Лікар і письменник Йосип Турак дебютував в акції "Письменник за прилавком" в Ужгороді (ФОТО)

Щороку акцію «Письменник за прилавком» підтримує багато відомих авторів, та організатори завжди раді й новим обличчям.

Лікар і письменник Йосип Турак дебютував в акції "Письменник за прилавком" в Ужгороді (ФОТО)

Хто відвідав книгарню «Кобзар» 13 грудня, мав змогу познайомитися й поспілкуватися з ще одним учасником заходу – провідним хірургом та автором кількох книг Йосипом Тураком. Тож до акції Йосип Турак долучився вперше. Зауважує: тільки-но дістав пропозицію, вирішив погодитися, адже чимало читав про зустрічі в книгарні.

Головну увагу новачок вирішив зосередити на книзі «Деколищояк, або Мої трафунки», яку автор нещодавно видав під псевдонімом Фисой Карут. «Колись давно публікувався під цим іменем, а оскільки це мемуари, то вирішив, що до «Трафунків» саме такий підпис буде найдоречніший. Назва можливо трохи дивна, проте саме відповіді на ці питання розкриваються в книзі. У виданні 9 частин, 160 епізодів. Я описав усе, починаючи з дитинства, кожен важливий момент, іноді сумний, іноді веселий», – розповідає автор з легкою усмішкою.

Важлива роль в оповідях дитинства належить Великому Березному і сім’ї автора. Чимало історичних подій слугують фоном для розповідей. Згадуються в книзі і веселі студентські роки, всілякі казусні історії. Приємні спогади висвітлені і в презентації, яку підготував Йосип Турак, кожен слайд прикрашений фотографіями з сімейного архіву, карикатурами, малюнками з книги. Ілюструвала «Деколищояк» сестра автора – художниця Ангеліна Турак.

Особливістю «Деколищояк, або Мої трафунки» є наявність епіграфу до кожної частини. «До кожного зі 160 епізодів книги я підібрав епіграф. Це моя слабкість – давно захоплююся цікавими фразами, – пояснює автор. – Щоразу, як читаю книгу і бачу щось цікаве, позначаю і записую сторінку».

Знайомив читачів Йосип Турак і ще з трьома працями – «Адекватний шов рани з погляду хірурга-практика», «Етичні та правові засади медчиного втручання з погляду хірурга-практика», «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді», проте ці видання для вузького кола читачів.

До слова, останнє з перерахованих є найбільшою працею, оскільки робота над книгою тривала десять років. Доводилося довго сидіти в архівах, чимало інформації перекладати з угорської мови, проте в результаті вийшла доволі цінна книжка. Нині автори (Йосип Турак працював над виданням разом із Юрієм Яциною) готують другу частину, вихід якої планується на 2020 рік. Як зауважує Йосип Андрійович, 3 частина ймовірно вийде в двох томах, оскільки інформації досить багато.

«Є ще кілька ідей для написання цікавих книг, але про це пізніше», – ділиться секретом з Медіацентром Йосип Турак.

14 грудня 2018р.

Теги: лікар, літератор, акція

НОВИНИ: Соціо

18:34
/ 1
У Мукачеві правоохоронці затримали водія з Кривого Рогу після смертельної ДТП Фото новина
17:28
На війні з рф поліг захисник із Великолучківської громади - Василь Довганич Фото новина
16:31
На Хустщині жінка підпалила будинок односельця через сварку Фото новина
15:18
Ужгород попрощався із захисником України Сергієм Вдовиченком Фото новина
14:50
У Виноградові через загоряння пральної машини ледь не згорів житловий будинок Фото новина
13:25
На Берегівщині поліція розслідує випадок жорстокого поводження з собакою у селі Фанчиково
12:08
На Закарпатті затримали прикордонника, який за $4 тис. переправляв ухилянтів за кордон Фото новина
11:10
На горі Піп Іван Чорногірський – мороз та туман Фото новина
10:32
/ 4
На Берегівщині чоловік прив’язав собаку до мототрактора й тягнув польовою дорогою Фото новина
09:03
Патрульні Закарпаття оперативно знайшли зниклу дитину в Ужгороді Фото новина
21:30
/ 1
Територія України під час війни буде використовуватися країнами Європи як "зелена батарейка": ГО "Зберегти Пікуй" про загрозу знищення унікальних природних ландшафтів Карпат
18:05
У Мукачеві спрямували майже 14 млн грн на підтримку військових та їхніх родин
17:02
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню путь полеглого Героя Йосипа Чернія Фото новина
15:58
/ 2
Снайпер "Ярий"
15:33
Уночі на Ужгородщині палав житловий будинок Фото новина
14:22
/ 3
На Закарпатті викрили дві схеми втечі чоловіків за кордон Фото новина
13:30
/ 1
Через митний пост «Ужгород» намагалися незаконно ввезти хутра на майже $100 тисяч Фото новина
12:27
/ 2
На Берегівщині у ДТП загинув військовий Володимир Любінецький Фото новина
11:33
На Закарпатті затримали ужгородця, який за $1700 обіцяв «вплинути» на посадовців ТЦК Фото новина
10:10
На горі Піп Іван Чорногірський — мінус 6 і хмарно Фото новина
09:09
/ 1
Водій бетонозмішувача на Закарпатті заплатить 17 тис. грн штрафу Фото новина
18:07
В Ужгороді тракторист допоміг загасити палаюче авто Фото новина
17:24
Осіння подорож Боржавою: як діти природу пізнавали Фото новина
17:10
На Закарпатті стягнули понад 10 млн грн з «Лісів України» за незаконну вирубку
16:02
У Виноградові охоронець врятував ринок від масштабної пожежі Фото новина
» Всі новини