Так, установлено, що на сесії сільської ради надано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства двом громадянам, - близькими родичами сільського голови, який приймав участь у прийнятті радою відповідних рішень.
Постановою суду у справі про адміністративне правопорушення посадовця визнано винним у вчиненні корупційного діяння щодо неповідомлення особою про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
В подальшому, керівником відповідної місцевої прокуратури пред’явлено позовну заяву про скасування рішень ради та про повернення земель у власність громади.
Однак, незважаючи на імперативну норму ч.1 ст.67 Закону України "Про запобігання корупції" про те, що нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, серед інших у т.ч. прокурора, місцевий суд відмовив у задоволенні позовних вимог.
Порушення цього Закону при прийнятті рішення органом місцевого самоврядування є безумовною підставою для визнання незаконним такого рішення та автоматичного його скасування.
Відтак, прокуратура області оскаржила дане судове рішення до Закарпатського апеляційного суду та вимагає повернути територіальній громаді понад 2 га земель сільськогосподарського призначення, незаконно виділених у приватну власність, повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.