"Та сподіваюся, мені все-таки будуть раді. Особисто я щиро радію майбутній зустрічі. Люблю відверті розмови очі в очі, вони набагато корисніші й чесніші, ніж популістські випади чи обмовляння позаочі.", - каже міністр.
"Особливо ж для мене важливо буде поговорити з тими українськими угорцями, чиї інтереси безпосередньо зачіпають нинішні напруженості між Будапештом і Києвом.
Готовий і до принципової розмови зі своїми критиками та опонентами. Сьогодні ж скажу їм таке: не з тим боретеся і не на тому піаритеся!
Так, я дискутую з офіційним Будапештом з питань викладання державної мови, я рішуче засудив практику масової роздачі угорського громадянства (причому таємної, що мене особливо дратує), але жодних випадів проти угорської громади у мене не може бути ні на практиці, ні в теорії! Навпаки, я завжди стверджував, що немає жодних підстав звинувачувати угорців з подвійним громадянством у зраді чи сепаратизмі.
Річ у тім, що українські угорці для мене більше, ніж політика. Я особисто знаю багатьох із них, я безліч разів відвідував Закарпаття й вів із ними щирі розмови про їхнє життя, проблеми та потреби.
Тому усі мої виступи і вся моя діяльність спрямовані саме на допомогу громаді. Я абсолютно переконаний, що нинішня позиція Будапешта щодо мови справді шкодить нашим угорцям. От, наприклад, пан Брензович знає українську і став народним депутатом, а які перспективи чекають хлопців і дівчат з Берегова, якщо по закінченню школи вони двох речень не зможуть зв’язати державною мовою?
І ситуацію з подвійним громадянством я закликаю розв’язати так, щоб не зашкодити людям, які вже мають два паспорти. Зрештою, я був першим, хто запропонував почати дискусію про те, як вирішити проблему, ба навіть розглянути можливість розсудливого і збалансованого застосування подвійного громадянства. Але мої критики цього чомусь не помічають.
Ну, а стосовно Росії, то, сподіваюся, ніхто не має сумніву, що вона намагалася і буде намагатися скористатися ситуацією на Закарпатті на свою користь. І це створює фундаментальну небезпеку і для України, і для Угорщини, і для всієї Європи", - констатує П.Клімкін.
Komis55 2018-10-23 / 09:49:12
Ладно у нас взятку лоббированием назвали , но в ЕС такое запрещено . Интерпол проверьте на чьей територии махинации происходят
Вуву 2018-10-13 / 20:00:21
Міністр закордонних справ Украйіни сьогодні ВІЗЬМЕ ...
пенсіонер-Ужг 2018-10-13 / 12:46:06
Клімкін, Клімкін... Знову лукавить. І не договорює очевидне.
Нардеп Брензович - у фракції БПП. Посмів би Клімкін його проігнорувати, коли це вірний "штик" Порошенка, який може публічно рвати Клімкіна запитами щоп'ятниці на годині уряду у ВР.
І Москаль, звісно, як голова БПП області та губернатор теж буде на цій зустрічі із своїм мадярським активом БПП в Закарпатті.
Вибори, Клімкін, вибори розпочались... Називай речі своїми іменами.
Торгуватись будете із закарпатськими мадярами за їх голоси.
Ось і вся "соль" твоєї поїздки, "дипломате"(((
гуцул з полонини 2018-10-13 / 11:53:31
думам ош Москаль мае му подарити гуню, і най ходит у гуні.
Степан Крук 2018-10-13 / 09:35:34
Ситуація дійсно забавна, коли угорці Закарпаття не мають притензій до уряду України, однак ці "притензії" за них висловлює чиновник сусідньої держави, популіст Сіярто. Тому є вірним рішення Клімкіна поспілкуватися з угорською общиною без одіозного забугорного "захисника". Хоч, з іншого боку, сам конфлікт надуманий і роздутий, в тому числі і Києвом і не потребує обовязкового "саміту" аж на рівні міністра МЗС України. Це рівень голови ОДА, але він у нас базарний клоун-нездара.
пішта 2018-10-13 / 09:20:23
Все ОДНО-шоб там не нагнітали з офіц.Уряду Будапешта- з угорцями треба дружити..це все наші сусіди..НАШІ ЛЮДИ..і це нормальні спокон віківна Закарпатті люди .НО НЕ З ОРБАНАМИ,Ідяртами і цими політиками..Все буде нормально-угорці Закарпаття -НАШІ ЛЮДИ