На Закарпатті РПЦ хоче силою повернути церкву ПЦУ - владика Варсонофій

Владика Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофій закликав правоохоронців забезпечити право громади храму св. Геогрія Побідоносця в селищі Ясіня на перехід до юрисдикції Православної церкви України.

На Закарпатті РПЦ хоче силою повернути церкву ПЦУ - владика Варсонофій

Колишній священник за підтримки Хустської єпархії Російської православної церкви (так званої УПЦ МП) готується в неділю захоплювати храм, заявив Варсонофій у дописі на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Щойно повідомили парафіяни релігійної громади св.Георгія Побідоносця смт Ясіня (ур. Кевелів), що представники духовенства Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату 10 лютого, в неділю, хочуть захопити храм, громада якого на своїх зборах вирішила ввійти до складу Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ)", - написав Варсонофій.

Відтак, владика Закарпатської єпархії ПЦУ просить правоохоронців забезпечити право громади на вільний перехід під іншу церковну юрисдикцію - в даному випадку до Закарпатської єпархії ПЦУ.

Як повідомлялося раніше, громада храму св. Геогрія Побідоносця 3 лютого заявила про намір приєднатися до Православної церкви України. Це третя громада на Закарпатті, яка останнім часом вийшла з-під юрисдикції УПЦ МП.

08 лютого 2019р.

Теги: ПЦУ, Ясіня, Кевелів, Варсонофій, УПЦ МП

Коментарі

123 2019-02-10 / 14:56:56
Ви знаєте священника Сідея? Ви знаєте яка в нього ситуація в сім'ї який тиск на нього від його рідних?

Степан Крук -123 2019-02-10 / 10:38:13
Із ваших коментарів напрошується висновок: якщо Сідей проукранський священник котрий постраждав від московських попів, чому б йому не приєднатися до ПЦУ? А то якісь явні розбіжності в оцінці цього священника...

123 2019-02-10 / 00:04:58
І ще хочу доповнити що якби священник Сідей і надалі був настоятелем нашого храму то такого балагану би небуло бо він би був разом з українським народом,але нажаль його позбулися за першої нагоди нібито за станом здоров'я але слава Богу він живий і здоровий.

123 2019-02-09 / 23:52:52
В першому коментарі пишуть що Сідей за москву,але шановні ви мабуть незнаєте що йому допомогли московскі попи покинути Кевелівський храм вже два роки тому бо він був за україну і молився українською мовою ,а до теперішнього часу тут служив московський піп Сенюк Нікалай.

мовжі 2019-02-09 / 08:59:11
треба би так як варвари робили зі святими отцями в 1945-47 р.р.- тюрми. розстріли.заслання. на жаль українці надто цивілізовані. кацапня та їх прибічники мали б відчути що таке кара за злодіяння.

порохобот 2019-02-08 / 23:11:31
не дуріть людей в нас вже були і танки біля кордонів і шатуни і руські зими де це все ха ха ха !!!!!

Мукачівець 2019-02-08 / 23:00:56
Більше 600 парафій РПЦ в Закарпатті, а починають войну за один маленький храм.

Степан Крук - Магда з Кострина 2019-02-08 / 22:53:09
Тобі можна, тобі обрізання не зроблять!

Степан Крук -Кредитна спілка "ХОСЕН" 2019-02-08 / 22:51:29
Окраїна України, я так думаю - це Росія??? Вона ще й провінція Китаю.

до "православного" 2019-02-08 / 22:35:06
а як тобі таке, дятле!???
https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/74636/

Побратим Лофердюка 2019-02-08 / 22:33:39
СБУ вже давно мало зайнятися благочинним Віталієм який наказав своїм підлеглим батюшкам не проводити ніякі збори щодо визначення вірян і методом залякування ці батюшки збирають підписи за російську церкву ходячи по хатах. Але Ясінські люди мудрі і скоро всі церкви Ясінської долини
перейдуть до єдиної православної церкви в Україні. Ще ці попи будуть прпроситися аби їх взяли, але пізно буде.

Бадида до Степан Крук 2019-02-08 / 22:29:33
Ой неборе!Скоро до тя прийде свята інквізіція. Ми ниціоналісти з Березного з вамі балоговцямі наведеме порядок!Наш лідер Влад Пугінський (Пух)

Степан Крук -Лен Володьо 2019-02-08 / 22:28:08
Най му буде на хосен!

Степан Крук -Бадида 2019-02-08 / 22:23:57
Ти можеш чітко свою думку висловити? Чи це не підсилу твоєму "інтелекту"? Який Балога, який сайт? І що ся конкретно в Березному робить? Вівчарю! Вже баранів чотири місяці як із полонини зігнали, а ти ще все там!

Лен Володьо 2019-02-08 / 22:14:18
А чого владика так ся поправів?Бізонь дуже постів і нич не їв?Ці може з голоду пухне?

