З нагоди 125-річчя від дня смерті о. Анатолія Кралицького в Ужгороді відбувся науковий симпозіум (ФОТО)

У понеділок, 11 лютого, у залі засідань Вченої ради відбувся науковий симпозіум «На службі Богу і рідному народу» з нагоди 125-річчя відходу до вічності дослідника о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ.

З нагоди 125-річчя від дня смерті о. Анатолія Кралицького в Ужгороді відбувся науковий симпозіум (ФОТО)

О. Анатолія Кралицький – одна з найпомітніших постатей Закарпаття другої половини ХІХ століття: священик-василіянин, літератор-прозаїк, етнограф, історик, фольклорист, журналіст, громадський діяч, належить до  плеяди закарпатських «будителів».

«Любов до батьківщини справді є чеснотою, бо любити землю, на якій нас колисали, є милою повинністю кожного смертного, та втім, більшим сього є любов до народу; любити свій рід, своїх співбратів — це не лише природний, але й християнський обов’язок», — свого часу зазначав о. Анатолій Кралицький.

До організації заходу долучились: Провінція св. Миколая ЧСВВ в Україні, Інститут історії церкви МГКЄ, Інститут історії УКУ та Ужгородський національний університет.

Відкрив науковий симпозіум, привітавши всіх присутніх, секретар Провінції св. Миколая ЧСВВ в Україні о. Франціск Онисько.

 На науковому симпозіумі з доповідями виступили: о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце-ректор навчвльної частини ВІФБС («Життєвий шлях та служіння о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ»), Віктор Кічера, кандидат історичних наук, доцент («Державна мадяризація та Мукачівський осередок за ігуменства о. Анатолія Кралицького»), о. магістр Михайло Михайлець, співробітник Інституту Історії Церкви МГКЄ («Духовно-виховні моменти у художній творчості о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ»), Володимир Мороз, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту Історї Церкви УКУ («Національна та релігійна ідентичність о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ»).

Після змістовних доповідей відбулась дискусія, під час якої присутні могли висловити свої думки щодо почутих виступів, а також задати питання доповідачам.

12 лютого 2019р.

Теги: симпозіум, Кралицький

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини