Парламент України законом зобов'язав УПЦ МП вказати в назві свою приналежність до Росії

На Закарпатті підрозділами Російської православної церкви є Мукачівська і Хустська єпархії УПЦ Московського патріархату.

Президент РФ В.Путін і очільник УПЦ МП Онуфрій
Президент РФ В.Путін і очільник УПЦ МП Онуфрій

Верховна Рада проголосувала за проект закону №5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

За це рішення проголосували 240 народних депутатів.

Після голосування представники "Опозиційного блоку", які виступали проти перейменування, вимагали переголосування проекту закону, проте спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що закон ухвалений.

Згідно з документом, релігійна організація (об'єднання), яка є частиною іншої структури, керівний центр якої знаходиться  в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов'язана у своїй повній назві відображати відповідну приналежність.

Зокрема, як зазначили у своїх виступах нардепи, УПЦ МП має змінити назву на Російська православна церква в Україні.

Також вони висловлювали думку про те, що представники російської церкви не мають право вести діяльність у зоні бойових дій, зокрема, щоб не передавати агресору інформацію про українські війська.

У документі повідомляється, що метою закону є забезпечення державної безпеки та суверенітету України, а також забезпечення суспільства повною та достовірною інформацію.

На Закарпатті підрозділами Російської православної церкви є Мукачівська і Хустська єпархії УПЦ Московського патріархату.

Президент Росії Володимир Путін нагороджує колишнього митрополита Чернівецького і Буковинського, а нині- очільника УПЦ МП Онуфрія нагородою Російської Федерації - орденом Дружби

У листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на "Російську православну церкву" в Україні.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

Також після обрання нового глави УПЦ глава УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

 

20 грудня 2018р.

Теги: УПЦ МП, Росія

Коментарі

пенсіонери 2018-12-23 / 12:45:04


Флуд. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


Вуву до виборця. 2018-12-23 / 06:39:24
Це звичайно інша тема ...
Але ці лікбези повинні проводити студенти практиканти ... А також християни добровольці по певних напрямках.
Перші ... тому що це реальна практика щодо засвоєних знань ... І безпосередньойі комунікаційі.
А другі ... тому що маючи вже певний професійний досвід ... можуть робити харатативну (волонтерську) практику.
Помагати вірянам в свойій конгрегаційі.(як для прикладу).
Така практика є поширеною в розвинених ек. крайінах .
Але ми маєм можливість все почати з чистого листка.

виборець 2018-12-22 / 20:30:18

ВуВу, громадяни України, окрім "релігійного" лікбезу, на сьогодні конче потребують, на мою думку, ще й "комунального", "соціального", "трудового", "пенсійного", "медичного", "правового", та інших лікбезів.

Хто, коли, і за які кошти буде цим займатись в Україні - мені невідомо.
Проте я впевнений, що ВСІ ці "лікбези" мають проводитись виважено,
по-європейські толерантно і ДОБРОВІЛЬНО.
По всій Україні. Для всіх її громадян.
Не зважаючи на їх політичні, релігійні, національні, культурні, та інші уподобання.

Віри вам, надії та любові до ближнього.

Вуву до виборця. 2018-12-22 / 19:49:25
Те що рпцмп мала свойі приходи по закордонах я знаю про це давно. Так само як ук.гр.к. і православні кп.
Як на мене проблема полягає в тому що з вірянами ніхто не проводив "релігійний лікбез" ... Деб пояснювали дохідливо про права р.громад. ... Історію різних конфесій .
Тому в нас народ є необізнаним або малопоінформованим.
Власне цим всі клірики і користуються ... Якщо можна так сказати ... "Відсутністю знань у вірян".
Щодо переходу парафій ... то і тут є приклади вже 3-х предстоятелів парвфій мп. ... Так що це все можна зробити зважено і по закону нікого не ображаючи.
А привязувати бпп чи новіньського ... Звичайно не треба ... Бо злоді і бариги ... Живуть не по божому.
І ми всі це знаєм і розумієм.

Передбачаю що ви з іншойі області.
Хай щастить.

виборець 2018-12-22 / 12:44:12

І ще. Ви здивуєтесь, ВуВу, але реально РПЦ вже давно має власні "філії" РПЦ по всьому світу.
Найбільші з них, звісно у країнах Прибалтики та у країнах колишнього СРСР та "соц. табору" (Білорусь, Молдова, Болгарія, Румунія, Сербія, Польща, Чехія, і т.д.).

Зрозуміло, що це все резиндентура та агенти впливу МП ФСБ мінімум з 50-70 річним строком служби під прикриттям ПОКОЛІННЯМИ.
Ну, і що з цим робити кожний свідомий православний вірянин має вирішувати сам.

виборець 2018-12-22 / 12:24:18

І щодо церкви Онуфрія. Юридично вона вже майже рік перереєстрована так, що напряму вона ЮРИДИЧНО ніяк не пов'язана з РПЦ чи РФ. Як "Сбербанк-Україна", "Інтер", "МТС-Водафон", інші українські "прокладки" рос. бізнесу.
А ось саме назва церкви Онуфрія (яка немає жодного юридичного значення чи наслідку!) і вводить в оману вірян України.
Тому, логічно, саме Патріарх Філарет звернувся листом до ВР України прийняти відповідний закон. Як на мене, ЮРИДИЧНО все "по уму".

Щоб було як, наприклад, у Чехії, про що вже писав "Pfr 2018-12-21 / 07:17:09".
Є Чеська православна церква і є "подвор'є" РПЦ у Чехії.
І тільки віряни Чехії СВІДОМО обирають до якого храму їм йти.

виборець 2018-12-22 / 11:54:15

Боротьба за нову ПЦУ, ВуВу, - це боротьба з "руським міром". З Гундяєвим та Путіним. На що Україна сьогодні готова політично та економічно - таку боротьбу і маємо.
Паскудство в іншому. Коли "проукраїнська" на словах влада продовжує наживатися. В наглу. Жадібно. І на крові. Але...

Вибачте, Вуву, але значна кількість вірян, як ходили на службу церкви Онуфрія, так і ходять далі сьогодні.
І це сотні тисяч громадян України, переважно похилого віку. Вибір та думку яких треба, як мінімум, поважати. Без лозунгів та ярликів. Якщо ви вважаєте себе європейцем, не дивлячись на дикунську владу Порошенка.

Дончанин 2018-12-22 / 11:09:56
Два пид...ра

Вуву 2018-12-22 / 06:29:04
Все що ви написали ... Має місце в нашому житті ... така нажаль наша реальність .
Тільки ми трошки зійшли із заданого курсу дискусійі. Я про церкву.
Я про те ... що несуразність виглядаєдосить відверто.
Бо ви спочатку рпц мп. Змініть свою назву ... Або визнайте факт що ви церква рф. (Чи мп.) а ми тоді вам за це (що ви визнаєтесь церквою крайіни агресора) дамо дозвіл НА ЗАКОННУ ДІЯЛЬНЬСТЬ ... НАНАШІЙ ТЕРИТОРІЙІ.
ТАК ОТ Я ПРО ЦЕ . ЦЕ ТУПА ДИКІСТЬ.
Я сподіваюсь що на цей раз ви мене зрозуміли поавильно ... Що я намагаюсь донести свойім дописом.
Ps.
Приємно що активних дописувачів як і небайдужих громадян щодо суспільних процесів ... З кожним разом стає все більше.
Приємно і цікаво спілкуватись на сторінках закарпаттяонлайн ... Нікого не обмежуючи і обтяжуючи в чомусь.

виборець 2018-12-21 / 23:22:56

Чому влада в Україні залежить від олігархів, Вуву? - Так тому що президентська кампанія коштує від 100 млн. доларів. Депутатство ВР - від 3 млн. доларів. І більшість цих грошей йде саме "на гречку" виборцям. Які в Україні зубожіли за останні 4 роки так, що надіятися на чесні вибори просто неможливо.
Навіть при наявності десятків тисяч спостерігачів із США та Європи.
На жаль.

виборець 2018-12-21 / 23:08:52

Вуву, я вам скажу так. Без емоцій, хоча в мене вони теж є...
Була би політична воля влади (ВР та президента) - ваших законних питань би не стояло взагалі.
На жаль, такої волі нема. Лише кредити МВФ (після Майдану та під час війни!) спонукають нинішню владу до якихось "виставкових" рухів...(((
Не міняючи її корумпованої та злодійсько-олігархічної сутності.

Ну, нема, ВуВу, в Україні жодного олігарха, який би свої статки мав з інтелектуальної власності.
Самі колишні злодії, базарні рекетири, бариги та... колишні комсомольці разом з "червоними директорами".
З купленою заочною вищою освітою пострадянських вузів. І все. На жаль.

