Громада села Березники на Свалявщині сказала "ні" вітрякам на Боржаві (ФОТО)

10 лютого в селі Березники Свалявського району відбулись громадські слухання, на яких жителі села обговорювали доцільність встановлення вітроелектростанцій на Боржавських полонинах.

Громада села Березники на Свалявщині сказала "ні" вітрякам на Боржаві (ФОТО)

Місцеві зібрались для того, щоб висловити своє невдоволення рішенням, яке було прийнято два роки тому під час попередніх "громадських слухань", які відбулись 7 червня 2017 року. Як стверджують селяни, на слуханнях були присутні лише 24 людини. Серед яких і представники фірми-забудовника.

Місцеві кажуть: лише під час слухань, що відбулись в селі 30 січня 2019-го року, вони вперше ознайомилися з реальними масштабами будівництва та потенційним негативним впливом будівництва і експлуатації ВЕС на довкілля, зокрема грунти та водні ресурси. Від незалежних експертів дізналися про низьку якість звіту ОВД і недостатність у ньому даних для формулювання висновку про припустимість чи неприпустимість планової діяльності.

Тож люди написали колективне звернення до голови ОДА щодо заборони планової діяльності щодо будівництва вітрових електростанцій на території Березниківської сільської ради.

Жителі села просять визнати результати громадських слухань щодо обговорення Детального плану території за межами сіл Березники, Дусино, Неліпино та Тибава Свалявсього району Закарпатської області з метою оформлення земельних ділянок для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (для розміщення вітрової електростанції з необіхдною інфраструктурою) 7 червня 2017 року такими, що не можуть бути взяті до уваги у зв`язку з відсутністю належного інформування громадськості, у результаті чого вони не відображають волевиявлення більшої частини жителів с. Березники.

Також просять ініціювати скасування договорів оренди земельних ділянок та рішень про зміну цільового призначення земельних ділянок, виділених під будівництво ВЕС.

Під зверненням лише за один день підписалося понад три сотні жителів с.Березники.

Уже у вівторок в селі відбудеться позачергове сесійне засідання, на якому планують прийняти рішення щодо скасування будівництва ВЕС.

032

11 лютого 2019р.

Теги: вітряки, ВЕС, Боржавські полонини, Березники

Коментарі

Ivan 12.02.2022 / 01:01:09

5391 11.02.2019 / 15:05:52
молодці!

Ленц 11.02.2019 / 09:09:57
І що, Іген-адій Іген-адійович як основний лоббіст руйнівних заходів в області (згадаймо вирубку карпатських лісів, проект Свидовця) допоможе? В суд! Визнавати результати громадських слухань недійсними

НОВИНИ: Соціо

13:37
На Закарпатті викрили переправницю, яка «продавала шлях» до ЄС Фото новина
12:28
На Ужгородщині поліцейські затримали рецидивіста, причетного до серії крадіжок Фото новина
11:11
/ 2
На Рахівщині двоє чоловіків із Миколаївщини ледь не загинули, намагаючись незаконно потрапити до Румунії Фото новина
10:16
/ 2
Ужгородська суддя Шепетко, яка "посприяла" депутату-"корупціонеру" та випустила під заставу "кримінального авторитета", буде працювати в апеляційному суді
17:59
На Закарпатті адвокат і його «помічник» організували незаконне переправлення через кордон Фото новина
16:43
/ 1
Жителю Берегівщини повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з собакою Фото новина
15:42
Закарпаття прощається із захисником Іваном Павликом, який загинув у ДТП Фото новина
14:38
/ 1
На Закарпатті припинили діяльність підпільного «бізнесу» на алкоголі й сигаретах Фото новина
13:47
На Рахівщині 21-річний водій вантажівки перекинувся після удару в стовп Фото новина
12:39
Ужгородські патрульні повернули жінці загублену сумку Фото новина
10:56
Ветеран війни Владислав Горнодь виборов золото для України на Чемпіонаті світу у Великій Британії Фото новина
09:50
/ 1
В Ужгороді судитимуть організаторів і працівників кол-центру, який ошукував громадян Чехії на інвестиціях Фото новина
09:00
Сьогодні в Ужгороді відбудеться благодійний фестиваль «Золото літ» для людей поважного віку
18:09
Мукачівські спортсмени — чемпіони світу з Комбат Самозахисту ICO Фото новина
17:03
На Закарпатті зріс рівень захворюваності на грип і ГРВІ Фото новина
15:39
/ 1
На Закарпатті рідним полеглого прикордонника Дмитра Цацури вручили медаль «Захиснику Вітчизни» Фото новина
14:22
У Перечині затримали чоловіка, який навів гвинтівку на незнайомців Фото новина
14:13
/ 9
Воловецька суддя Софілканич, яка звільнила від покарання ґвалтівників дівчинки і чиновника-хабарника, не пройшла оцінювання та не працюватиме в апеляційному суді
13:13
/ 1
На Хустщині загинув 56-річний чоловік через падіння авто в урвище Фото новина
12:05
У Мукачеві затримали жінку, яка намагалася обікрасти магазин Фото новина
11:07
/ 1
На Тячівщині зафіксували випадок сказу після укусу кота
10:03
/ 1
Лабрадор, над яким жорстоко познущався господар на Берегівщині, вже одужує Фото новина
09:07
/ 6
У Лондоні викрали з фури близько 3 тис. пляшок закарпатського вина Chateau Chizay Фото новина
18:01
На Закарпатті викрили угруповання, яке переправляло чоловіків через кордон Фото новина
17:02
На Рахівщині засудили жінок, які викрали допомогу родини загиблого військового
» Всі новини