Міськрада Ужгорода звертатиметься до суду щодо порушень під час проведення робіт у будинку на вулиці Довженка, 5

Ужгородська міська рада звертатиметься до суду щодо порушення будівельних норм і правил під час проведення робіт у будинку на вулиці Олександра Довженка,5.

Міськрада Ужгорода звертатиметься до суду щодо порушень під час проведення робіт у будинку на вулиці Довженка, 5

Дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на цьому об’єкті спеціалісти управління ДАБК перевіряли двічі у період з квітня по серпень 2018 року, дві перевірки провели й у 2017 році.

Триповерховий житловий будинок на вул.Олександра Довженка,5 є частиною пам’ятки містобудування місцевого значення «Комплекс історичної забудови, ХХ ст.» (рішення Закарпатського облвиконкому від 05.02.1980 № 35), розташований в межах історичного ареалу Ужгорода (відповідно до науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м.Ужгород Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», затвердженої наказом Міністерства культури України № 3 від 06.01.2016).

При візуальному обстеженні працівниками управління ДАБК встановлено, що під час будівельних робіт здійснена реконструкція горища з надбудовою, при якій кут даху суттєво збільшено. При тому, що згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, а також ескізним проектом, який співвласники будівлі подали до управління культури Закарпатської облдержадміністрації і який розглядався на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при облдержадміністрації, реконструкція мала проводитися в межах (габаритах) існуючого горища. Також на сьогодні на об’єкті ведуться будівельні роботи з опорядження фасаду, дозвіл на проведення якого не видавався. Усе це є порушенням статей 5 та 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Крім того, під час першої перевірки встановлено, що замовник виконував будівельні роботи без подання та реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що є порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Працівники управління ДАБК притягнули замовників до адміністративної відповідальності.

Друга перевірка показала, що замовник збудував повноцінний четвертий поверх, який приховано під конструкціями даху, котрі мають складну конфігурацію (мансардного типу) з різними ухилами, що є відхиленням від затвердженої проектної документації. Замовників знову притягнули до адміністративної відповідальності, а право на виконання будівельних робіт скасували наказом управління ДАБК. Крім того, управління ДАБК подало заяву про кримінальне правопорушення до Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Листом Міністерства культури України від 9 жовтня 2018 року історико-містобудівне обґрунтування реконструкції існуючих мансардних квартир № 14,15,16,17,18 по вул. Олександра Довженка,5 не погоджено.

Управлінням правового забезпечення міської ради на підставі документів, наданих управліннями ДАБК, містобудування та архітектури Ужгородської міської ради будуть підготовлені матеріали для подання позовної заяви до суду щодо порушення будівельних норм і правил, зокрема, недодержання архітектурних, санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог і правил. Предметом позову буде вимога до осіб, які здійснюють будівництво, привести його у відповідність до затвердженої проектної документації та вимог чинного законодавства, будівельних норм, стандартів та правил. У тому числі - відновити конструктивні елементи горища багатоквартирного житлового будинку по вул. Олександра Довженка,5, відповідно до погодженого з органом культурної спадщини проекту, повідомляють в Ужгородській міській раді.

31 жовтня 2018р.

Теги: ремонт, міськрада, порушення, Довженка

Коментарі

Наталка Майстренко 2018-11-01 / 01:32:50
Ой, знаючи кооператив під назвою "Міністерство культури України", можна очікувати чого завгодно і погоджень брутальних планів та проектів. В страху очікування преквапень від вмотивованих підлеглих Ніщука, який вітав ініціативу подання об'єкту "Малий Ґалаґов" до списку Всесвітньої спадщини...

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини