Українсько-словацька міжурядова комісія говорила про аеропорт "Ужгород" та залізничне сполучення між Закарпаттям і Кошицями (ФОТО)

Під час продовження стратегічної сесії «Транскордонне співробітництво в Україні: досягнення та виклики» фахівці розглянули ряд важливих, зокрема для Ужгорода, питань.

Українсько-словацька міжурядова комісія говорила про аеропорт "Ужгород" та залізничне сполучення між Закарпаттям і Кошицями (ФОТО)

На рівні співпраці між містами, зокрема Ужгородом, Михайлівцями та Кошицями, реалізовується багато проектів у сфері культури, спорту, освіти, охорони здоров’я, екології та соціальній сфері, але є питання, які можна вирішити лише на міжурядовому рівні. Це і розвиток діючих міжнародних пунктів пропуску на кордоні зі Словаччиною, будівництво нових пунктів, вдосконалення прикордонно-митного контролю. Окремо можна виділити питання розвитку транспортної інфраструктури, а саме функціонування аеропорту «Ужгород», залізничного сполучення між Ужгородом і Кошице, капітальних ремонтів доріг по обидва боки кордону. Над такими питаннями і працює міжурядова комісія.

Сьогоднішнє засідання розпочали із виступу першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди. Він зазначив: «Співробітництво зі Словаччиною набуває все більших масштабів. Це взаємовигідна співпраця, основний ідентифікатор – економіка. За результатом торгівлі товарами та послугами між нашими країнами у першому півріччі 2018 року загальний товарообіг становить 771 млн. доларів. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то маємо ріст на 204 млн. доларів, або на 36%. Ця динаміка свідчить, що наші економічні стосунки динамічно розвиваються, активно зростають обсяги словацьких інвестицій в економіку України».

Також В’ячеслав Негода наголосив, що потрібно спільними зусиллями якомога швидше відкрити повітряний коридор, що з’єднуватиме Україну та Євросоюз, підкреслив важливість підтримки словацької сторони у повноцінному функціонуванні аеропорту «Ужгород».

У засіданні також взяли участь заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, державний секретар МВС Словацької Республіки, голова словацької частини комісії Рудольф Урбанович, директор департаменту прикордонної поліції Управління прикордонної поліції і поліції у справах іноземців МВС Словацької Республіки Ладіслав Хабречек, директор департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС України Андрій Рахуба, директор митного департаменту фінансової служби Словацької Республіки Роберт Носіян, заступник директора департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку, начальник відділу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ганна Бєлоколос, заступник начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич тощо. 

Під час засідання комісії загалом обговорили питання добросусідських відносин, захисту навколишнього природного середовища, Програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», галузі туризму, розвитку транспортної інфраструктури, підтримки культурних зв’язків тощо.

27 листопада 2018р.

Теги: комісія, аеропорт, сполучення

НОВИНИ: Соціо

13:18
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Олександром Скляровим Фото новина
11:10
/ 1
У Мукачеві патрульні виявили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
13:06
Школяр із Закарпаття представить Україну на Всесвітній олімпіаді з хімії Фото новина
12:00
Туристичний збір на Закарпатті перевищив 10 млн грн Фото новина
10:04
/ 3
Ужгородці вийшли на протест проти змін до Цивільного кодексу Фото новина
09:00
У Сваляві відкриють новий велопішохідний маршрут
16:56
В Ужгороді попрощалися із захисником Володимиром Тарапатою, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:07
/ 1
Підтвердили загибель на війні захисника із села Плоске на Мукачівщині Петра Дерев’янка Фото новина
11:07
/ 2
Президент вручив «Золоту Зірку» офіцеру 128 Закарпатської бригади Фото новина
10:12
В Ужгороді попрощаються із захисником Павлом Ференсом Фото новина
18:10
/ 7
Закарпатська виноробня «Шато Чизай» стала брендом-візитівкою України на міжнародному конкурсі
17:28
На Закарпатті забудовник відшкодував понад 9,4 млн грн несплачених податків
14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
/ 1
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
» Всі новини