В УАПЦ закликали передати монастир в закарпатському Грушеві Вселенському патріархату

Один із найдавніших монастирів Закарпаття закликають віддати Константинополю

В УАПЦ закликали передати монастир в закарпатському Грушеві Вселенському патріархату

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук написав єпископ Української автокефальної православної церкви, уродженець Закарпаття Гавриїл Кризина.

– Дорогі земляки-закарпатці! Вважаю, що актуально просити Всесвятійшого Константинопольського Патріарха Варфоломія про відновлення ставропігії у святому Закарпатті, яка була з XIV століття – славного монастиря на честь Архангела Михаїла в с. Грушево на Тячівщині (монастир існує). Відновимо історичну пам'ять і правду, – написав владика Гавриїл.

Монастир Архістратига Михаїла в с. Грушево на Тячівщині до кінця 17 століття бувставропігією, тобто належав Константинопольському патріархату. Він є одним із найдавніших монастирів Закарпаття і відомий тим, що у ньому діяли перші народна і богословська школи, а також друкарня.

У 1695 році кальвіністи розграбували  і повністю знищили монастир. Аж через чотири століття, 26 липня 2004 року, монастир було відновлено вже в складі Хустської єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

 

29 листопада 2018р.

Теги: монастир, ставропігія, Грушево

Коментарі

Дорошенко 2018-12-01 / 16:34:54
Какая щедрость УАПЦ, отдать то что им не принадлежит, а свое что - нибудь отдать слабо?!! Или жаба давит?

Вуву 2018-11-30 / 22:39:24
Те що він вже до упц мп. Не належитиме ... Це доконаний факт.
А далі ... Чи він буде під юрисдикцією вселенького чи кийівського патріархату. Час покаже.
Єдине що дає радість ... Так це те що він має всі можливості нормально функціонувати і розвиватись.

Релігія 2018-11-30 / 11:07:33
Степану Круку ! Вас хамство не прикрашае- заспокойтеся та покайтеся. Можливо Ви не будете першим кого карае Господь !

прихожанин 2018-11-29 / 21:05:47
Спочатку відновіть будь-який монастирь а потім будете віддавати

Степан Крук -Юра 2018-11-29 / 19:12:51
Господь милосердний, все простить! І всіх любить...Це не АДМІН,котрий видалив твій коментар за хамство

Юра 2018-11-29 / 18:47:53
Ой братцы не ругайтесь!!!С нами Бог!!!

Степан Крук -додаток 2018-11-29 / 18:17:36
...в монастирі Грушева також!

Степан Крук -барига 2018-11-29 / 17:56:52
Що ти мелеш? А хто посягає на православну святиню??? У Почаївській лаврі вічно будуть молитися православні віряни КАНОНІЧНОЇ помісної української церкви.

Степан Крук -Релігія 2018-11-29 / 17:51:31
Тут якийсь піп виступає від імені Бога та релігії (незрозуміло від якої). Припускаю, що цей простий смертний не хтось, а начальник прес-служби в Небесній канцелярії.І не просто речник, а персона, котра приймає рішення за Господа. Ось, які ВЕЛИКІ люди облюбували інформаційний ресурс "Закарпаття онлайн"!!!

Релiгiя 2018-11-29 / 16:50:48
Усiх хто пише невиваженI комменти з часом Господь покарае! Запомятайте Бог палицей не б’е. ! Коли станеться у Вас бiда - це Ваша кара Господня ! Бог один на всiх незалежно вiд конфесiй .

Миша 2018-11-29 / 15:41:02
Та нехай будують самi УАПЦ i монастирi .церкви i передають кому хочуть - хоча б i папi Римському. Але тiльки то .що побудують iхнi прихожани. УАПЦ i

барига 2018-11-29 / 15:07:58
тільки попробуйте розкольники посягнути на православну сятинью і тоді побачите що буде !!!!!!!!!!!

Степан Крук -Петро 2018-11-29 / 10:58:11
А ніхто й не проти, щоб банда тупих путінських сепарів кістьми лягла. Чим скоріше, тим краще!

Степан Крук 2018-11-29 / 10:54:52
Однозначно треба забрати у москальського неканонічного патріархату і передати під юристдикцію материнського патріархату світового православія - Вселенського патріархату! Ми ж з Вами не сектанти гундяївські!!! Тут двох різних думок бути не може, трьох - тим паче!

Петро 2018-11-29 / 10:50:57
Єпископ Гавриїл може писати що завгодно, але грушівські монахи це банда тупих путінських сепарів і вони кістьми ляжуть за "Русскій мір".

Гуцул Марамуреша 2018-11-29 / 10:44:15
Любих ввірян -монахів чи немонахів..Но для вірян-ТІЛЬКИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ!А то ті ..тячівські ..готові МП,маскалям тим гузицю вилизати тій Москві.В держав ВоєннийСтан!ЗАБУЛИ румуни і ті др.тячівські-тільки-заробітки в Москві і долари в голові..ні на облік взяти в военкомати-ну тих кого належить і на контроль! Ніяких МП-тіки Київський патріархат

Русин 2018-11-29 / 08:41:24
Монастир наоежав до монахів Василіян тому він повиннн їх і бути!

Юра 2018-11-29 / 07:04:43