Нацрада анонсувала жорсткий контроль за мовними квотами на телебаченні

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення з 13 жовтня розпочинає поглиблений моніторинг контенту телеканалів на предмет дотримання мовних квот.

Держрегулятор наголошує, що після 13 жовтня 2018 року, коли вимоги закону стосовно частки української мови на телебаченні в обсязі 75% набудуть чинності, факти невідповідності цим нормативам будуть порушенням законодавства.

За словами голови Нацради Юрія Артеменка, на цей моніторинг будуть кинуті всі сили держрегулятора.

"Зараз проводиться дуже багато моніторингів. Але 13 жовтня всі наші моніторингові служби будуть задіяні в перевірці мовних квот на телебаченні. Це першочергове завдання. Так, це буде не дуже швидко, оскільки європейська норма моніторингу передбачає потижневий, а не подобовий моніторинг, але за два-три місяці ми закінчимо цей моніторинг і оголосимо його результати", - пообіцяв Артеменко в ході прес-конференції за результатами моніторингу мовлення регіональних і місцевих телеканалів в перехідний період, що відбулася у вівторок в Києві.

Він нагадав, що з 13 жовтня закон про мовні квоти на телебаченні вступає в силу в повній мірі, і закликав українських мовників неухильно дотримуватися його норм.

За словами Артеменка, найнижчий середній показник (59%) фактичного україномовного контенту на телебаченні з жовтня 2017 по вересень 2018 року був зафіксований в Одеській області.

Також він зазначив, що за результатами моніторингу 7 з 176-ти телеканалів не дотягують до встановленої законом квоти. Зокрема це телеканали: "Третій цифровий", "Думская.TV" і "Південна хвиля" на Одещині, "Горизонт-TV" в Харківській області, київський "Телеканал 100+", "Телеканал СТС" у Сумський області та донецький телеканал "TV Сигма".

"Після 13 жовтня 2018 року, коли вимоги закону щодо частки української мови на телебаченні вступлять в силу, такі факти будуть мати ознаки порушення законодавства, що означає накладення штрафу в розмірі 5% від суми ліцензійного збору", - підкреслив голова Нацради.

Він також заявив, що у вересні 2018 року штраф за недостатню кількість української мови в ефірі отримала Телекомпанія "СТС", що здійснює місцеве мовлення в Сумській області.

Нацрада з телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки 6 телеканалів, які не приділили належної уваги Дню пам'яті "червоного терору" 5 вересня.

03 жовтня 2018р.

Теги: мовні квоти, телебачення, моніторинг

НОВИНИ: Різне

23:26
Турецька гостинність: традиції, що приємно дивують туристів
19:15
У орбана налаштовують угорців проти України в ЄС брехнею й маніпуляціями
23:16
Петиція про ветування скандального закону про землю швидко набрала потрібну кількість підписів
04:48
Партія орбана відстає від головних опонентів на 5 відсоткових пунктів
13:59
/ 1
На Ужгородщині 78-річний провідник вів 2-х закарпатців-"ухилянтів" лісом до Словаччини Фото новина
02:01
Металобаза в Києві: надійний постачальник металопрокату
01:58
Автоматичні вимикачі UEC і Gewiss: надійний захист електромереж
14:49
Як вибрати рюкзак для нанесення логотипа: поради для бізнесу
14:45
OkHealth - новий інтернет-магазин для спортсменів та активних людей
03:47
Українці воюватимуть голіруч, якщо умови перемовин їх не влаштовуватимуть – директор ЦРУ
01:04
82% українців за те, щоб продовжувати боротьбу з рф навіть якщо не буде підтримки США
19:33
Від відстеження трафіку до оптимізації продажів: як застосовувати дані аналітики
16:53
Аромат далеких країв: рецепт соусу Каррі
13:04
/ 8
сійярто вже маніпулює "поверненням прав" угорців Закарпаття для блокування вступу України в ЄС
01:36
/ 3
угорщина хоче, щоб Україна була "буферною зоною" між ЄС і рф, де все можна робити тільки зі "схвалення путіна"
00:35
"Подолати орбана": Зеленський просить ЄС знайти інструмент проти блокування рішень для України
22:58
Для чого потрібна прокладка в турбіні та коли її варто міняти?
02:49
Премʼєр-міністерка Італії вважає, що поширення статті 5 НАТО на Україну допоможе викрити блеф росії
23:55
Автообдзвін як аналітичний інструмент: як бізнес може зрозуміти своїх клієнтів краще
20:05
Як вибрати ідеальну морозильну камеру для вашого дому
19:25
Для кросівок, чобітків і не тільки: як вибрати зручну тумбу під взуття
16:04
Трамп прокоментував "невелику сцену" в Овальному кабінеті: Ми мали змусити Україну вчинити правильно
17:53
Декоративні покриття Elf Decor - переваги використання, про які ви маєте знати
11:15
/ 1
"Товаріщі, конєц!": у будапешті тисячі угорців протестували проти орбана
02:16
орбан заявив, що ЄС – це імперія, яка хоче колонізувати Україну
» Всі новини