В Ужгороді представили стратегію розвитку міста до 2030 року

Сьогодні експерти-розробники представили для подальшого обговорення, внесення доповнень і коректив напрацьований проект – «Стратегію розвитку міста «Ужгород-2030».

В Ужгороді представили стратегію розвитку міста до 2030 року

Аналітичний документ підготували фахівці Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) у співпраці з регіональними галузевими та секторальними експертами, тепер він проходить громадське обговорення.

Під час дискусії в історико-культурному комплексі «Совине гніздо» в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок нагадав, що для розробки Стратегії ще в 2016 році було створено робочу групу, визначали потенційних розробників, але два оголошені тендери не відбулися. Проте представлений нині документ визначає цілі, до яких до 2030 року має прямувати Ужгород. Стратегія – це документ, якого потрібно дотримуватися, водночас розвиваючи, але разом із тим – живий організм, а не абсолютна догма. Ігор Іванович зазначив, що немає спеціаліста, який би детально знав усі аспекти багатогранного життя міста і міг вирішувати всі без винятку питання. Тому такі документи, як напрацьована Стратегія, дають можливість усім, хто приходить до влади, з’ясувати, що було і як треба діяти на перспективу.

«Сьогодні представляємо проект Стратегії, із яким виходимо до громадськості. Протягом місяця можна вносити корективи, доповнення. Прохання до всіх: вносьте пропозиції. Нам треба шліфувати документ спільно. Дякую всім, хто провів величезну роботу. Сподіваюся, Стратегія запрацює і місто та його мешканці отримають результат», – підсумував Ігор Іванович. На представлення приїхали 7 фахівців Національного інституту стратегічних досліджень із Києва, зокрема й перший заступник директора Василь Яблонський. Він відзначив, що Ужгород – приклад, як, перебуваючи на географічних околицях країни, задавати тон розвитку регіону і держави загалом. Також наголосив, що останнім часом Ужгород змінюється і дуже позитивно, стає все більш інноваційним. Звернув увагу на небайдужість ужгородців і під час розробки Стратегії, і під час сьогоднішнього обговорення, тому є всі шанси отримати максимально якісний кінцевий документ.

Заступник завідувача відділом регіонального розвитку НІСД, кандидат економічних наук Ольга Шевченко провела коротку презентацію Стратегії, наголосила на застосуванні SWOT- та PEST-аналізу із використанням галузевого та міждисциплінарного підходів, де зважено особливості міста – сильні сторони та ризики. Стратегічна мета розвитку Ужгорода має 4 складові. Детально прописані в документі стратегічні пріоритети, індикатори реалізації. Передбачено застосування категорій креативного та розумного міста.

Як відзначив консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша, у Стратегії проаналізовано різні аспекти місця Ужгорода серед інших міст Карпатського єврорегіону (українських та європейських), серед населених пунктів Закарпаття. Також уперше в такому – і стратегічному, і водночас управлінському документі, стратегічне планування переплітається з просторовим.

Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічних міжнародних відносин УжНУ Володимир Приходько акцентував, що Стратегія – не оперативний план, це – міський суспільний договір між експертами, владою і громадою. «Напрацювавши проект, ми врятували трирічний капітал знань і любові до Ужгорода. Треба ще більш чітко кристалізувати деякі моменти. Сподіваюся також, працівники УжНУ пропустять Стратегію через кафедральні сита», – сказав Володимир Опанасович.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський відзначив, що Стратегія вплине на коригування генерального плану міста, а не як зазвичай, генплан диктує, як розвиватися населеному пункту. Потрібно розробити містобудівну документацію, яка б давала можливість реалізовувати передбачене.

У повному обсязі з документом можна ознайомитися на сайті Ужгородської міської ради за посиланням http://rada-uzhgorod.gov.ua/strategiya-rozvytku-mista/, інформує прес-служба Ужгородської міськради.

18 жовтня 2018р.

Теги: стратегія, Ужгород

НОВИНИ: Соціо

12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
» Всі новини