Дослідники обґрунтували, що Україна не належить до канонічної території РПЦ

Вселенський Патріархат ніколи не надавав права Московському Патріархату включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції.

Про це йдеться у дослідженні Вселенського Патріархату щодо надання церковного статусу автокефалії Церкві, опублікованому на сайті Київської православної богословської академії.

Відзначається, що дослідники архівів вивчили офіційні документи, що збереглися або були відновлені в процесі історичних досліджень.

"Канонічні кордони Російської Церкви були визначені, коли ця Церква була вивищена до статусу Патріархату в 1589 році і ніколи не була змінена ніяким Патріаршим чи Синодальним Томосом, Київська митрополія ніколи не належала до цих меж", - йдеться у дослідженні.

Дослідники наголошують, що Київська митрополія (і вся нинішня Україна) існувала з часу її створення єпархією Вселенського Престолу, а її митрополити отримували свою хіротонію (рукопокладання, благословення – ред.) від Патріарха Константинопольського аж до 17 століття.

"Самовільне висвячення Гедеона на Митрополита Київського Патріархом Московським Іоакимом в 1685 році …викликало опір духовенства та мирян Київської митрополії. Лише після того як Вселенський Патріарх Діонісій IV, під жорстким тиском, у 1686 році дозволив Патріарху Московському рукопокладати кожного Митрополита Київського, духовенство та миряни цього регіону визнали патріарше висвячення Гедеона та його подальших наступників Патріархом Московським", - йдеться у дослідженні.

При цьому підкреслюється, що дозвіл на рукопокладання був наданий на підставі "Грамоти про передачу".

"У тогочасній технічній термінології (це) означає надання дозволу на звершення хіротонії або іншого канонічного обряду, але ніколи не використовується для позначення повного включення канонічної території в іншу автокефальну церкву", - йдеться в дослідженні.

Зазначається, що дозвіл було надано з міркувань "економії" (практичності – ред.) через "велику відстань і війни між двома царствами".

"Положення, викладені в Патріаршому та Синодальному "Акті" 1686 року підтверджують, що канонічна територія Київської митрополії не була передана до Московського Патріархату… Звичайно, це все розумів Московський Патріархат, саме тому він свавільно порушив вказані умови й ніколи не дотримував їх, тому що прагнув свавільно включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції", - йдеться у дослідженні.

У документі відзначається, що "зважаючи на важкі історичні обставини, Вселенський Патріархат замовчував про порушення та нездатність Московського Патріархату дотримуватися положень "Акта" 1686 року, проте ніколи не забував та не ігнорував вказаного".

"Про свідчить надання Вселенським Патріархатом автокефалії Польській Церкві в 1924 році через видання Томосу, в якому чітко сказано, що це рішення ґрунтується на тому, що Польща у церковному відношенні належить до Київської митрополії, яка є під владою Вселенського Патріархату, і що Московський Патріархат не виконував визначених умов", - йдеться в дослідженні.

Повідомляється, що Вселенський Патріархат "ніколи не допускав думки, щоб канонічні права однієї церкви присвоювалися іншою".

Наявність документів, на які спираються дослідники, свідчить, що "Константинопольська Церква ніколи не відбирала в Української Церкви її канонічних прав".

Також дослідники підкреслюють, що орган, який видає "Акт", має абсолютний пріоритет у тлумаченні виданого документа. У даному випадку тлумачення Патріаршого та Синодального "Акта" 1686 року належить Вселенському Престолові.

"Отже, Вселенський Патріархат має право і зобов'язаний виявляти належну материнську турботу про Українську Церкву у кожній ситуації, коли вважає це за необхідне", - підсумували дослідники документів.

05 жовтня 2018р.

Теги: томос, православ'я

Коментарі

Вуву 2018-10-09 / 19:58:37
Є пролєма ... Що попи укпмп чи рпцмп ... Не носять на собі таке зазначення ... А тому є ризик того що людина не знаючи з ким має справу може широко відкрити свою душу ... Дороу до серця . А ці перевертні тільки цього й чекають ... Оці бородаті вовеи в овечих шкурах.
І не одна людина на тім попалась і не одна поплатилась.

Степан Крук -віруючому 2018-10-09 / 11:41:55
Всі ми грішні! Сповідатися піду до священника КАНОНІЧНОї церкви, а не до попа-розкольника московського патріархату! Я не сектант!!! Залишилось не довго чекати ТОМОС. Я люблю ближнього свого, як самого себе, але ж московські попи не є моїми ближніми. Амінь!

віруючий 2018-10-08 / 18:18:28
Дякую! Я Вас підтримую, пане! А як 10 Божих заповідей? Ви їх дотримуєтеся? Тільки щиро... Не грішіть більше, коли раз висповідалися... Я Вас люблю й поважаю...

Степан Крук -віруючому 2018-10-08 / 15:33:06
Правду від тебе скривали московські попи, але нарешті ти її пізнав! Для тебе вона гірка, для мене - солодка! І ще... Ряси від пекла імунітету не добавляють...

Вуву 2018-10-07 / 22:32:58
Таки так ... Але вальманн з коломойським і в пеклі будуть купляти голоси виборців ... Щоб і в пеклі бути елітними грішниками.

віруючий 2018-10-07 / 20:55:58
Я хочу правди, а не образ! Господь Вседержитель всім дасть раду! Моліться, а не купуйте "ролекси", "мерси" й не збивайте собі "сокровищ" на землі.... Не брешіть... перед Богом нічого не притаїш... У Пеклі місця й грошей вистачить всім...

Вуву 2018-10-06 / 23:04:01
Ну так нехай грунтують глибше на дві штикові лопати . Акурат осінь. Якраз в самий раз.
Лопату в руки філарету і варфолемею і ... Копай глибше ... кидай дальше.
Майже 400 років вселенський патріархат мовчав. Оце конспірологія.
Оце поборники "в какошніках" святойі віри і віри правди.
І останнє ... Якщо константинопольска церква ніколи не відбирала в украйінськойі церкви йійі каноніяних прав ...
ТО ДЛЯ ЧОГО НАМ ВИДАВАТИ ТОМОС ... ВДРУГЕ ... ЯКЩО І ПЕРШИЙ НЕ БУВ ВІДІБРАНИМ ЧИ СКАСОВАНИМ ... А НАШУ УКПКП ... ВИЗНАВАЛИ І ВИЗНАЮТЬ.???
Обертали і обертають народ "на дурного"

барига 2018-10-05 / 22:07:26
а що то за чмирь щоб надавати якісь права він козел безвухий

НОВИНИ: Різне

22:42
Трамп не буде зустрічатись з Путіним, поки українські моряки в полоні
22:29
/ 2
Глава об'єднаної української церкви отримає томос 6 січня – УПЦ КП
04:25
Європарламент ухвалив резолюцію проти "Північного потоку-2"
04:22
/ 1
Полонений командир "Яни Капу" Олег Мельничук також відмовився давати свідчення
04:11
Європарламент резолюцією закликав посилити санкції, якщо не будуть звільнені полонені українські моряки
18:17
/ 1
Угорщина підтримає продовження санкцій проти Росії
16:43
У ЄС таки планують закрити порти для російських суден – проект резолюції
16:35
/ 1
Верховний Суд відмовився відкривати справу про скасування законів про "євробляхи"
16:18
Представник Вселенського патріарха прилетів в Київ готувати собор - ЗМІ
16:16
/ 1
У Шуфрича-молодшого не заберуть права за ДТП
11:37
Європарламент схвалив приєднання Румунії та Болгарії до Шенгену
11:33
/ 2
Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС. Уряд обіцяє оскаржити
11:25
"Північний потік-2": США готують нові закони проти енергетичного сектора РФ
10:12
У рейтингу свободи людини Україна лише на 2 пункти краще Росії
13:52
/ 9
Більшість українців хочуть обмеження прав ромів, наркоманів і сексменшин - опитування
06:11
/ 2
Тисячі угорців протестували проти нового "рабського" закону про працю
05:58
У НАТО визначили 5 головних напрямів реформи сектору безпеки і оборони України
20:02
/ 5
Очільник українського підрозділу неканонічної РПЦ Онуфрій "не благословив" своїх підлеглих на об'єднавчий собор
19:51
/ 5
Вселенський патріарх ще в жовтні попередив Онуфрія, що той втратить титул митрополита київського
09:48
/ 5
Полторак: Кораблі ВМС України продовжать проходити через Керченську протоку
20:23
/ 1
ВР ухвалила законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ
20:01
ВР розширила контроль моря і дозволила вогонь без попередження по нападниках
19:39
Волкер розповів про важелі стримування РФ в контексті кризи в Азовському морі
19:50
/ 1
Чиновники провели інвентаризацію святинь у Почаївській лаврі
18:50
У ЄС представили план протидії російській дезінформації
» Всі новини