Міськрада Ужгорода звертатиметься до суду щодо порушень під час проведення робіт у будинку на вулиці Довженка, 5

Ужгородська міська рада звертатиметься до суду щодо порушення будівельних норм і правил під час проведення робіт у будинку на вулиці Олександра Довженка,5.

Міськрада Ужгорода звертатиметься до суду щодо порушень під час проведення робіт у будинку на вулиці Довженка, 5

Дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на цьому об’єкті спеціалісти управління ДАБК перевіряли двічі у період з квітня по серпень 2018 року, дві перевірки провели й у 2017 році.

Триповерховий житловий будинок на вул.Олександра Довженка,5 є частиною пам’ятки містобудування місцевого значення «Комплекс історичної забудови, ХХ ст.» (рішення Закарпатського облвиконкому від 05.02.1980 № 35), розташований в межах історичного ареалу Ужгорода (відповідно до науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м.Ужгород Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», затвердженої наказом Міністерства культури України № 3 від 06.01.2016).

При візуальному обстеженні працівниками управління ДАБК встановлено, що під час будівельних робіт здійснена реконструкція горища з надбудовою, при якій кут даху суттєво збільшено. При тому, що згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, а також ескізним проектом, який співвласники будівлі подали до управління культури Закарпатської облдержадміністрації і який розглядався на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при облдержадміністрації, реконструкція мала проводитися в межах (габаритах) існуючого горища. Також на сьогодні на об’єкті ведуться будівельні роботи з опорядження фасаду, дозвіл на проведення якого не видавався. Усе це є порушенням статей 5 та 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Крім того, під час першої перевірки встановлено, що замовник виконував будівельні роботи без подання та реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що є порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Працівники управління ДАБК притягнули замовників до адміністративної відповідальності.

Друга перевірка показала, що замовник збудував повноцінний четвертий поверх, який приховано під конструкціями даху, котрі мають складну конфігурацію (мансардного типу) з різними ухилами, що є відхиленням від затвердженої проектної документації. Замовників знову притягнули до адміністративної відповідальності, а право на виконання будівельних робіт скасували наказом управління ДАБК. Крім того, управління ДАБК подало заяву про кримінальне правопорушення до Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Листом Міністерства культури України від 9 жовтня 2018 року історико-містобудівне обґрунтування реконструкції існуючих мансардних квартир № 14,15,16,17,18 по вул. Олександра Довженка,5 не погоджено.

Управлінням правового забезпечення міської ради на підставі документів, наданих управліннями ДАБК, містобудування та архітектури Ужгородської міської ради будуть підготовлені матеріали для подання позовної заяви до суду щодо порушення будівельних норм і правил, зокрема, недодержання архітектурних, санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог і правил. Предметом позову буде вимога до осіб, які здійснюють будівництво, привести його у відповідність до затвердженої проектної документації та вимог чинного законодавства, будівельних норм, стандартів та правил. У тому числі - відновити конструктивні елементи горища багатоквартирного житлового будинку по вул. Олександра Довженка,5, відповідно до погодженого з органом культурної спадщини проекту, повідомляють в Ужгородській міській раді.

31 жовтня 2018р.

Теги: ремонт, міськрада, порушення, Довженка

Коментарі

Наталка Майстренко 2018-11-01 / 01:32:50
Ой, знаючи кооператив під назвою "Міністерство культури України", можна очікувати чого завгодно і погоджень брутальних планів та проектів. В страху очікування преквапень від вмотивованих підлеглих Ніщука, який вітав ініціативу подання об'єкту "Малий Ґалаґов" до списку Всесвітньої спадщини...

НОВИНИ: Соціо

00:46
"Міжнародну ніч кажанів в Україні" в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих
15:58
У Хусті намагаються повернути у власність держави земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн
10:07
Соляні кімнати облаштували в дитячих садках Мукачева
01:29
ВР виділила 300 млн грн на будівництво перинатального центру в Ужгороді
00:35
/ 4
Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня
18:06
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
15:48
В Україні зареєстрували друге географічне зазначення харчового продукту – гуцульська коров'яча бриндза
15:21
/ 2
Вантажівка з фірмовими речами "фінішувала" на митному посту "Тиса"
14:26
/ 2
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
13:44
/ 1
За пів року на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 9,7% більше, ніж торік
13:39
У серпні на Закарпатті овочі подешевшали на 15,3%, фрукти – на 7,6%
13:20
В Ужгороді стартував "Книга-фест 2020"
10:33
/ 6
Понад 28 тисяч споживачів на Закарпатті жодного разу не сплатили за послугу розподілу газу
10:26
/ 7
Реконструкція пункту пропуску "Ужгород" знову призупинена
10:20
У ПАДІЮНі в Ужгороді розпочався навчальний рік
03:54
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
19:33
/ 1
Топ 5 нових флагманських проєктів на Закарпатті 2020
17:38
/ 1
ФОТОФАКТ. У Берегові унаслідок зіткнення автівки перекинулися на дахи
16:19
Із "офіційних" безробітних на Закарпатті 36,4% – чоловіки, 63,6% – жінки
16:15
У Мукачівській дитячо-юнацькій спортивній школі триває реконструкція бігових доріжок
15:30
На Закарпатті понад 2 тисячі людей змінили свою виборчу адресу
15:29
/ 1
В Ужгородській міськраді відбулося засідання ради голів ОСББ, ЖБК
13:30
Закарпатські громади після виборів не залежатимуть від районів
09:45
Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми
09:29
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-липні 2020 року
» Всі новини