За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна - у першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Вона залишила далеко позаду не лише найбільш соціально благополучні Данію чи Норвегію, але й, приміром, Угорщину та Грецію.
Торік 67% українських дітей або були жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, за даними ЮНІСЕФ. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите.
З метою протидії та запобігання цьому вкрай негативному явищу об’єднана команда юстиції та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводить низку лекцій, тематичних уроків серед учнівської та студентської молоді краю.
Зокрема, у середу, 14 листопада, фахівці Регіонального центру та управління юстиції у Закарпатській області провели тематичну лекцію «СтопБулінг!» для студентів-першокурсників Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора.
Начальник відділу ГТУЮ Леся Тимчук ознайомила дітей із видами булінгу та порадила, як поводитися у таких випадках. Представник Регіонального центру Оксана Дудаш розповіла учасникам заходу про деякі психологічні моменту булінгу. Головне., чого домагається кривдник – реакція жертви. Немає реакції – кривднику стає нецікаво продовжувати свої агресивні дії.
Студенти також переглянули відеоролики про булінг, дізналися, як діяти у випадку, коли тебе цькують однолітки, куди звертатися за допомогою та як протидіяти цьому негативному явищу, отримали буклети «Зупинимо булінг разом!» та «Безоплатна правова допомога в Україні».
Також фахівці поінформували студентів, що 2 вересня 2018 року Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, спрямований на протидію булінгу у навчальних закладах. Зокрема, ним встановлюється відповідальність за булінг, а також його приховування працівниками навчальних закладів.
Потенційний розмір штрафу - до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3 тисячі 400 гривень. Також законопроект передбачає внесення змін до закону про освіту, де з'явиться визначення булінгу. Це - "моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення". За протидію булінгу відповідатимуть керівники освітніх закладів.
У випадку, якщо ви все-таки стали жертвою чи свідком булінгу, фахівці радять звертатися до батьків, вчителів, знайомих чи друзів. А за потреби - до фахівців системи безоплатної правової допомоги у найближчі місцеві центри чи бюро правової допомоги, або ж зателефонувати за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800213103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово), інформують у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.