Папа надав Сербському екзархатові для тамтешніх руснаків статус єпархії та призначив першого єпископа

У четвер, 6 грудня 2018 р., коли за новим календарним стилем припадає празник святого Миколая, Архиєпископа Мир Лікійських, у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск підніс Апостольський екзархат для вірних візантійського обряду, що проживають у Сербії, до рівня єпархії, надаючи новій церковній структурі титул «Єпархія святого Миколая з осідком в Руському Крстурі».

Папа надав Сербському екзархатові для тамтешніх руснаків статус єпархії та призначив першого єпископа

Про це повідомляє Мукачівська греко-католицька єпархія.

Першим єпархом Святіший Отець призначив дотеперішнього екзарха владику Юрія Джуджара.

Довідка:

Апостольський екзархат для вірних візантійського обряду в Сербії і Чорногорії був створений 28 серпня 2003 року, виокремившись із території Крижевацької єпархії, яка до 2001 року охоплювала греко-католиків на всіх теренах колишньої Югославії. Від 2013 року ця структура стала називатися Апостольський екзархат у Сербії.

Серед вірних нової єпархії, яких нараховується приблизно 22 тисячі – нащадки вихідців з України (Закарпаття і Галичини), хорвати та румуни. Душпастирське служіння здійснюється в 21 парафії, одна з яких – при василіянському монастирі в Кулі, на яких служать 17 священиків. У Руському Крстурі розміщений провінційний осідок Провінції святого Йосифа Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, сестри з якої служать в Сербії, Боснії і Герцеговині, Хорватії, Німеччині, Італії та в Мукачівській греко-католицькій єпархії.

07 грудня 2018р.

Теги: єпархія, Сербія, Руський Керестур

Коментарі

О.Д. 07.12.2018 / 09:52:33
Тамтешні вихідці з Закарпаття називають себе руснаками. Переважно вважають себе приналежними до української нації, хоча і мають власну кодифіковану літературну мову

Gucul 07.12.2018 / 09:48:59
...Руснаків?Яких= РУСНАК?=РУСИН-чи як?Хоч шо говорять,ПРИДУМУЮТЬ-один каже РУСИН,другий-РУСНАК!Придумують,шоб 2випендритися2-типу шо вонине такі як всі вокруг-укр. чи РУСИНИ-УКРАЇНЦІ-Самі не знають вже ко вони..Вносять розбрат!

НОВИНИ: Соціо

17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
12:40
В Ужгороді попрощалися із 30-річним військовим Андрієм Трещаком Фото новина
18:47
В Ужгороді попрощаються із полеглим прикордонником Романом Самолюком Фото новина
15:58
/ 2
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Юлієм Калі Фото новина
11:40
На кордоні з Угорщиною вилучили понад 52 тисячі незадекларованих євро Фото новина
10:28
/ 4
Боєць закарпатської 128-ї бригади провів 343 дні на передовій без ротації Фото новина
09:32
/ 2
На Закарпатті 15-річна дівчина загинула через ураження електрострумом
13:42
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Трещаком Фото новина
15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
/ 1
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
/ 1
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 2
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
» Всі новини