На Закарпатті стартує традиційна "весняна" операція "Первоцвіт"

З метою захисту та відтворення ранньоквітучих видів рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення, Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області щороку у весняно-літній період проводиться операція “Первоцвіт”.

На Закарпатті стартує традиційна "весняна" операція "Первоцвіт"

Відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України розроблено комплексний план заходів, створено робочі групи. До перевірок та рейдів держінспектори з охорони навколишнього природного середовища залучатимуть представників Національної поліції, лісової охорони, представників органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, громадських організацій та громадських інспекторів з охорони довкілля. Найбільш ретельна робота буде зосереджена у місцях збору, транспортування та торгівлі первоцвітами. 

На території Закарпатської області із числа ранньоквітучих червонокнижних видів рослин зростають: Шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, еритроній собачий зуб (кандик), білоцвіт літній та сон Шерфеля. Декоративність та ранній період цвітіння рослин призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Мова йде, про вивіз їх у великі міста Україні та за кордон.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:

- підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) — 62 грн.;

- білоцвіта весняного — 62 грн.;

- шафрана Гейфеля — 62 грн.;

- білоцвіта літнього — 49 грн.;

- сон Шерфеля — 37 грн.

- еритроній собачий зуб — 37 грн.

Відповідно до ст. 88-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу. 

За погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 510  до 850 гривень з конфіскацією незаконно добутого. 

Статтею 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” визначено, що незаконно добуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища.

 

25 лютого 2019р.

Теги: первоцвіт, операція

НОВИНИ: Соціо

18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 3
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:04
/ 1
В Ужгороді попрощалися з 37-річним полеглим воїном Володимиром Малєвим Фото новина
16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
11:25
Стало відомо про загибель військового із Буштина на Тячівщині Миколи Лозана Фото новина
09:02
Енергетики оприлюднили графік відключень світла на Закарпатті 16 січня
18:25
Підтвердили загибель захисника із Тячева Олександра Томишинця Фото новина
16:46
/ 1
У Мукачеві зустріли евакуаційний потяг із Запорізької області Фото новина
15:15
В Ужгороді зупинили п’яного водія, позбавленого права керування Фото новина
14:13
Рятувальники визволили сноубордиста із снігових заметів у горах Рахівщини Фото новина
09:49
/ 1
В Ужгороді попрощаються з Героєм Володимиром Малєвим Фото новина
09:05
/ 1
Гірські рятувальники Рахівщини оновили маркування та попереджувальні знаки на лижних трасах Фото новина
» Всі новини