Сучасні екологічні виклики які турбують суспільство є важливими і для Церкви, оскільки наші вірники є частиною суспільства. Церква, опираючись на християнське екологічне вчення, вважає, що відповідальні і чесні рішення стосовно розвитку різних видів енергетики і облаштування запланованих до побудови ВЕС на Боржавських полонинах зокрема, повинні прийматися на основі широкого громадянського консенсусу в основі якого лежить належне наукове обґрунтування.
Церква не повинна пропонувати технічних рішень, а лише на основі предметної інформації, намагається створити етичні критерії які забезпечать можливість приймати відповідальні природоохоронні рішення.
Підхід до вирішення екологічного і енергетичного питань повинен, перш за все, базуватися на пошуку справжньої солідарності, натхненної такими цінностями як любов, справедливість і загальне благополуччя. Тому для Церкви важливо розкрити розуміння того, що кожна еколого-етична дія повинна опиратися на віру в Творіння і, що енергетичне питання є також і питанням справедливості, особливо перед наступними поколіннями.
Наголошуємо, що надзвичайно важливою є не тілька матеріальна, естетична, наукова, рекреаційна, а і духовна та релігійна цінність Боржавського гірського хребта, який є одним з найкрасивішим у наших Карпатах. І тому надзвичайно важливо, щоб при прийнятті рішень ми керувались універсальним принципом, що все, що робиться, має бути на славу Божу, на благо людині і всьому Божому Творінню – Природі. Оскільки Творець дарував нам Творіння – Природу у відповідальне і дбайливе використання, то ми повинні з належною увагою ставитися до природної гармонії в нашому довкіллі і відповідно діяти.
Саме від усіх нас сьогодні залежить, чи збережемо від забудови ВЕС даровані нам Творцем унікальні Боржавські полонини у первозданній красі для наступних поколінь чи дамо горе-інвесторам можливість зробити з ними все, що вони запланували користуючись незрілістю громадянського суспільства, розбалансованістю правових механізмів та відсутністю твердої віри в нашого Спасителя.
В особливий спосіб звертаємось до душпастирів з проханням ознайомити вірних з текстом нашого звернення, а також сприяти поширенню даної інформації по захисту Боржавських полонин від забудови ВЕС в межах своїх парафіяльних громад.
Хочемо запевнити Всіх, що зерна посіяні нами по відповідальному ставленню до частини Творіння Божого – Боржавського гірського хребта і його збереження у первозданному вигляді сьогодні проростуть добрими справами в майбутньому і дають нам надію на можливість змінити все наше життя та навколишню дійсність.
Владика МІЛАН
єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії,
Голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії
Єпископ Антал МАЙНЕК ординарій Мукачівської дієцезії,
Голова комісії з екології та мігрантів Римсько-католицької Конференції єпископів України
Вася 2019-01-29 / 23:45:19
А православні що?? Зайняті томос-туром??
Пилипець, Вася 2019-01-29 / 18:09:24
Хамство. Коментар видалено. Адмін
Порох 2019-01-29 / 18:00:43
Томос тур на Боржаві
Аналітик 2019-01-29 / 17:59:03
Віктор Іванович рулить ;)
ІУДА 2019-01-29 / 15:22:57
Напевно хочуть церковники збудувати там храм і доїти проходячих туристів
Верховинець 2019-01-29 / 12:52:21
Коли народ мовчить, за нього має говорити його пастир ...
Цим усе сказано.
Вочевидь, що стояти осторонь цього питання не можна нікому, навіть Церкві.
Подумайте: забудувати унікальний гірський хребет за мізерну орендну плату, аби потім турки експортували електрику за кордон? Ні собі, ні іншим. Де тут розум?
Свалявські та воловецькі депутати райрад продалися туркам за 30 срібляників, а про міжгірців, яким ці "вітряки" як скалка в оці, навіть не подумали.
Типова ситуація між сусідами, як у "Кайдашевій сім'ї".
А про туризм годі й говорити. Люди приїжджають на Міжгірщину (Ізки, Пилипець), аби побути на природі, а не серед індустріального парку вітряків ...
НІЯКИМ ВЕС НА БОРЖАВСЬКИХ ПОЛОНИНАХ!!!
Хай знайдуть собі інше місце.
Віддамо свої гори чужакам - залишимося сиротами.