Це перша книга про закарпатський теніс. Водночас, Закарпаття стало першою областю, де друком вийшов своєрідний літопис місцевого розвитку цього виду спорту.
– Змістовна, якісна, гарно ілюстрована – ця книга є певною даниною тенісистам, які стільки років і навіть епох прославляють Закарпаття, – зазначив т.в.о. директора обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Василь Комарницький. – Це чергове видання, опубліковане завдяки Програмі підтримки закарпатських авторів. Лише протягом минулого року за цією Програмою вийшли 17 книг. Попри те, що більшість областей відмовилися від фінансування таких проектів, Закарпаття втілює їх в життя й все активніше співпрацює з місцевими авторами. Їхні твори варті того, аби їх побачив світ.
Присутній на презентації голова Закарпатської обласної федерації тенісу Володимир Алексій подякував за створення унікального видання авторам, ветеранам спорту, обласній владі.
– Виданню книги передували багато дискусій, зустрічей, досліджень історії тенісу на Закарпатті, – розповів Володимир Алексій. – У підсумку була знайдена «золота середина», яка і відображає реальний стан справ у нашому улюбленому виді спорту. Закарпатський теніс має 125-річну історію. Це поважний вік, яким може похвалитися далеко не кожен вид спорту не лише в області, але й за її межами. І за цією датою стоять видатні здобутки наших спортсменів – чемпіонів не лише України, але й призерів міжнародних змагань.
Один із авторів книги Василь Гаджега наголосив, що теніс – це складова тріади провідних ігрових видів спорту на Закарпатті.
– Наприклад, наші гравці в теніс, футбол і жіночий гандбол за кількістю відповідних спортивних звань випереджають сумарно всі інші види спорту, – пояснив автор. – Наші тенісисти в усі часи прославляли наш край в державі і за кордоном, це наша візитівка і наша гордість. Вдячний усім, хто увіковічнив ці досягнення у книзі.
Участь у презентації книги взяли всі ті, хто цінує, поважає і захоплюється тенісом – ветерани цього виду спорту, професійні спортсмени, тренери, аматори, початківці і любителі. Серед присутніх були цілі родини, що кількома поколіннями грають у теніс і цінують його славні традиції на Закарпатті. Долучився до заходу й головний редактор журналу «TENNIS Club» Юрій Сосновський. Він підкреслив, що будь-яка обласна спортивна федерація мріє мати таке видання. «Досить символічно, що саме Закарпатська область володіє такою книгою, бо ж тенісні традиції і досягнення вашого краю відомі далеко за межами України», – додав гість.
Автори книги «Закарпатський теніс від витоків до наших днів» ставили собі за мету відстежити зародження та розвиток великого тенісу на Закарпатті впродовж 125 років. Саме таку поважну дату святкував закарпатський теніс у жовтні 2018 року.
– Упевнений, що у цього виду спорту є багато вболівальників, і книга матиме вдячних читачів, – підкреслив автор Іван Маріонда. – Ті досягнення, якими пишається закарпатський теніс, обов’язково примножать прийдешні покоління спортсменів, адже все більше батьків підтримують прагнення своїх дітей займатися саме цим видом спорту, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.
Апша 2019-02-14 / 18:18:03
Маріонда автор?...ха хахаааа. Він писати не вміє!!! Тягне гаджега всяку погань...