Бадида до Степан Крук 2019-02-08 / 22:12:15
Ти неборе таккий дурний як біцігля! Кібизь увідів шо в Березному ся робіть то з того балоговського сайту такой нездоровой бись не гутарів

Степан Крук 2019-02-08 / 22:07:24
Московські попи починають вдаватися до послуг проплачених ними "тітушок". Тому правоохоронці повинні віднестися дуже серйозно до заяви владики Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофія. В с. Ясиня готується маштабна провокація, метою котрої є дискредитація ПЦУ. Маю дані, що буде там "працювати" проплачений оператор, котрий зніме картинку для "Росії 24". Хотілося б вірити, що СБУ цю ситуацію контролює.

Бадида 2019-02-08 / 22:05:31
Пугінського на них неє!Тот би їм вказав хто ту главний. Вун вже не раз такой остановляв.

Колись б. Сідея поважала 2019-02-08 / 21:47:10
Для тих, хто не розуміє нашу українську мову або не здатний її вивчити, пояснюю, що літера "б" (у даному випадку б. Сідей) - це не те, що ви могли подумати, а — БАТЮШКА. Тобто батюшка московської церкви, який відчайдуш і мабуть так, що розбиваючи чоло, прославляє москву-агресора та її армію, яка захопила НАШ Крим, НЕ ДАЄ ВІЛЬНО ДИХАТИ ЇЇ КОРІННИМ ЖИТЕЛЯМ - КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ, знущається над захопленими нашими українськими героями-моряками, журналістами та ін. ні в чому не винними людьми. Живучі на наші УКРАЇНСЬКІЙ ЗЕМЛІ, цей б. (баТУШКА або по расійські - "попи") їдять наш хліб, отримують від України пенсію, живуть на нашій землі, й одночасно плюндруюють її, нас, нашу "Небесну сотню", наших дідів, прадідів і тих, хто НІКОЛИ не міг подумати, що, за якість "срібляники" поважні СВЯТІ-ОТЦІ могли б ВСЕ і ВСІХ зрадити!!! І що ж це за святі? Невже свідомі закарпатці можуть таких "баТУШЕК" підтримувати і йти за ними? Я, йдучи з ним по одному полю, навіть... не привіталася б.

православний 2019-02-08 / 21:09:49
https://strana.ua/news/185285-monakhi-afona-ofitsialno-ne-priznali-ptsu.html?fbclid=IwAR2SEznZ-LWHkraKYqAYC3SPXSH8S4OrAd7d56kmKzqTy9_J8EmERfEww1U

НОВИНИ: Соціо

00:29
Влада "впарює" ужгородцям китайський електронний квиток за 1 млн грн в місяць з кишень містян – правозахисник
22:53
Андрій Ребрик: Серед вихованців Пласту – астронавти, політики, спортсмени, церковні діячі
19:24
На Рахівщині відкрили пам'ятну дошку відомому політв’язневі Петру Тракслеру
17:48
/ 1
У Кам'яниці на Ужгородщині підлітки організували доброчинний "Кураж-базар"
16:50
На Рахівщині рятували туриста з Кривого Рогу, якому стало зле у горах
15:02
Закарпатські ветерани війни з Росією візьмуть участь в Києві у Марші захисників України
11:35
У Шаланках на Виноградівщині відкрили барельєф Ференцу Ракоці II роботи київського скульптора
23:40
/ 11
У Боржаві на Берегівщині вчетверте організували угорський фестиваль лечо
16:22
На Закарпатті – в розпалі сезон консервації
15:39
У підрозділах 128-ї закарпатської бригади 20 серпня запрошують на День відкритих дверей
15:08
Гості "Медового спасу" в Ужгороді можуть поспостерігати за процесом виготовлення меду
09:29
/ 1
За пів літра меду на фестивалі-ярмарку "Медовий спас" в Ужгороді просять від 80 до 120 гривень
09:23
Учасники кіношколи "Скалка 2019" на Закарпатті приступили до зйомок фільмів
05:34
На Рахівщині сімейні лікарі заробляють в середньому 17 тис грн на місяць
15:40
У Верхньоводянському лісництві на Закарпатті у спеціальному фазанарії вирощують фазанів
14:52
/ 8
Понад 2 тисячі мешканців Рахівщини звернулися до Зеленського і Бондаренка щодо мініГЕС на Шопурці
14:09
Громади Закарпаття мають найближчим часом отримати більше 21 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток
13:29
В Ужгороді розгорнувся "Медовий спас"
12:57
На Закарпатті прокуратура вимагає усунути порушення прав ув’язнених на медобслуговування в УВП №9
12:18
З нагоди головних державних свят України у Мукачеві відбудеться Хода гідності – Парад вишиванок
12:11
Місцеві бюджети Закарпаття за рахунок єдиного податку поповнилися на майже 364 млн грн
11:34
/ 1
На митниці на Закарпатті говорили про наповнення бюджету, боротьбу з контрабандою, "євробляхи" та інфраструктуру
09:57
/ 1
На Перечинщині медики через застарілий транспорт і розбиті дороги не можуть вчасно доїхати до віддалених сіл
09:41
/ 1
Ціна газу для закарпатців у серпні знизиться на понад 4%
09:38
/ 1
У Берегові стартував українсько-англійський табір "Go camp"
» Всі новини