Вікторія ТИМЧИК, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань:
– У вересні ми зареєстрували за підсумком місяця 83 випадки. То зараз ми вже маємо 298 випадків за підсумками жовтня. І тенденція поки що, ми не бачимо тенденції до зниження.
У жовтні-листопаді різко погіршилася епідемічна ситуація серед студентів. В Ужгородському національному університеті зафіксували 23 випадки кору. Найбільше – на медичному факультеті.
Михайло ПОЛЯК, головний лікар обласної інфекційної лікарні:
– Всього в нас протягом цього місяця пролікувалося 12 студентів. З різних факультетів. Але найбільше – з медичного факультету. Зараз знаходиться у нас на лікуванні 4 студентів. 3 – із медичного факультету, 1 – із факультету здоров’я. Треба сказати, що стан їх був середньої важкості. Зараз стан уже ближчий до стабільного. І вони скоро будуть виписані.
Аби інфекція не розповсюджувалася серед студентів, лікарі спільно з керівниками університету запровадили ряд обмежувальних заходів.
Тетяна КОЗАК, головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги:
– Нами, коли ми збиралися в оперативному штабі, розроблені заходи, що студенти. Тому що є частина студентів медичного факультету. Щоб вони не відвідували клінічні бази, тому що пацієнти, які знаходяться в лікарнях вони і так ослаблені, тому піддавати їх ризику неможливо. Наскільки я знаю, обмежено лекційні заняття для того, щоб не було таке велике скупчення студентів і в гуртожитках кожного дня, у нас є графік, ми працюємо зі студентами і лікарі, які відповідають від нашого центру за обслуговування студентів, проводять обстеження профілактичні, дивляться, так і розмовляють, запрошують на вакцинацію.
Основна причина спалаху кору в області – відсутність щеплення серед населення. Лікарі кажуть: наразі в усіх амбулаторіях області є бельгійська вакцина, яка захистить одразу від трьох хвороб: кору, краснухи та паротиту. Щеплення безкоштовні для дітей і дорослих.