Вихід один, ВуВу, міняти владу. Докорінно і всю. Але спокійно, демократично, і тільки на виборах.
Без гречки та свідомою більшістю.
Іншого виходу, як на мене, нема.

До івана 2018-12-21 / 21:47:31


Хамство і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Виборцю 2018-12-21 / 21:20:46
Власне тому ... Що в мене ось такі бібліотечні знання ... Я і мислю більш категорично ... Аніж наші деякі приховані особи від фсб. і гру. ..... Яких ще на нашій територійі є досить і досить багато.
Щодо скасувангя то воно вступає в силу аж через 9 місяціа.
Ну виж все знаєте.
Тому термін ліквідаційі рпцмп. В РЕАЛЬНОСТІ МОЖЕ ЗАНЯТИ 1 РІК ЧАСУ.
І ДРЕГЕ ... ДАЙТЕ МЕНІ ВІДПОВІДЬ.
НА ЯКІЙ ПІДСТАВІ НА ТЕРИТОРІЙІ УКОАЙІНИ МАЄ ФУНКУІОНУВАТИ ЦЕРКА ЯКА НЕ МАЄ ІЄРАРХІЧНОЙІ І ЄКУМЕГІЧНОЙІ АККРЕДИТАЦІЙ ... ТБТ. ТОМОСУ ???

вуву 2018-12-21 / 21:10:36
Так є що в мене НЕ богословська освіта. Але релігійною ьематиткою я цікавлюсь.
Щодо зарєстрованих релігійних сект ... То напевно прийшов час переглянути і цей аспект.
Бо отримавши рєєстрацію ... Держава "умиває руки" ... і діяльність самих сект робиться не підконтрольною.
Питання ... Для чого тоді та реєстрація ... Якщо по суті це є справжня паперова формальність ... І тим більше ... що ЦЕРКВА ВІДОКРЕМЛЕНА ВІД ДЕРЖАВИ. ?
А щодо рпцмп.
Тут є важливий момент.
Хоч ця церква сповідує загальнохристиянські цінності ... Вона нашпигована агентами спецслужб в рясах із центром в крайіні ... Яка вдерлась на нашу територі і захопила частину територій.
Інакше кажучи ... МИ ТЕПЕР ПОВИННІ ВИЗНАТИ І ЛЕГАЛІЗУВАТИ ЦЕРКВУ СВОГО ВОРОГА НА НАШІЙ ТЕРИТОРІЙІ.???
Ви це хотіли до нести до нас всіх ?
Ви це мали на увазі.?

Чи мойіх бібліотечних знань не вистачає ... Щоб зрозуміти такі "ВИСОКІ МАТЕРІЙІ" ???

Степан Крук-pfr 2018-12-21 / 19:06:51
У разі відмови влада подасть до суду. У позові до суду вкажуть моральні збитки нанесені державі Україна. А з метою гарантування відшкодування цих збитків суд накладе арешт на майно УПЦ МП. Все буде зроблено в межах світового права та норм чинного законодавства України. А головне, так як я хочу...

pfr 2018-12-21 / 17:28:48
Якщо УПЦ МП не прийме нової назви, її знімуть з реєстрації і ліквідують. Як Комуністичну партію. Хоча, у принципі, яка різниця - кагебісти з центром управління на Лубянці шо там, шо там одні й ті ж.

пенсіонери 2018-12-21 / 11:12:59


Флуд. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


Вуву-ю 2018-12-21 / 10:00:50
Уважно читай виборця.
І не бий чолом у цімент

Степан Крук -виборцію 2018-12-21 / 09:11:28
Згідний із Вами! Вже більшого маразму бути не може. З іншого боку я за те, щоб ця церква називалася УПЦ МП тоді, коли Красная площадь буде називатися Помаранчевим Майданом, на шпилі Спаської башні буде красуватися Тризуб, депутати держдуми будуть ходити у вишиванках і співати "Ще не вмерли України ні слава, ні воля", а час будуть сповіщати не куранти на Помаранчевому Майдані, а гуцули із трембітами. Якщо москалі згідні на такі умови, то нехай буде УПЦ МП,,,

виборець 2018-12-21 / 09:05:14

І, головне, ВуВу: по цьому закону УПЦ МП має два місяці на добровільне перейменування.
Реєстрацію релігійних організацій Онуфрія, які протягом встановленого терміну добровільно не змінять назви, скасують.
Ви проти цього?

НОВИНИ: Різне

16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
» Всі новини