Міжгірщина – один із національних лідерів в організації первинної ланки медичної допомоги

Міжгірський район став прикладом для інших регіонів України у формуванні і функціонуванні первинної ланки медичної допомоги.

Міжгірщина – один із національних лідерів в організації первинної ланки медичної допомоги

Це констатував голова Національної служби здоров’я Олег Петренко та підкреслив сьогодні під час наради заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

«Великі справи роблять невеликі міста – чомусь більшість хороших прикладів зосереджено в райцентрах і селах, – розповів в інтерв’ю виданню «Лівий берег» Олег Петренко. – Міжгір’я уклало договір з нами у першу хвилю. За перший місяць після входження в реформу вони отримали вдвічі більше грошей, ніж мали субвенції, перерозподілили свої кошти, змінили колективний договір, встановили залежність доходу лікарів від кількості підписаних з ним декларацій – тобто, той лікар, якого обрало більше пацієнтів, отримує більшу зарплату. Це дало змогу підвищити зарплати лікарям і медсестрам в півтора-два рази – з 6-7 до 15 тисяч гривень.

Як зазначив Ярослав Галас, підписання електронних декларацій з пацієнтами – це запорука добробуту кожного лікаря і медпрацівника. Адже з 2019 року первинна ланка медичної допомоги буде фінансуватися виключно за підписані декларації, а субвенції з бюджету на первинку припиняються.

– Ми постійно моніторимо ці питання і маємо статистику, де зафіксовано як позитивні, так і негативні цифри. Позитив, перш за все, полягає у тому, що 21 центр (100%) первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в області вже перетворені на комунальні некомерційні підприємства (КНП), а показник реєстрації лікарів в електронній мережі близький до 100%, – наголосив Ярослав Галас. – Однак кількість укладених декларацій охоплює лише 40,6% населення краю. Це означає, що у цьому напрямку треба активізувати роботу, тим більше, що в області є приклади успішного виконання таких завдань.

Заступник голови облдержадміністрації поінформував, що лідерами з укладання електронних декларацій з пацієнтами є КНП ЦПМСД Полянської сільської ради Свалявського району – 83%, КНП «Міжгірський центр ПМСД» Міжгірської районної ради – 72% та КНП Баранинської с/р «Центр ПМСД» – 70,33%. Аутсайдерами наразі є Тячівське районне КНП ТРР «ЦПМСД» (6,1%), КНП Центр ПМСД Тячівської міської ради (7,6%) та КНП «Центр ПМСД» Свалявської районної ради (17,93%).

Серед питань, які потребують нагального вирішення, фахівці також назвали низький показник кількості декларацій у лікарів в амбулаторіях, що будуються, та відсутність ліцензій на медичну практику у п’яти ЦПМСД після перереєстрації.

Позитивним досвідом, який високо оцінили на загальнодержавному рівні, поділилася головний лікар КНП «Міжгірський центр ПМСД» Марія Гримут. 

– На самому початку ми зробили аналіз роботи, провели аудит і з’ясували, що за умови укладання договору з Національною службою здоров’я та досягнення показника у 75% ми вийдемо із кризової ситуації, що склалася. Тобто йдеться про виплату заробітної плати, покращення матеріально-технічної бази.., – розповіла Марія Гримут. – Свого часу ми були у числі перших 149 закладів, які підписали договори з НСЗ і почали підготовчі роботи завчасно. За перші кілька місяців ми вирішили питання із заборгованістю по заробітній платі, а згодом, коли вступив у силу колективний договір, почалися виплати перших премій. Фінансування після укладання договору з НСЗ зросло на 250%.

Ярослав Галас зазначив, що окреслені питання – будівництво нових амбулаторій, динаміка укладання електронних декларацій тощо – перебувають на особистому контролі голови облдержадміністрації та керівників РДА. На центральному рівні процеси курує Кабінет Міністрів України. Поставлені у галузі завдання мають свої нюанси і потребують врахування низки об’єктивних і суб’єктивних чинників, але їхнє вирішення лежить переважно у площині власної зацікавленості кожного лікаря і медпрацівника області.

08 листопада 2018р.

Теги: лідери, декларації, підписання

Коментарі

Степан Крук 2018-11-09 / 09:29:26
Це формальна сторона медичної "медалі"! Загалом в області абсолютна анархія системи управління охороною здоровя, відсутність в діяльності цілого напрямку - профілактичного. З початку року в області захворіло на кір 3500 закарпатців, за минулий тиждень - 126 громадян. Двоє дітей померли від ускладнення кору. Область на грані маштабної епідемії, а керівництво галуззю прийняло позу страуса!

НОВИНИ: Соціо

03:27
В ужгородському скансені оновили стріхи музейних хат
01:27
/ 1
Наразі чинний голова Великоберезнянської РДА звинуватив Москаля у брехні
00:35
В аеропорту Ужгорода встановили сучасне навігаційне обладнання, наступного року очікується відновлення авіасполучення з Києвом
17:08
Працівників радіо, телебачення та зв'язку привітали з професійним святом в Ужгороді
16:03
Про вдосконалення системи порятунку говорили закарпатські рятувальники з польськими колегами в Ужгороді
14:11
В Ужгороді частують "Закарпатським божоле"
13:54
/ 1
За кошти держбюджету на Закарпатті реалізують кілька інфраструктурних туристичних проектів на понад 17,7 млн грн
13:11
"Виставку з глибокої кишені" провели у Мукачеві
11:50
/ 1
На Виноградівщині триває протистояння мешканців села Пушкіна та власника птахоферми
11:28
Про розвиток кіноосвіти говорили в Ужгороді
11:16
У Мукачеві відбудеться показ документального фільму "Вірю, чекаю, молюся"
10:48
Кордон на Закарпатті з початку року перетнули майже 10 мільйонів подорожувальників
09:51
/ 2
У Паланку в Мукачеві відкриють для оглядин реконструйовану кімнату для тортур
09:43
30 тон королівської форелі щороку вирощують на фермі у Тур’ї Поляні на Перечинщині
09:23
На Закарпатті намолочено 3666,3 тис ц зернових, зібрано 5298,3 тис ц картоплі і 256,1 тис ц винограду
05:39
В Ужгороді вчителів з усього Закарпаття вчили працювати в Новій українській школі
05:35
Біля Ужгорода почали виготовляти справжню карпатську палинку
05:14
/ 1
В Ужгороді в рамках "Закарпатського божоле" відкоркували першу бочку молодого вина
18:08
/ 3
Новим військовим комісаром Тячівського райвійськкомату призначений майор Володимир Клюшник
18:00
В УжНу пройшли урочистості до Міжнародного дня студента
17:22
/ 1
Медична реформа на Закарпатті: перемоги та поразки
17:16
/ 2
На 1,5 млн грн оштрафували будівельну компанію в Ужгороді за роботу на будівництві 14 працівників-"нелегалів"
16:34
Фільм про закарпатську дівчину покажуть у Нідерландах та Німеччині
16:20
В Ужгороді вийшов на маршрут автобус №18
16:15
На Виноградіщині намагаються повернути громаді понад 2 га земель, незаконно виділених у приватну власність
» Всі новини