Тячівська ОТГ – перша за виконанням місцевих бюджетів у групі об'єднаних тергромад із найбільшою чисельністю населення

Оприлюднено аналіз бюджетів 665 ОТГ за І півріччя 2018 року, проведений експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

Тячівська ОТГ – перша за виконанням місцевих бюджетів у групі об'єднаних тергромад із найбільшою чисельністю населення

Аналіз був здійснений на основі чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад: власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком, рівень дотаційності бюджетів, питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ.

Моніторинг проведений у розрізі 4-х груп ОТГ залежно від чисельності населення: понад 15 тис. жителів (87 ОТГ), від 10 до 15 тис. жителів (103 ОТГ), від 5 до 10 тис. жителів (227 ОТГ) та менше 5 тис. жителів (248 ОТГ).

За результатами здійсненого аналізу першу позицію в загальному рейтингу за всіма чотирма показниками у групі ОТГ з найбільшою чисельністю населення зайняла Тячівська ОТГ. Власні доходи на одного мешканця за І півріччя 2018 року склали 2359,0 грн. За цим показником Тячівська ОТГ зайняла 9 місце в групі. За відповідний період минулого року власні доходи на одного мешканця становили 1965,9 грн, тобто спостерігається зростання на 20%. Значення даного показника по всіх 665 ОТГ складає 1613 грн.

Відношення надходжень місцевих податків і зборів за І півріччя у 2018 році порівняно з 2017 роком у Тячівській ОТГ складає 126,8% - 25-а позиція в рейтингу першої групи відносно даного показника. У 2017 році у порівнянні з 2016 роком надходження місцевих податків і зборів становили 142,9%

Рівень дотаційності бюджету Тячівської ОТГ (питома вага базової/реверсної дотації у доходах) становить -0,8%. У минулому році рівень дотаційності дорівнював 0, оскільки громаді не призначалось ні базової, ні реверсної дотації. У 2018 році громада виступає вже донором, так як передбачається вилучення до державного бюджету 754,6 тис. грнреверсної дотації за рік.

І останнім фактором проведеного моніторингу є питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ. За цим показником із значенням 8,6% Тячівська ОТГ є першою в групі.

Моніторинг, про який йде мова, свідчить, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад за чисельністю населення. Виняток становлять окремі громади, на території яких розміщені бюджетоутворюючі потужні підприємства. Проте варто зауважити, що цей рейтинг враховує тільки 4 показники, а насправді при оцінці фінансової спроможності слід враховувати і багато інших факторів, наприклад структуру власних доходів, видатки бюджету розвитку.

 

Юлія Траньович, консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ

21 вересня 2018р.

Теги: бюджети, лідер, громада, виконання

НОВИНИ: Соціо

16:56
В Ужгороді попрощалися із захисником Володимиром Тарапатою, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:07
/ 1
Підтвердили загибель на війні захисника із села Плоске на Мукачівщині Петра Дерев’янка Фото новина
11:07
/ 2
Президент вручив «Золоту Зірку» офіцеру 128 Закарпатської бригади Фото новина
10:12
В Ужгороді попрощаються із захисником Павлом Ференсом Фото новина
18:10
/ 6
Закарпатська виноробня «Шато Чизай» стала брендом-візитівкою України на міжнародному конкурсі
17:28
На Закарпатті забудовник відшкодував понад 9,4 млн грн несплачених податків
14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
/ 1
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
» Всі новини