На Закарпатті РПЦ хоче силою повернути церкву ПЦУ - владика Варсонофій

Владика Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофій закликав правоохоронців забезпечити право громади храму св. Геогрія Побідоносця в селищі Ясіня на перехід до юрисдикції Православної церкви України.

На Закарпатті РПЦ хоче силою повернути церкву ПЦУ - владика Варсонофій

Колишній священник за підтримки Хустської єпархії Російської православної церкви (так званої УПЦ МП) готується в неділю захоплювати храм, заявив Варсонофій у дописі на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Щойно повідомили парафіяни релігійної громади св.Георгія Побідоносця смт Ясіня (ур. Кевелів), що представники духовенства Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату 10 лютого, в неділю, хочуть захопити храм, громада якого на своїх зборах вирішила ввійти до складу Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ)", - написав Варсонофій.

Відтак, владика Закарпатської єпархії ПЦУ просить правоохоронців забезпечити право громади на вільний перехід під іншу церковну юрисдикцію - в даному випадку до Закарпатської єпархії ПЦУ.

Як повідомлялося раніше, громада храму св. Геогрія Побідоносця 3 лютого заявила про намір приєднатися до Православної церкви України. Це третя громада на Закарпатті, яка останнім часом вийшла з-під юрисдикції УПЦ МП.

08 лютого 2019р.

Теги: ПЦУ, Ясіня, Кевелів, Варсонофій, УПЦ МП

Коментарі

123 2019-02-10 / 14:56:56
Ви знаєте священника Сідея? Ви знаєте яка в нього ситуація в сім'ї який тиск на нього від його рідних?

Степан Крук -123 2019-02-10 / 10:38:13
Із ваших коментарів напрошується висновок: якщо Сідей проукранський священник котрий постраждав від московських попів, чому б йому не приєднатися до ПЦУ? А то якісь явні розбіжності в оцінці цього священника...

123 2019-02-10 / 00:04:58
І ще хочу доповнити що якби священник Сідей і надалі був настоятелем нашого храму то такого балагану би небуло бо він би був разом з українським народом,але нажаль його позбулися за першої нагоди нібито за станом здоров'я але слава Богу він живий і здоровий.

123 2019-02-09 / 23:52:52
В першому коментарі пишуть що Сідей за москву,але шановні ви мабуть незнаєте що йому допомогли московскі попи покинути Кевелівський храм вже два роки тому бо він був за україну і молився українською мовою ,а до теперішнього часу тут служив московський піп Сенюк Нікалай.

мовжі 2019-02-09 / 08:59:11
треба би так як варвари робили зі святими отцями в 1945-47 р.р.- тюрми. розстріли.заслання. на жаль українці надто цивілізовані. кацапня та їх прибічники мали б відчути що таке кара за злодіяння.

порохобот 2019-02-08 / 23:11:31
не дуріть людей в нас вже були і танки біля кордонів і шатуни і руські зими де це все ха ха ха !!!!!

Мукачівець 2019-02-08 / 23:00:56
Більше 600 парафій РПЦ в Закарпатті, а починають войну за один маленький храм.

Степан Крук - Магда з Кострина 2019-02-08 / 22:53:09
Тобі можна, тобі обрізання не зроблять!

Степан Крук -Кредитна спілка "ХОСЕН" 2019-02-08 / 22:51:29
Окраїна України, я так думаю - це Росія??? Вона ще й провінція Китаю.

до "православного" 2019-02-08 / 22:35:06
а як тобі таке, дятле!???
https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/74636/

Побратим Лофердюка 2019-02-08 / 22:33:39
СБУ вже давно мало зайнятися благочинним Віталієм який наказав своїм підлеглим батюшкам не проводити ніякі збори щодо визначення вірян і методом залякування ці батюшки збирають підписи за російську церкву ходячи по хатах. Але Ясінські люди мудрі і скоро всі церкви Ясінської долини
перейдуть до єдиної православної церкви в Україні. Ще ці попи будуть прпроситися аби їх взяли, але пізно буде.

Бадида до Степан Крук 2019-02-08 / 22:29:33
Ой неборе!Скоро до тя прийде свята інквізіція. Ми ниціоналісти з Березного з вамі балоговцямі наведеме порядок!Наш лідер Влад Пугінський (Пух)

Степан Крук -Лен Володьо 2019-02-08 / 22:28:08
Най му буде на хосен!

Степан Крук -Бадида 2019-02-08 / 22:23:57
Ти можеш чітко свою думку висловити? Чи це не підсилу твоєму "інтелекту"? Який Балога, який сайт? І що ся конкретно в Березному робить? Вівчарю! Вже баранів чотири місяці як із полонини зігнали, а ти ще все там!

Лен Володьо 2019-02-08 / 22:14:18
А чого владика так ся поправів?Бізонь дуже постів і нич не їв?Ці може з голоду пухне?

Бадида до Степан Крук 2019-02-08 / 22:12:15
Ти неборе таккий дурний як біцігля! Кібизь увідів шо в Березному ся робіть то з того балоговського сайту такой нездоровой бись не гутарів

Степан Крук 2019-02-08 / 22:07:24
Московські попи починають вдаватися до послуг проплачених ними "тітушок". Тому правоохоронці повинні віднестися дуже серйозно до заяви владики Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофія. В с. Ясиня готується маштабна провокація, метою котрої є дискредитація ПЦУ. Маю дані, що буде там "працювати" проплачений оператор, котрий зніме картинку для "Росії 24". Хотілося б вірити, що СБУ цю ситуацію контролює.

Бадида 2019-02-08 / 22:05:31
Пугінського на них неє!Тот би їм вказав хто ту главний. Вун вже не раз такой остановляв.

Колись б. Сідея поважала 2019-02-08 / 21:47:10
Для тих, хто не розуміє нашу українську мову або не здатний її вивчити, пояснюю, що літера "б" (у даному випадку б. Сідей) - це не те, що ви могли подумати, а — БАТЮШКА. Тобто батюшка московської церкви, який відчайдуш і мабуть так, що розбиваючи чоло, прославляє москву-агресора та її армію, яка захопила НАШ Крим, НЕ ДАЄ ВІЛЬНО ДИХАТИ ЇЇ КОРІННИМ ЖИТЕЛЯМ - КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ, знущається над захопленими нашими українськими героями-моряками, журналістами та ін. ні в чому не винними людьми. Живучі на наші УКРАЇНСЬКІЙ ЗЕМЛІ, цей б. (баТУШКА або по расійські - "попи") їдять наш хліб, отримують від України пенсію, живуть на нашій землі, й одночасно плюндруюють її, нас, нашу "Небесну сотню", наших дідів, прадідів і тих, хто НІКОЛИ не міг подумати, що, за якість "срібляники" поважні СВЯТІ-ОТЦІ могли б ВСЕ і ВСІХ зрадити!!! І що ж це за святі? Невже свідомі закарпатці можуть таких "баТУШЕК" підтримувати і йти за ними? Я, йдучи з ним по одному полю, навіть... не привіталася б.

православний 2019-02-08 / 21:09:49
https://strana.ua/news/185285-monakhi-afona-ofitsialno-ne-priznali-ptsu.html?fbclid=IwAR2SEznZ-LWHkraKYqAYC3SPXSH8S4OrAd7d56kmKzqTy9_J8EmERfEww1U

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини