Нагадаємо: з цих питань до Ужгородської міської ради надійшли петиції, які зібрали більше необхідних (250) голосів.
Головний архітектор міста на засіданні комісії Олег Боршовський наголосив, що громадські вбиральні потрібні, шкода, що наявні раніше продали за каденції міського голови Сергія Ратушняка, а відтак нові власники зробили на цих місцях зовсім інші об’єкти. Однак потрібно насамперед розробити концепцію та схему розміщення туалетів – які саме (стаціонарні, мобільні) і де розташовувати, скільки це коштуватиме, хто їх утримуватиме та обслуговуватиме, які будуть поточні витрати, етапність реалізації цієї ініціативи тощо. У ході обговорення звучала думка, яку теж вивчатимуть, про поєднання громадських вбиралень із автобусними зупинками, які встановлюють та оновлюють в Ужгороді. Напрацювання згодом внесуть на розгляд депутатів міської ради.
На засіданні комісії розглянули і питання будівництва крематорію. Наразі вони існують біля українських міст із понад мільйоном населення, тому насамперед необхідно підготувати техніко-економічне обґрунтування, чи рентабельним буде такий об’єкт, яка потрібна потужність, скільки коштуватиме будівництво, якими будуть поточні витрати. Одне з ключових питань: існують чіткі вимоги державних будівельних норм щодо розміщення крематорію, дотримання захисних санітарних норм, а землі ні в Ужгороді, ні поруч із ним уже немає. Є також застереження, що така послуга, хоч і поширена в Європі та екологічно доцільна, може не мати особливого попиту на Закарпатті з огляду на традиції та релігійні погляди населення.
Напрацьовані матеріали щодо мережі громадських вбиралень та крематорію згодом ще раз винесуть на розгляд міжвідомчої комісії.
Миколі 2018-11-08 / 05:54:51
Отой бородатий дровосек то ген.архітектор завдяки якому маєм знищений будинок фунданича і корону
Deda 2018-11-07 / 07:57:26
Я знаю тiльки 4 туалети в центрi що продав ратушняк бизнесменам!котри вiдкрили там бутики з продажу китайских(iталiя) шмоткiв!!!
Вуйко 2018-11-07 / 07:01:29
Ядобрi кажу! Срати в готель або в мерiю!
Вуву 2018-11-07 / 06:14:35
Відносно публічих сралень ... То тут очевидно потрібно переглянути і вивчити практичну експлуатацію в різних європейських крайінах .
Визначити стандарти і врахувати специфіку для людей із фізичними обмеженнями (інвалідів) .
І вибрати найбільш ооптимальо екологічний і фінансово експлуатаційний варіант.
вуву 2018-11-07 / 00:17:11
Крематорій дорого і неефективно.
Вже є нова технологія. Тіло покійного опускають у ємність з рідким азотом на пений термін часу. Після охолоджене тіло перемелюють в порошок і фасують з вакумною витяжкою в якусь ємність (скажімо пакет). Після проводять церемонію поховання . значно дежевший і екологічніший метод.
Деякі "свідомі екологи" (переважно в скандинавійі) заповідають пакет із свойім прахом ховати біля якогось дерева . Або навіть садити саме дерево на місці свого поховання. (Очевидно з тим щоб родичі і друзі могли прийти до того дерева як до покійного і провести там коло нього свій час або відвідини).
сорри 2018-11-06 / 20:47:23
Людям - вбиральні, владі - крематорій :)
Вуйко 2018-11-06 / 16:31:08
Де ср..ти? РАТА ПРОДАВ Бударi на Фединця i настроiв там собi всякi магазина i бадики, а наверху готель -бордель! Треба там ср..ти! Дуже удобно! Все для людей!
Микола 2018-11-06 / 15:20:39
а што вто за дровосєк з таков нехарнов рыжов бородов ?