На Закарпатті впродовж року зафіксовано 1945 звернень до поліції з приводу насильства у сім’ї

В Ужгороді відбулася прес-конференція, головною темою якого стало попередження насильства у сім’ї та передусім насильства стосовно жінок та дітей.

На Закарпатті впродовж року зафіксовано 1945 звернень до поліції з приводу насильства у сім’ї

У листопад-грудні на Закарпатті, як і у всій Україні, проходили заходи, які мали на меті привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Яка ситуація в області, як унеможливити насильство у сім’ях і виховувати дітей без фізичного на морального тиску, йшлося на прес-конференції.

Неля Машкара, заступник начальника відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та запобігання сімейному неблагополуччю Закарпатської ОДА розповіла, що за 2018 рік зафіксовано 1945 звернень до поліції з приводу насильства у сім’ї. З них -- 350 від чоловіків, 25 -- від дітей, решта звернень від жінок. «На профілактичному обліку у поліції перебуває понад 2000 осіб, - каже Неля Машкара. – Поліція проводить профілактичні лекції, буває у школах, інших організаціях. Ми проводимо щороку також вуличні акції, щороку з 26 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти насильства». Роздаємо бузкові стрічки, інформаційні матеріали з номерами «гарячих телефонних ліній», спілкуємося із закарпатцями, закликаємо не мовчати і не замовчувати факти насилля».

За словами Нелі Машкари, на Закарпатті, на жаль, немає спеціалізованого центру для постраждалих від насильства, хоча такі установи повинні діяти на кожні 7-10 тис. населення.  Необхідним є також створення Центру для кривдників, з якими потрібно працювати як правоохоронцям, так і психологам. 

Надія Замураєва, менеджер НПО  Регіон Карпат NEEKA, який є партнером Управління Верховного комісара ООН з прав людини, розповіла про захід «Пізнання змінює сприйняття». «Від того, як ми пізнаємо ці проблеми, наше ставлення змінюється, - каже Надія Замураєва. -- Домашнє насильство-- це не тільки внутрішні сімейні стосунки, це проблема нашого суспільства. І не варто забувати про неї після завершення тематичних заходів. Розроблена програма толерантності, яку варто впроваджувати в наших школах, вишах. Вважаю, що проблеми насильства, як сміття, треба виносити з дому. Якщо будемо його залишати і замовчувати, то це тільки на гірше». НПО  Регіон Карпат NEEKA також багато працює з біженцями і переселенцями, які є особливо вразливою соціальною категорією, яку зачіпає тема насильства. Хоча, за словами Надії Замураєвої, на Закарпатті суспільство більш толерантне до біженців та шукачів притулку. 

Упродовж багатьох років постраждалими від домашнього насильства займається ГО «Неємія». Тетяна Мачабелі, ГО "Неємія", міжнародна ГО «Жіночий клуб  «Сороптиміст» розповіла, що організація надає практичну, психологічну допомогу жертвам. А також пропонує соціальні квартири, де жінки і діти можуть певний час перебувати. «Ми здійснюємо соціальний супровід жінок з дітьми упродовж 2-ох років, але на початку має бути психологічна допомога. Діє також державна програма. Останнім часом почало звертатися багато закарпатців, ми їх направляємо у відповідні інстанції. Тому виникла нагальна потреба розробити детальну дорожню карту для постраждалих від домашнього насильства.  А також розробляти програми для кривдників, адже системи для роботи з ними немає», - зауважила Тетяна Мачабелі. 

З цього року в Україні введено кримінальну відповідальність (до цього була тільки адміністративна), діє закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Про це розповів Віталій Варцаба,  юрист НПО  Регіон Карпат NEEKA. Він зауважив, що питання насильства у сім’ї законодавчо врегульовано в Україні, але як правило, жертви замовчують випадки насильства. А юристи, завдання яких надавати консультації, повинні бути ще й хорошими психологами. 

За даними ООН, кожна третя жінка у світі піддається фізичному або сексуальному насильству. 750 мільйонів дівчат виходять заміж у віці до 18 років

 

 

26 грудня 2018р.

Теги: звернення, поліція, насильство

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини