В Ужгороді можуть з'явитися вулиці Мазепи, Петлюри та Бандери

Громадські слухання з найменування та перейменування вулиць в скверів обласного центру відбудуться вУжгороді 23 жовтня.

В Ужгороді можуть з'явитися вулиці Мазепи, Петлюри та Бандери

Відповідно до розпорядження міського голови 16.08.2018 № 369 «Про проведення громадського обговорення», дотримуючись  постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», з метою врахування громадських інтересів, у великому залі Ужгородської міської ради 23 жовтня 2018 року о 16.00 буде проведено громадські слухання з обговорення  пропозицій із найменування (перейменування) вулиць та скверу міста, а саме:

І. Надати новим вулицям міста імена:

Івана Мазепи (20.03.1639 – 21.09.1709  - український військовий, політичний і державний діяч,  Гетьман Війська Запорізького).

Симона Петлюри (22.05. 1879 -25.05.1926 - український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, голова Директорії УНР).

Степана Бандери (01.01.1909 -15.10.1959 -  український політичний діяч, один із ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, голова Проводу ОУН).

Михайла Тиводара  (7.02.1936 – 20.10.2017)  вчений-етнолог, педагог вищої школи, професор Ужгородського національного університету).

ІІ. Перейменувати:

1.Вулицю Леоніда Говорова на вулицю Івана Фірцака.

2.Частину Ротарійського скверу на площі Дружби Народів на сквер Героїв Чорнобиля.

18 жовтня 2018р.

Теги: вулиці, слухання, Бандера, Мазепа

Коментарі

Вуву 2018-10-19 / 23:00:01
Фраза ... "А у нас все по іншому" ...мені найбільше сподобалась.
Це є свідченням того що (ми) ужгород маєм ще якесь "своє оригінальне і неповторне начало" ... і це є тае само НАША ІДЕОЛОГІЯ ... яка трохи дальше від ... ЗАГАЛЬНОЙІ ПОЛІТОЛОГІЙІ ... Аніж в інших обласних містах .
І це чудово.
Це є свідченням того що суспільство (мешканці міста) ставлять ВИЩЕ ... свою внутрішню культуру і культуру свого світогляду ... ЯК ІДЕОЛОГІЮ ... АНІЖ ПОЛІТИЧНО РЕВОЛЮЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Можливо це комусь не по душі ... Але суспільство має (і повинно мати) право вибору .

Вуву 2018-10-19 / 22:41:38
Гарна дискусія.
А я якраз і думаю НЕШАБЛОННО.
Бо ті які віддали своє життя за наше краще майбутнє ... Напевне того й хотіли щоб ми жили гарно заможньо ... Дивились в майбутнє до якого і ми всі прагнемо.
Звичайно що память про них вже увіковічнена в памятниках і монументах і меморіпльних дошках цілком достатньо ... (точну кількість може назвати хіба що мінкультури). І вулиці так само є.і не одна. Для чого ще більше.
Чи куди вже більше ?
Як кажуть ... "Що забагато то не здорово" (цо задужо то нє здрово ... польскою).
Тому нам треба більше робити кроків у напрямку до європи (хоча ми географічно вже в ній) ... Рухатись далі вперед .
Тому я і вважаю що такі ось назви як європейська ... віденська ... пражська ... братиславська ... більш відповідають духу сьогодення і перспективам ніж назви мілітарних геройів минувшини.
Звичайно що урочисті відзначення будуть проводитись і свою шану і визнання в народі вони вже отримамали.
Але робити з того ще щось більше ... Це вже певною мірою манія яка переходить рамки здорового глузду.

сорри 2018-10-19 / 21:28:42
Вуву, якщо б в Ужгороді не було назв місцевих діячів, а лише загальноукраїнських, то я б був перший, хто відстоював перших. Але наразі все навпаки. Містечкових, умовно "сепаратистських" :) назв більш, аніж достатньо, і навіть тих, що заводять Ужгород в угорський контекст - теж, а от тих,що єднають з рештою України - мінімум. Ви, мабуть, плутаєте з ситуацією у Львові чи Франківську. А у нас все по-іншому...
Думайте, а не піходьте до питання з якимись шаблонами.

сорри 2018-10-19 / 21:21:52
Так це і не їх прохання. Це має бути розуміння і вдячність нащадків.

Назви вулиць - це точно такі ж символи, як герб, гімн, прапор. Вони формують ментальність. Українську, або "компотну". Тому мадяри і москалі це розуміють і всіляко протискають своє. Разом з меморіальними табличками, міні-скульптурками і т.д.
Дивно, що це треба пояснювати вам, Вуву...

Вуву 2018-10-19 / 21:15:20
Соррі ... Ті геройі які поклали своє життя за крайіну ... Робили це свідомо не задля того ... щоб потім ... посмертно була названа йіх імям вулиця . розумієш.?

Вуву 2018-10-19 / 21:09:29
Якісь особисті емоційі типу стадо баранів ... Бо якось по іншому назвали вулицю всеж не варта.
А баранинці під ужгородом вже є.
І всім подобається. Авентика штука сильна ... Нічого не зробиш.

Вуву 2018-10-19 / 21:03:57
Не треба кидатись в крайність . ці вулиці вже є і не одна і не в одному місті. Навіть якщо вони і геройі ... Це не привід робити з цього культ ... Робити "фетішизм(фетішизацію)".
Якщо вже давати такі назви вулиць то очевидно що у військовому містечку чи мікрорайоні.
Там це буде органічно. Так само як і компотна і весняня і пелюсткова в дачному районі чи приміських тихих вулиць.
А якщо це центральні вулиці ... То всетаки європейська ... центральна ... Є краще
Тоді як ... Головна ... Академічна ... Наукова ... Освітня ... можуть бути в районі Ужну.

сорри 2018-10-19 / 20:27:09
Колись в Ужгороді, аби уникнути потреби називати вулиці іменами героїв, створили цілий район, який тепер ужгородці називають "компотним" - Абрикосова, Виноградна, Сливова, Яблучна і т.д. Невже це краще, ніж вулиці імені людей, які поклали свої життя за Україну?

Жодна нація так не поводиться зі своїми героями. Саме тому, що це нації, а не стадо баранів.

сорри 2018-10-19 / 20:21:34
пеніонере, в Ужгороді є і вулиця Бокшая, і вулиця Ерделі. Назвати їх іменами ще дві, аби лиш не називати вулиці іменами героїв України?

Вуву 2018-10-19 / 18:56:10
Як по ссоррі ...
то і гарматна і танкова і артилеристів і партизанська і редутна з окопною якраз добре долучатимуться з оун унсо ... бандери-"коновальця" ... І махна(того) петлюри ......
Хіба так неможна ???

пенсіонер 2018-10-19 / 14:25:28
Думаю, що Бокшай чи Ерделі чи Сливка В.Ю. більше відомі в Закарпатті та зробили для краю більше ніж якийсь там Петлюра. Та й у його часи Закарпаття взагалі входило до складу Австро-Угорської імперії.

сорри 2018-10-19 / 10:27:49
Вуву, в контексті останніх подій актуальними є "Будапештська" і "Московська".Хіба це погано?

Вуву 2018-10-19 / 10:07:03
А як такі назви ... Як "віденська" "пражська" "братиславська" "староміська" ???
Хіба це погано ???

Вуву 2018-10-19 / 09:53:58
Поки із ссорі "сперечаюсь" засклчила думка ...а чомуб не назвати якийсь малопримітний провулок "носатого конюха" ... А скульптор колодко зробив його "в образі" ??? Мойд нем ???
Або як я колись пропонував дати назву вулиці "бравого солдата швейка" ???

Вуву 2018-10-19 / 09:38:13
Агов. Не так швидко.
Я цього не пропонував.
Хочп в мукачеві тупік маскаля вже є.
Я (особисто) надаю перевагу вулицям які несуть позитивну енергію в свойіх назвах. Які мають якусь історичну тяглість (привязку) до міста.
До назв які гарно і оригінально звучать. (Наприклад у львові є парк "погулянка" чи "шевченковий гай" ...
А не парк комунарців чи 28 латишських стрілків .

сорри 2018-10-19 / 09:31:01
До Пегсіонеру
Вам краще, мені - ні

сорри 2018-10-19 / 09:29:20
Вуву, вам що є? Ви то пропонуєте відновити імперські назви вулиць чи назвати їх іменами царів, панів і завойовників, то, тепер, всупереч світовій практиці, пропонуєте називати їх іменами живих людей.
Котрих саме, дозвольте запитати? Може Москаля і Андріївих?

Пегсіонеру 2018-10-19 / 09:15:22
Я з вами згоден що куди краще ходити вулицею абрикосовою ... Виноградною ...трояндовою ... Спортивною ... Каштановою. Сидіти і відпочивати в парку "закоханих" ... На озері "кірпічка" ...
Аніж бандери :коновальця : і петлюри (чи махно) :-\

Вуву 2018-10-19 / 09:08:18
Всі чийіми іменами і прізвіщами названо вулиці ... Вони всі мертві (тбт.не живуть).
То про які пріоритети серед покійних може бути мова ?

знак питання 2018-10-19 / 07:58:36
Давно пора!

НОВИНИ: Соціо

13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
22:51
/ 1
Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників
16:23
На Закарпатті на митниці вилучили 1440 упаковок миючих засобів
15:04
ФОТОФАКТ. У Мукачеві вже квітне "шалена" сакура
14:23
У ході публічної консультації в Ужгороді 77,2% учасники обговорення підтримали ідею побудови підземного паркінгу на Поштовій
10:59
Цьогоріч у Мукачеві до першого класу підуть понад 1200 учнів
10:56
Учасники АТО та ООС у Мукачеві зможуть отримати 50 тис грн для відкриття власної справи
14:26
До закладів вищої освіти на Закарпатті зараховано у поточному навчальному році 6467 студентів
12:03
В Ужгороді затвердили порядок забезпечення "пільговиків" електронними квитками
12:01
/ 1
В Ужгороді визначили, де встановлять туристично-інформаційні стели
09:10
На Закарпатті контрабандисти двічі втекли від прикордонників, полишивши значні партії сигарет
21:26
Для ужгородців працює цілодобова гаряча телефонна лінія
17:58
Закарпатці за перші два місяці 2020-го сплатили понад 1 млн грн податку не нерухоме майно
17:44
В Ужгороді наразі – 253 містянина, що повернулися з-за кордону, з усіма працюють сімейні лікарі
13:58
На Закарпатті катастрофічно бракує донорської крові
» Всі новини