В управлінні держпраці області прокоментували ситуацію з падінням туристів із витягу на Рахівщині

Резонанс, викликаний ситуацією, що склалася 2 січня вже нового 2019 року на відомому закарпатському гірськолижному курорті Драгобрат, не вщухає й досі.

В управлінні держпраці області прокоментували ситуацію з падінням туристів із витягу на Рахівщині

Як повідомляло Закарпаття онлайн, того дня під час зимового відпочинку з крісла пасажирської підвісної канатної дороги (ППКД) на відстані 5-7 метрів від місця посадки випало двоє осіб. На щастя, потеплі обійшлися тоді переляком і забиттями, а власники витягу звинуватили у падінні самих лижників.

Ситуаціювідтак прокоментували і в управлінні Держпраці у Закарпатській області.

Як повідомив начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош, у 2017 році на Драгобраті проходила планова перевірка. А позаплановий контрольний захід можна проводити винятково з підстав, вказаних у ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Правда, у рамках профілактичного відвідування на Драгобраті днями побував галузевий інспектор Управління Держпраці. Він, зокрема, з’ясував, що ППКД, де стався інцидент, є власністю одного з підприємців, і на експлуатацію цього об’єкта у листопаді 2017 року ФОП отримав відповідний дозвіл, підставою для видачі якого був позитивний експертний висновок ТОВ «Карпат-Експерт». Крім цього, у жовтні 2018 року з метою визначення технічного стану канатної дороги, був проведений її технічний огляд. У документах ТОВ «Діекс-Вест» (товариство, що проводило ТО) вказано, що ППКД випробування витримала і може бути допущена до експлуатації. Наступний технічний огляд належить провести у листопаді 2019 року.

Щодо організації розслідування НВ, то за словами Богдана Дороша, такі дії не входять у площину компетенції Управління Держпраці. Повноваження Управління поширюються лише на суб’єкти господарювання, які використовують найману працю та на самих працюючих. А оскільки нещасний випадок стався не з працівниками під час виконання їх службових обов’язків, то його обставини повинні встановлюватися відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 22.03.2001 року.

09 січня 2019р.

Теги: витяг, падіння, держпраця

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:20
У Берегові спалахнув ресторан
09:00
/ 3
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території Свято-Покровського монастиря Фото новина
14:49
Бригада екстреної медичної допомоги врятувала ужгородку із зупинкою серця
11:32
/ 1
На Закарпатті медики встигли на пологи попри темряву та розмиту дорогу
17:58
/ 1
BMW зайнявся просто на парковці в Мукачеві Фото новина
13:22
На Мукачівщині під час пожежі врятували подружжя літнього віку Фото новина
15:40
/ 1
В Ужгороді горіла сауна спортивно-розважального комплексу Maximus Фото новина
13:34
На Закарпатті зафіксували нічний землетрус Фото новина
12:07
У Сільці під колесами легковика загинув 75-річний велосипедист Фото новина
10:53
На Закарпатті дитина отримала важку травму повіки під час гри із сокирою Фото новина
17:27
/ 1
На Рахівщині загинув 17-річний мотоцикліст, врізавшись у бетонний водовідлив Фото новина
16:27
/ 1
У Сускові автомобіль на смерть збив 53-річну жінку-пішохода Фото новина
14:59
У Хусті рятувальники оперативно загасили пожежу біля житлового будинку Фото новина
10:16
У Тересві ледь не згорів двоповерховий житловий будинок Фото новина
11:20
50-річна жінка загинула внаслідок пожежі в Ужгороді
15:06
На Хустщині під час руху загорівся КАМАЗ Фото новина
15:09
У Великому Березному під час руху загорівся автомобіль УАЗ
12:44
Поліція оприлюднила деталі смертельної ДТП на Хустщині, де загинула 32-річна жінка Фото новина
12:04
На Тячівщині під час пожежі у будинку загинув 61-річний чоловік Фото новина
18:11
/ 3
На Хустщині в смертельній ДТП загинула молода дівчина Фото новина
09:49
У Чопі через підтверджений випадок сказу запровадили карантин до кінця січня
14:12
На Закарпатті жінка знайшла артснаряд часів Другої світової у власному дворі Фото новина
11:59
Вечірня пожежа в Чумальові ледь не знищила майстерню господаря Фото новина
16:53
/ 2
На Берегівщині авто загорілося просто під час руху Фото новина
15:52
/ 1
Собака врятував господарство від нічної пожежі у Верхній Визниці Фото новина
» Всі новини