Міністерство охорони здоров’я, яке відповідає за її розробку та впровадження, декларує, що метою є підвищення якості медичних послуг, які отримують пацієнти, та забезпечення гідної заробітної плати для лікарів. Щоб з’ясувати, на якому етапі перебуває процес втілення реформи в частині автономізації закладів охорони здоров’я на Закарпатті, ГО “Центр UA” звернулася до всіх органів місцевого самоврядування в області з відповідними інформаційними запитами. Останні запити були надіслані 7 вересня.
З 67 закладів охорони здоров’я в області комунальними некомерційними підприємствами стали 17. Усі заклади первинної ланки медичної допомоги області автономізувались. 10 закладів охорони здоров’я в області вже підписали договори з Національною службою здоров’я України. Натомість заклади інших рівнів медичної допомоги вступати в реформу не поспішають: з 50 не автономізувався жоден медичний заклад Закарпатської області.
Ситуацію зі впровадженням реформи прокоментував Василь Решетар, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради у «Звітах наживо»: «Медична галузь вступила в процес реформування. Часто доводиться чути такі тези, як «гроші підуть за пацієнтом», «вільний вибір лікаря», що є початком реальної конкурентної боротьби. Будуть розвиватись і процвітати, ті медичні заклади, які будуть обрані пацієнтом. Ті, які не зможуть залучити пацієнтів, будуть скорочуватись, або припинять існування. Наше завдання – забезпечити підготовку закладів охорони здоров’я до конкурентної боротьби. Вони мають мати відповідний зовнішній вигляд, а тому ми провели капітальні ремонти задля покращення умов пацієнтів і лікарів. Щоб лікарі мали чим надавати допомогу, ми ухвалили програму «Матеріально-технічного забезпечення первинної ланки», а відтак, первинка забезпечена у нас повністю відповідно до табелю оснащення. Наступним кроком є підготовка закладів до роботи в умовах комп’ютеризації, коли буде діяти електронна картка пацієнта. Зараз кожен сімейний лікар має у розпорядженні ноутбук та необхідну оргтехніку. Лікарі пройшли навчання, зареєструвались в системі «E-health», укладають декларації. Відповідно, ми далеко просунулись у цьому напрямку”.
У Міністерстві охорони здоров’я темпами автономізації загалом задоволені й нагадують, що в 2019 році фінансування первинної ланки буде відбуватись лише за новою моделлю і розраховувати на субвенцію не варто. Закладам спеціалізованої та стаціонарної допомоги теж варто треба прискоритися: у 2019-му нова модель фінансування поширюватиметься вже і на них. «Лише до кінця поточного року закон передбачає особливий, суттєво спрощений режим перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Заклади вторинки та третинки мають виконати “домашнє завдання” на наступний рік – прискорити процес автономізації та встигнути змінити статус на пільгових умовах», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
За матеріалами ГО «Центр UA»
Василь Мулеса,Голова ВУТЛ 2018-11-17 / 17:07:12
Це не медична реформа, а геноцид УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ, й тих ошуканих людей, яких кинули просто помирати!!!!! Це велика БІДА! Люди, схаменіться! "Слуги" народу, лягайте в районні лікарні й полікуйтеся разом з Супрун !!!! Тоді побачите,до чого ви дореформувалися....
Степан Крук 2018-11-17 / 10:36:18
Дякую Василю Решетарю, насмішив! Краще б ти й далі сидів собі в медпункті "Турбогазу". Від цього б було краще тобі та ужгородським пацієнтам. Осліп ти, Василю, зовсім, бо не хочеш бачити, як катастрофічно погіршився рівень медичного обслуговування в місті. Рехформатор хренів!
пану Решетарю 2018-11-15 / 17:51:06
Пан Решетарь! Шановний,треба брати ДОБРИЙ ПРИКЛАД з Мукачева-там Мукач.міськРада виділила 1,5млн.грн на хворих діабетом..А у НАС в Ужгороді- треба теж думкати шось...Город більше населення чим Мукачево на 15-20%.крім того-обласний Центр...