Уже 10 парафій на Закарпатті залишають УПЦ МП і переходять до української церкви

Про перехід ще десятьох парафій з юрисдикції УПЦ МП до помісної церкви заявив єпископ Ужгородський і Зaкaрпaтський Православної церкви України Вaрсонофій.

Уже 10 парафій на Закарпатті залишають УПЦ МП і переходять до української церкви

Про це єпископ Вaрсонофій повідомив в коментарі кореспонденту Укрінформу.

Він наразі не називає парафії, аби вберегти від тиску священників та громаду. Рішення прийматимуться найближчим часом на громадських зборах та слуханнях.

“До вчорашнього дня мова йшла про три парафії, яка виказують намір приєднатися до помісної церкви на Закарпатті. На сьогоднішній ранок я можу заявити про десять таких парафій,” - сказав владика Варсонофій.

Наразі в парафіях збирають підписи, готуються до громадських слухань, їх проведуть найближчим часом.

“До нас телефонують, просять підтримати — відтак, наші священники приходять на збори, слухання. Зі своєї сторони я надаю парафіянам, що виявили намір перейти до ПЦУ, юридичну та моральну підтримку”, - сказав Варсонофій.

За його словами, парафії, що готуються до переходу, в Закарпатській єпархії ПЦУ тримають в таємниці через те, що зі сторони РПЦ чинять великий тиск на ці громади.

Як повідомлялося раніше, на Закарпатті раніше три парафії перейшли до ПЦУ.

07 лютого 2019р.

Теги: парафії, церква, перехід

Коментарі

Magyar-Hun 2019-02-08 / 17:32:46
А скільки всйого парафій?

Тарас 2019-02-08 / 13:33:30
Бог ! Один !!! Псевдо іерархи борються за майно та нав'язують свою корисну мету простим парафіянам.Але кожний отримає свое- Бог палицею не б'е !

TURBO 2019-02-08 / 09:01:04
До Читача.
Загляни в історію 1944-53 років і сотні закарпатських священиків вбитих або закатованих за віру великою рукою московії і на їх місця насаджених РПЦ.
Скільки церков на Закарпатті побудованих 17,18,19 перейменували, віджали під себе РПЦ. Правильно бумеранг повертається!!!

Чииач 2019-02-08 / 08:08:07
Закарпатець.
І вам подібні.
Як ви вже всіх дістали своїм псевдопатріотизмом.
Ну не можна перекроювати історії.
А тим більше відхрещуватись від неї.
Мене аж верне від такого псевдопатріотизму.
Ну нічого побачим як ви і вам подібні будуть співати десь так скажем в квітні-травні.
Як прийде нова мітла(тобто президент) і почне мести по новому.

закарпатець 2019-02-08 / 00:50:58

А це, Читачу, особисто для вас коротенький екскурс, як кралася Московією історія Київської Русі.
http://puer.org.ua/news/14753/?fbclid=IwAR0kDyK5oLwl-Qf2LrlHfQ1jdNDVLRY2iWyeaeOt-jF9_kLkm8Ghn34DWRA

закарпатець 2019-02-07 / 23:07:59

Читачу, Крук, хоч і заблудший християнин, але патріот. Просто не розуміє, що саме колишні вірники МП ФСБ мають переходити до ПЦУ. І тому хамити їм зовсім не обов'язково.

А ось ви поширюєте гундяєвську дезу, що нібито Томос не дійсний. Дійсний, ще й як! І ніхто, окрім Вселенського Патріаха, не приймає рішення по створенню нової церкви.
Я не богослов по освіті, але на цю тему є багато підтверджень серйозних науковців по цій темі в Інеті.

І, головне для вас і саме не приємне, ПЦУ визнали православні церкви США та Канади. І ця підтримка набагато вагоміша, ніж невизнання ПЦУ резиденціями (філіями) МП ФСБ по світу.

Тому, Читачу, не вводіть простих вірян в оману. Ходите до церкви Гундяєва - ходіть далі. Це ваше право.
Але від того племя мокші, засновників Московії, та васалів Золотої Орди ніколи не стане частиною християнської Київській Русі.

Мукачіаець 2019-02-07 / 22:43:35
Кирил чмо ,ніхто не буде дивитись на його бажання

Читач 2019-02-07 / 21:39:29
До Степана Крука.
Шкода пан Степан що ви доросла і освічена людина( ну я так надіюсь.)
Але ви не розбираєтесь в церковних законах зовсім.
Те що Варфоломій надав ПЦУ Томос і тим самим визнав ПЦУ цього замало.
І тим самим ПЦУ не є канонісною церквою.
Адже для того щоб вона була канонічною крім Варфоломія його тобто Томос мали підписати ще і 14 інших патріархів.
В тому числі і патріарх РПЦ Кирил проти якого ви так активно виступаєте.
Я вам все сказав а ви висновок робіть самі...

лебеда 2019-02-07 / 20:47:34
Це напевно владика Варсонофій сказав для солідності, бо тут така справа: превезли на Срібну Землю ксерокс недіючого томосу, а масштаби його дії ніякі! Ось і ляпають що завманеться! Цей так званий томос, який не визнала жодна, крім фанару Церква світу, є даний передусім для "Святої Церкви України", а не для ПЦУ, яка взагалі й сама вже не знає хто вона?! Адже, згідно статуту зареєстрованого не так давно вона є Київською Митрополією УПЦ. Доречі Варсонофій себе так і називає. Детальніше дивіться у відповідному матеріалі сауйт ОДА https://carpathia.gov.ua/novyna/na-zakarpattya-pryvezly-kopiyu-tomosu-pro-avtokefaliyu-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvy. А в Бедя на сайті взагалі в контактах досить все висить як і було за іншого "розкладу" (Карпатська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви) http://keuapc.org/kontakti.html. Висновки робіть самі!

Вау ефект 2019-02-07 / 17:41:46
З одної сторони Закарпаття історично найбільш ватний регіон Західної України, і тому пасе задніх в тому числі із переходом з РПЦ ФСБ у ПЦу. Але з іншої закарпатці дуже швидко можуть поставити ніс по вітру, і як турлаш знести московських попів. Тому наснаги і терпіння!

Вірянин України 2019-02-07 / 17:27:07
17 лютого заплановані збори в Ясінях у Плитоватській (Преображенській) церкві і більшість громади підтримує перехід до ПЦУ, але Плитоватський піп ходить по хатах і агітує за Російську церкву під приводом шо не можна допустити аби Різдво святкувати 25 грудня.

Степан Крук 2019-02-07 / 16:27:12
А які ноги в слуг Гундяєва??? Ці вірники у своїх молитвах згадують Кірілла, моляться на нього. Не можу ставитися з повагою до них. Раніше вони не мали вибору, бо православна церква в Україні зводилася до РПЦ. Але зараз, коли вже створена Православна церква України що заважає цим релігійним громадам відмежуватися від путінсько-гундяївської церкви??? Ніякої політики, бо йде ВІЙНА! Тільки боротьба!!!

закарпатець 2019-02-07 / 15:31:53

Круку, копитами "шевелить" чи якась скотина, чи взагалі чортівня...
Май повагу до людей. Особливо у смутні часи масового зубожіння та втечі з рідної землі простих вірян-українців від дій корумпованої та злочинної діючої влади, яка, на жаль, використовує Томос ПЦУ у виборчих перегонах. Т
А це дуже погано для становлення ПЦУ, яка має бути над політикою.

Степан Крук 2019-02-07 / 14:22:49
Мало!!! Шевеліть копитами, православні!Будьте українцями!

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини