закарпатській області зазначив, що за останні роки йде тенденція до зменшення звернень на отримання документів для отримання притулку в Україні. Минулого року служба отримала звернення від 13 осіб. З початку цього року січень-лютий-- від 8 осіб.  Це заяви від громадян Пакистану, Сомалі, Бангладеш та інших. Сьогодні на обліку управління 139 іноземців, яким надано захист відповідно до закону. За минулий рік з 13-ти заяв 2 особам відмовлено у зв’язку з необґрунтованістю, 2 особам надано захист, решта перебуває на розгляді або процедурі оскарження. Переважна більшість заявникам є вихідцями з країн, які є небезпечними для життя біженців. В області облаштований другий в Україні пункт для перебування біженців (Мукачево, Перечин), там перебуває 75 осіб, у  тому числі 26 дітей.

Костянтин Рукін, начальник відділу по роботі з іноземцями, дізнання та адміністративного провадження Мукачівського прикордонного загону Західного РУ ДПСУ додав, що на сьогодні змінилися напрямки руху біженців та шукачів притулку. Якщо на території, підпорядкованій Мукачівському прикордонному загону зменшився потік, то Чопський прикордонний загін минулого року фіксував збільшення кількості осіб та розмір груп. Доходили групи до 27 осіб, як правило це громадяни В’єтнаму, які нашу країну сприймають як транзитну територію і прямують до країн старої Європи – Німеччини, Франції, Бельгії, Нідерландів, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородськму прес-клубі.

01 березня 2019р.

Теги: іноземці, притулок

Коментарі

Читач 2019-03-03 / 07:33:53
П'ятий абзац такий цікавий! Там про грамотність))

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини