Закарпатці після оголошення воєнного стану, не чекаючи викликів і повісток, приходять до військкоматів

Чутки, що з’являються на Закарпатті у зв’язку із запровадженням воєнного стану в окремих областях, не відповідають дійсності.

Закарпатці після оголошення воєнного стану, не чекаючи викликів і повісток, приходять до військкоматів

Інформація про нібито смс- та телефонне сповіщення про призов на військові збори чоловічого населення області віком 18-60 років не відповідає дійсності і носить провокативний характер. На цьому під час брифінгу у Закарпатській ОДА наголосили виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Ярослав Галас та військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Богдан Череміський.

– Закарпаття не потрапило у перелік областей, де введено правовий режим воєнного стану, але й тут військові комісаріати перейшли на особливий режим роботи, – зазначив Ярослав Галас. – Загалом ситуація в країні спровокувала появу низки чуток, зокрема, й у нас в області. Так, мали місце дзвінки з невідомих номерів до органів місцевого самоврядування від імені військкоматів з вказівкою зібрати на військові навчання чоловіків віком 18-60 років. Вже неодноразово ці чутки, які, у тому числі, можуть розповсюджувати ворожі нам спецслужби, спростовували відповідні органи. І ми ще раз звертаємося до населення і до представників ЗМІ з проханням перевіряти інформацію і не сіяти паніку.

Ярослав Галас також наголосив, що закарпатці після оголошення воєнного стану, як і у 2014 році після анексії Росією Криму, не чекаючи викликів і повісток, приходять до військових комісаріатів, аби повідомити про свою готовність захищати Батьківщину.

У свою чергу, обласний військовий комісар повідомив, що наразі йдеться про проведення навчальних зборів резервістів оперативного резерву першої черги, а не про повну мобілізацію.

– Обласним, районними та міськими військовими комісаріатами виконано попереднє планове завдання щодо направлення на додаткові навчальні збори резервістів оперативного резерву першої черги, – розповів Богдан Череміський. – Так, поставка резервістів спланована в період з 3 по 5 грудня поточного року терміном від 15 до 20 діб до визначених навчальних центрів. Йдеться про резервістів та військовозобов’язаних з досвідом участі в АТО та ООС, призначених для доукомлектування військових частин бойового складу Збройних сил України.

Богдан Череміський закликав резервістів уважно слідкувати за перебігом ситуації і при отриманні виклику негайно прибувати до військкомату для участі у навчанні.

– Тим самим ми продемонструємо готовність військовозобов’язаних Закарпаття до виконання конституційного обов’язку по захисту нашої Батьківщини, – додав обласний військовий комісар.

Заступник військового комісара полковник Петро Марко зауважив, що проходження навчальних зборів не є добровільною дією, це конституційний обов’язок. Планове завдання для області наразі становить 200 осіб.

– За невиконання свого військового обов’язку резервісти несуть відповідальність, у тому числі, й кримінальну, – підкреслив Петро Марко. – Так, за ч. ІІ ст. 337 ККУ ухилення військовозобов’язаного від навчальних або спеціальних зборів карається штрафом до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Про соціальні та фінансові гарантії для резервістів розповів начальник відділу фінансового забезпечення Закарпатського ОВК Юрій Костюк. Так, за військовим зберігається місце роботи й середня заробітна плата на період навчання, гарантується державне страхування, відшкодування витрат за наданими підтверджуючими документами, виплата добових, продовольче і речове забезпечення тощо.

Перевірити й уточнити актуальну інформацію як військовозобов’язані громадяни, так і представники ЗМІ можуть за телефоном Обласного військового комісаріату 066-902-40-64.

03 грудня 2018р.

Теги: військкомати, воєнний стан, оголошення

Коментарі

Ж-ж-ж-ж 14.12.2018 / 12:43:18
Думаю=Йдуть ЖНИВА! Коситься бабло і на цьому!...

Олена 05.12.2018 / 07:11:21
Якраз правда, що ходять шукають людей, записують.А ще в армію беруть і з діагнозом і з чим хочеш,якщо в тебе нема грошей.Як є, тоді ти дуже хворий.Крли ж вони надеруться?

НОВИНИ: Соціо

11:12
/ 3
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
09:39
/ 1
Підтверджено загибель на війні Героя із села Кіреш на Хустщині Олександра Куриці Фото новина
09:01
Стало відомо, коли на Закарпатті вимикатимуть світло 2 грудня
15:46
У Мукачеві встановили четвертого бронзового гусака Фото новина
10:57
В Ужгороді сьогодні попрощаються із захисником Золтаном Калої Фото новина
10:05
У селі Видричка на Рахівщині попрощалися із полеглим захисником Степаном Павлючком Фото новина
09:06
Оприлюднено прогнозний графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 грудня
16:45
У Мукачівському замку відкрили резиденцію Святого Миколая Фото новина
12:51
У селі Видричка на Рахівщині попрощаються із Героєм Степаном Павлючком Фото новина
10:18
У Берегові стартував Благодійний різдвяно-новорічний ярмарок на площі Кошута Фото новина
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 30 листопада
17:39
/ 2
У Мукачеві провели акцію на підтримку полонених та зниклих безвісти військових Фото новина
12:41
/ 2
Жителька Нижнього Болотного на Хустщині відзначила 100-літній ювілей Фото новина
10:41
/ 1
У Часлівцях на Ужгородщині попрощаються із полеглим Героєм Михайлом Дюриком Фото новина
09:02
/ 1
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 29 листопада
18:06
/ 2
Герой «Азовсталі» з Мукачівського прикордонного загону отримав державну нагороду Фото новина
16:27
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину з Дніпропетровщини Фото новина
15:18
/ 1
Закарпатські митники затримали вантажівку з незадекларованим товаром на 1,5 млн грн Фото новина
14:39
/ 10
На Мукачівщині громада УПЦ МП разом з настоятелем приєдналася до ПЦУ Фото новина
14:06
У Мукачеві посеред ночі патрульні знайшли малюка, який сам блукав вулицями Фото новина
12:15
/ 1
Виноградівська міськрада повідомила про смерть Героя із Великих Комʼят Едуарда Густі Фото новина
11:23
Чопський прикордонний загін проводить набір на військову службу за контрактом
10:27
Апеляційний суд у Львові очікувано залишив чинним детальний план територій під будівництво вітряків на Руній
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 листопада
08:46
Берегово отримує пряме сполучення з Будапештом
» Всі новини